30 Nisan 2022, Cumartesi 09:27:50

Araç trafiği havadan denetlenecek

Ramazan Bayramı tatili süresince trafik akışının kesintisiz sürdürülmesi ve kazaların en aza indirmek amacıyla jandarma ekipleri tarafından belirlenen noktalarda havadan trafik denetimleri gerçekleştirilecek.
  • Eğitim şart.Dinlenme tesisine girip durmadan çıkıyor.By pass diyorlar.Üç şeritli yol by pas ile oldumu dört şeritli sonra tıkandı mı! Şehir içi her sokak öncesi koy tümseği eee biz sürat yapmayanların suçu ne?Fren,Lastik ve amortisör gitsin.Bir yıl Amerika’da Üç yıl Almanya’da araç kullandım.50 yıl oldu hiç cezam yok.Bazılarının kullanış şekli ile ülkem adına utanıyorum.Planlama ve yeterli denetim olmayınca curcuna tarla. Hiç televizyonlarda trafik konulu eğitici program gördünüz mü?
  • Dronlarin bu kadar geliştiği bir çağda böyle basit işler için helikopter kaldırmaya ne gerek var

Ramazan Bayramı tatili süresince trafik akışının kesintisiz sürdürülmesi ve kazaların en aza indirmek amacıyla jandarma ekipleri tarafından belirlenen noktalarda havadan trafik denetimleri gerçekleştirilecek.

Denizli İl Jandarma Komutanlığınca; Ramazan Bayramı tatili süresince artacağı değerlendirilen trafik akışını denetlemek, meydana gelen trafik kazaları ile bu kazalarda yaşanan can kayıpları ve yaralanmaların en aza indirilmesi çerçevesinde harekete geçildi. Jandarma Genel Komutanlığına bağlı Aydın Jandarma Filo Komutanlığından görevlendirilen helikopter vasıtası ile 01 Mayıs 2022 ve 04 Mayıs 2022 tarihlerinde belirlenecek güzergahlarda havadan trafik denetimi yapılmasına karar verildi. Belirlenen yol güzergahının üstünde uçuş yapan helikopter içindeki görevliler kural ihlali yaptığını tespit ettikleri araçları, yol üzerinde tertiplenmiş bulunan trafik ekiplerine telsiz ile bildirecek. Faaliyetin icrasındaki temel amacın ise sürücüler üzerindeki algılanan yakalanma riski duygusunun her zaman en üst seviyede tutulması ve sürücü davranışlarının olumlu yönde değiştirilmesi olduğu belirtildi.

Araç trafiği havadan denetlenecek

Facebook Yorum

Yorumlar

EĞİTİM ~ 3 ay önce
Eğitim şart.Dinlenme tesisine girip durmadan çıkıyor.By pass diyorlar.Üç şeritli yol by pas ile oldumu dört şeritli sonra tıkandı mı! Şehir içi her sokak öncesi koy tümseği eee biz sürat yapmayanların suçu ne?Fren,Lastik ve amortisör gitsin.Bir yıl Amerika’da Üç yıl Almanya’da araç kullandım.50 yıl oldu hiç cezam yok.Bazılarının kullanış şekli ile ülkem adına utanıyorum.Planlama ve yeterli denetim olmayınca curcuna tarla. Hiç televizyonlarda trafik konulu eğitici program gördünüz mü?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 3 ay önce
Dronlarin bu kadar geliştiği bir çağda böyle basit işler için helikopter kaldırmaya ne gerek var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAKLISINIZ ~ 3 ay önce
Aynı şeyi yazacaktım, trafik denetimi için helikopter mi kalkar dronun böylesine geliştiği bir ortamda. Kaç saatkalacak havada? Aralıksız 3 gün mü uçuracaksınız. Daha çok reklam gibi geldi bana.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000