09 Şubat 2021, Salı 09:23:23

Arjantin'e turist girişi ay sonuna kadar yasak

Yeni tip koronavirüsün (Covid-19) mutasyona uğrayarak Brezilya'nın Rio de Janeiro ve Amazonas bölgelerinde ortaya çıkan iki türüne Arjantin'de rastlandığı açıklandı. Şubat sonuna kadar ülkeye turist girişi yasaklandı.
  • Bizde de her turlusu var bize giris-cikis serbest. Ama biz vatandaslara evde oturun turistlere hersey serbest deniyor.

Yeni tip koronavirüsün (Covid-19) mutasyona uğrayarak Brezilya'nın Rio de Janeiro ve Amazonas bölgelerinde ortaya çıkan iki türüne Arjantin'de rastlandığı açıklandı.

Arjantin Sağlık Bakanı Gines Gonzalez Garcia, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Sağlık Bakanlığı, Ulusal Laboratuvarlar ve Sağlık Enstitüleri İdaresi Malbran aracılığıyla Arjantin'de yeni bir Covid-19 varyantı tespit etti. Yakın zamanda Brezilya'dan gelen iki kişide Amazonas varyantı P.1 ve diğer iki kişide Rio de Janeiro P.2 belirlendi." ifadelerini kullandı.

Garcia, Covid-19'un türlerinin ülkeye girişini gözlem altında tutmak ve önlemek adına Arjantin'in ileri teknolojiye sahip ekipmanlar satın aldığını belirtti.

Covid-19'un mutasyona uğrayıp daha hızlı yayıldığı belirtilen İngiltere'de ortaya çıkan varyantına Arjantin'de rastlandığı ocak ayında açıklanmıştı.

Salgının başlamasından kısa bir süre sonra sınırların yabancılara kapatıldığı Arjantin'de, ekimde turizm amacıyla kara sınırları komşu 5 ülkeye açılmış, ancak virüsün mutasyonu uğrayan yeni türleri nedeniyle aralıkta yeni kısıtlamalar getirilmişti.

Arjantin'de ülkeye turist girişini yasaklayan karar şubat sonuna kadar uzatılırken, 1 Şubat itibarıyla Brezilya bağlantılı uçak seferlerini yarı yarıya azaltma önlemi yürürlüğe girmişti.

Yaklaşık 45 milyon nüfuslu Arjantin'de 49 binden fazla kişinin ölümüne sebep olan Covid-19, bugüne kadar yaklaşık 2 milyon kişide görüldü.

Arjantin'e turist girişi ay sonuna kadar yasak

Facebook Yorum

Yorumlar

Bosverin ~ 3 yıl önce
Bizde de her turlusu var bize giris-cikis serbest. Ama biz vatandaslara evde oturun turistlere hersey serbest deniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000