08 Haziran 2024, Cumartesi 14:24:43

Apollo 8 astronotu uçak kazasında öldü!

Apollo 8 astronotlarından William Anders, pilotu olduğu uçakla yaptığı kaza sonucunda yaşamını yitirdi.
  • Nası yani uzayda uçmuş dünyada mı uçamamış ben şok

Apollo 8 astronotlarından William Anders, pilotu olduğu uçakla yaptığı kaza sonucunda yaşamını yitirdi. Ekipler bölgede aramalarına devam ediyor ancak henüz bir cenazeye ulaşamadıklarını söyledi. Anders, 55 yıl önce uzaydan tarihi "Dünya'nın Doğuşu" fotoğrafını çekmişti. Fotoğraf, önemli tarihi görüntülerin derlendiği listelerde sık sık yer almaya devam ediyor.

Apollo 8 astronotlarından William Anders, cuma günü bir uçak kazasında yaşamını yitirdi. Anders, 55 yıl önce uzaydan tarihi "Dünya'nın Doğuşu" fotoğrafını çekmişti.

Oğlunun ABD medyasına yaptığı açıklamaya göre Anders, cuma sabahı Washington eyaleti açıklarında düşen küçük bir uçağın pilotuydu. Anders uçakta yalnızdı. Ekipler bölgede aramalarına devam ediyor ancak henüz bir cenazeye ulaşamadıklarını söyledi.

AY'A ULAŞAN İLK İNSANLARDAN BİRİ

Aralık 1968'de Apollo 8 görevinin bir üyesi olan Anders, Amerikalı arkadaşları Frank Borman ve James Lovell ile birlikte Ay'a ulaşan ilk insanlardan biri oldu.

Mürettebat, 27 Aralık 1968'de Dünya'ya başarıyla dönmeden önce Ay'ın yörüngesinde iniş yapmadan on kez döndü.

Ay yörüngesinde Anders, uzayın uçsuz bucaksız karanlığına karşı parlak mavi Dünya'nın bir fotoğrafını çekmeyi başardı. Fotoğrafın ön planında Ay'ın kraterli yüzeyi vardı.
 

Apollo 8 astronotu uçak kazasında öldü!

Yorumlar

Silikonlu aday fo ~ 6 gün önce
Nası yani uzayda uçmuş dünyada mı uçamamış ben şok

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000