15 Eylül 2021, Çarşamba 10:14:04

Antalya'ya gelen turist sayısı 6 milyonu aştı

Antalya İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nden alınan verilere göre Antalya’da turizm verileri yüzleri güldürmeye devam ediyor. Türkiye'nin turizm başkenti olarak bilinen Antalya'ya gelen turist sayısı 6 milyonu aştı.
  • Antalya artık Tütk turistler için gidilecek yer kategorisinden çıktı. Milleti soymakta üstlerine yok. Havalimanı zaten içler acısı
  • Modern gorunen ama icten esrarin merkezi, toplama insanlarinda da merkezidir
  • Su turistlerde gelmese vay halimize,turist demek berekettir,son kurtaricimiz zibidi ac turistler.
  • yaz sezonda ordaydim, Antalyanin plajlari cok guzel. seneye ege bolgesine gitmeyi planliyorum,insallah

Antalya İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nden alınan verilere göre Antalya’da turizm verileri yüzleri güldürmeye devam ediyor. Verilere göre Antalya'ya yılın başından bu yana hava yoluyla gelen turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 202 artarak 6 milyon 041 bin 439 oldu.

İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nden alınan verilere göre Antalya’da turizm verileri yüzleri güldürmeye devam ediyor. Denizi, kumu, güneşi ve doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan ve Akdeniz'in en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Antalya'yı ziyaret eden turist sayısı artmaya devam ediyor. Antalya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nden alınan verilere göre ocak ayından bugüne kadar gelen turist sayısı 6 milyonu geçti. Turizmin başkenti Antalya'da alınan verilere göre ocak ayından bugüne Antalya'ya gelen turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 202 arttı. Ocak ayından bugüne kadar Antalya'yı ziyaret eden turist sayısı 6 milyon 041 bin 439 oldu.

Geçen Yıla Göre Turist Sayısı Yüzde 202 Arttı

Koranavirüs salgını nedeniyle geçen yılı yaklaşık 3,5 milyon turistle kapatan Antalya, tesislerdeki sıkı salgın tedbirleri meyvelerini vermeye devam ediyor. Geçen yılın ocak ayından bugüne kadar 1 milyon 999 bin 842 kişinin ziyaret ettiği Antalya’da bu yıl aynı dönemde 6 milyon 041 bin 439 kişi ziyaret etti. Bu yılın Ocak ayından 13 Eylül'e kadar olan süreçte, geçen yılın aynı dönemine göre yabancı turist sayısındaki artış oranı, yüzde 202 olarak açıklandı.

Eylül Ayında da Artış Devam Ediyor

Alınan verilere göre geçen yılın Eylül ayının ilk 13 gününde, 445 bin 097 kişinin ziyaret ettiği Antalya’ya, bu sene aynı süreçte 757 bin 461 turist geldi. Eylül ayının ilk 13 günü itibariyle turist sayısında artış oranı yüzde 70 olarak gerçekleşti.

Antalya'ya gelen turist sayısı 6 milyonu aştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Antalya ~ 5 gün önce
Antalya artık Tütk turistler için gidilecek yer kategorisinden çıktı. Milleti soymakta üstlerine yok. Havalimanı zaten içler acısı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Antalya ~ 5 gün önce
Modern gorunen ama icten esrarin merkezi, toplama insanlarinda da merkezidir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2.sinif vatandas ~ 5 gün önce
Su turistlerde gelmese vay halimize,turist demek berekettir,son kurtaricimiz zibidi ac turistler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gr ~ 6 gün önce
yaz sezonda ordaydim, Antalyanin plajlari cok guzel. seneye ege bolgesine gitmeyi planliyorum,insallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
turist ~ 5 gün önce
salda golunu de ziyaret edin orasida cok guzel,Turkiyenin maldivleri

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000