08 Ağustos 2022, Pazartesi 15:47:22

Arabistan'dan Baykar'a teklif

Suudi Arabistan'ın Kral Abdülaziz Bilim ve Teknoloji şehrinde farklı tipte insansız hava araçlarının (İHA) geliştirilmesi için Türk insansız hava aracı şirketi Baykar Teknoloji ile görüştüğü ileri sürüldü.
  • Vermeyin teknolojiyi.Niye adamlara öğretip kendi ülkelerinde ürettiyoruz.ABD bize patriot veya F35 teknolojisini veriyormu. ABD Predator veya israil Heron İHA teknolojisini verip başka ülkelerde ürettiyormu.Araplar çok istiyorlarsa parasını verip Türkiyede üretilenden alsın.Araplar ABD den bir kalemde 20 milyar dolarlık silah siparişi verebiliyorda,Türkiye ye gelince 15 milyon dolarlık İHA almayıp teknolojisini verin biz üretelim diyebiliyor.Biz enayimiyiz?
  • Sinsi araplara satmayin arkadas. Hatta ukraynalilara dahi vermeyin. Azeriler haric kimseye vermeyin.
  • hadi reis iyisin.. emekli olsanda damadın sana bakar

Suudi Arabistan'ın Kral Abdülaziz Bilim ve Teknoloji şehrinde farklı tipte insansız hava araçlarının (İHA) geliştirilmesi için Türk insansız hava aracı şirketi Baykar Teknoloji ile görüştüğü ileri sürüldü.

Türk savunma sanayisinin öncü şirketlerinden Baykar Teknoloji, yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği çeşitli hava araçları ile tüm dünyanın dikkatini çekiyor. Önce Dağlık Karabağ savaşında Azerbaycan ordusuna güç katan, ardından Rusya’nın işgal hareketinde Ukrayna ordusu tarafından satın alınarak kullanılan Bayraktar SİHA’lar (silahlı insansız hava aracı) pek çok ülkenin gündeminde. Hatta birçok ülkede Ukrayna’ya yardım amaçlı Bayraktar SİHA kampanyası düzenleniyor ve insanlar aralarında para toplayarak Baykar’ın SİHA’larından almayı hedefliyor.

Suudi Arabistan kara, hava ve deniz sektörlerinde yerli askeri ve güvenlik teçhizatı geliştirmek ve üretmek amacıyla savunma sanayisini modernize etmek için bir program başlattı. Suudi Arabistan'ın amacı, 2030 yılına kadar askeri teçhizat harcamalarının yüzde 50'sinden fazlasını yerlileştirmek. Ülke, yedek parça, zırhlı araç ve temel mühimmat gibi daha az karmaşık endüstriler geliştirmeye şimdiden başladı. Ancak askeri uçaklar gibi daha yüksek değerli ve daha karmaşık ekipmanlarla geliştirmek istiyor.

Tactical Report sitesinin haberine göre, Suudi Arabistan’dan Bayraktar TB2 için teklif yapıldı. Kral Abdülaziz Bilim ve Teknoloji Şehri'nin şu anda Baykar ile farklı tipte insansız hava araçlarının (İHA) kentte yerli olarak geliştirilmesi için görüştüğü ileri sürüldü. Projenin amacının, tamamen Suudi Arabistan'da inşa edilmiş gelişmiş İHA'ların üretimi olduğu söyleniyor. Söz konusu haberde bir ayrıntı bulunmazken, taraflardan henüz resmi bir açıklama da gelmedi. 

Arabistan'dan Baykar'a teklif

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

alnımızda ne yazar ~ 2 ay önce
Vermeyin teknolojiyi.Niye adamlara öğretip kendi ülkelerinde ürettiyoruz.ABD bize patriot veya F35 teknolojisini veriyormu. ABD Predator veya israil Heron İHA teknolojisini verip başka ülkelerde ürettiyormu.Araplar çok istiyorlarsa parasını verip Türkiyede üretilenden alsın.Araplar ABD den bir kalemde 20 milyar dolarlık silah siparişi verebiliyorda,Türkiye ye gelince 15 milyon dolarlık İHA almayıp teknolojisini verin biz üretelim diyebiliyor.Biz enayimiyiz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Satmayin ~ 2 ay önce
Sinsi araplara satmayin arkadas. Hatta ukraynalilara dahi vermeyin. Azeriler haric kimseye vermeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
reis ~ 2 ay önce
hadi reis iyisin.. emekli olsanda damadın sana bakar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hahaha ~ 2 ay önce
böyle haberlerde sen ve senin gibilere böyle batar. alistiniz tabi atalariniz gibi hazırı varken uretmeye ne gerek var kafasina, böyle haberleri gördükçe yüreğiniz 3,5 atıyor Türkiye üreten ülke oluyor diye :))(
Man ~ 2 ay önce
"Üreten Türkiye!!!"dedi cebinde 20 TL ile gezen adam..ahahahahhahaah

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000