26 Temmuz 2021, Pazartesi 17:02:10

Antalya'ya gelen turist sayısı 3 milyonu aştı

Antalya'ya temmuz ayının son haftası itibarıyla gelen toplam yabancı turist sayısı 3 milyonu aştı. 1 Ocak-25 Temmuz tarihlerinde Antalya'ya yurt dışından toplam 3 milyon 24 bin 843 yabancı turist giriş yaptı.
  • Sadece bir kez HES uygulamasından Antalya haritasına bakınız… Kıpkırmızı !!!
  • Ekonomi uçtu,dünya bizi kıskanıyor,gıpta ediyor,şunu yapıyoruz,uzaya çıkıyoruz bilmem ne yapıyoruz diyorlar ama aşırı dış borç,rekor döviz kuru,işsizlik,ithalat yüzünden bilmem nereye bilmem ne kadar turist geldi diye zil takıp oynayacak haldeyiz,kör kuruşa muhtacız hamdolsun...

Antalya'ya temmuz ayının son haftası itibarıyla gelen toplam yabancı turist sayısı 3 milyonu aştı. 1 Ocak-25 Temmuz tarihlerinde Antalya'ya yurt dışından toplam 3 milyon 24 bin 843 yabancı turist giriş yaptı.

Antalya Valiliği, bu yıl 25 Temmuz itibarıyla kente gelen yabancı turist sayısını açıkladı. Ocak ayından bugüne kadarki süreçte Antalya’ya gelen yabancı turist sayısının 3 milyon 24 bin 843 olduğu belirtildi.

Turistlerin yüzde 48’i ise temmuz ayında geldi. Akdeniz’in en önemli turizm destinasyonlarının başında gelen Antalya’yı ziyaret eden turist sayısının artmaya devam ettiği belirtilen açıklamada ocak ayından bugüne Antalya’ya gelen turist sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 335 arttığı belirtildi.

YARISI TEMMUZDA GELDİ

Ocak ayından bugüne kadar Antalya’yı ziyaret eden 3 milyonu aşkın turistin yüzde 48.7’si ise temmuz ayında geldi.

2020 yılı 1-25 Temmuz tarihlerinde 164 bin 697 olan yabancı turist sayısı, bu yıl aynı dönemde 1 milyon 474 bin 172’ye yükseldi.

Temmuz ayında en çok turist Rusya’dan gelirken, 25 günde kente gelen Rus turist sayısı 547 bine yükseldi. 25 günde Rusya’dan Antalya’daki Fraport-TAV Antalya Havalimanı ve Gazipaşa Havalimanı’na toplam 2 bin 93 uçuşla, 547 bin 133 Rus turist indi.”

ANTALYA HAVALİMANI DA 3 MİLYONA YAKLAŞTI

Kente gelen turistlerin çok büyük bölümünün giriş yaptığı Fraport-TAV Antalya Havalimanı’na 1 Ocak-25 Temmuz tarihleri arasında dış hatlarla gelen yolcu sayısının 2 milyon 876 bin, iç hatlardan gelen turist sayısının ise 1 milyon 75 bin olduğu kaydedilen açıklamada, “Sadece Antalya Havalimanı aracılığıyla bu yıl 25 Temmuz’a kadarki süreçte toplam yerli ve yabancı gelen kişi sayısı toplamda 3 milyon 951 bin kişiyi aştı. Kurban Bayramı tatili süreci 16-25 Temmuz arasında iç ve dış hatlarda toplam 3 bin 818 uçakla yurtdışı ve yurtiçinden 707 bine yakın kişi Antalya’ya gelirken, bu uçuşların 860’ı Rusya’dan gerçekleşti ve 215 bin 264 Rus turist geldi” denildi.

Antalya'ya gelen turist sayısı 3 milyonu aştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

HES ~ 2 ay önce
Sadece bir kez HES uygulamasından Antalya haritasına bakınız… Kıpkırmızı !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cot ~ 2 ay önce
Terminal pandemide bos donemde hicbir tadilat ve hazirlik yapmadi ,isler birden acilinca resmen yolculara rezillik yaratiyor. Mesafe yok,maske yok,termjnal2 nin ortasi brandayka kapali kepceler calisiyor tam bir rezillik.
yazık ~ 2 ay önce
Ekonomi uçtu,dünya bizi kıskanıyor,gıpta ediyor,şunu yapıyoruz,uzaya çıkıyoruz bilmem ne yapıyoruz diyorlar ama aşırı dış borç,rekor döviz kuru,işsizlik,ithalat yüzünden bilmem nereye bilmem ne kadar turist geldi diye zil takıp oynayacak haldeyiz,kör kuruşa muhtacız hamdolsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2.sinif vatandas ~ 2 ay önce
Sevgili kardesim: bu iktidardan once iyimidi:kur,borc vs vs burda bos konusuyon,bu iktidardan once ney daha iyidi anlat bakalim.
2. sınıf vatandaş rumuzuna ~ 2 ay önce
Türkiye eskiden de her anlamda kötüydü şimdi çok daha kötü bunu göremeyecek kadar körsen ben ne yapayım? Eskiden bu kadar çok dış borç var mıydı,vergiler betona,döviz kuru üzerinden garantili ihalelerle yandaşlara,saraylara,uçaklara, araplara,afrikalılara,lükse, gösterişe saçılıyor muydu,yolsuzluk,sahtekarlık, haksızlık,adaletsizlik,suç bu kadar çok muydu,bir tivitle ekonomi mahvoluyor muydu,döviz kuru bir anda 3 katına çıkıyor muydu,3 senede hemen her şeye %100 zam geliyor muydu,alım gücü bu kadar kötü müydü,torpil, hemşehricilik,yandaşçılık vs şimdiki kadar rezilce yapılıyor muydu,adam videolarda bir sürü ispatlı şey anlatıyor hiçbir savcı kılını kıpırdatmıyor,herkes görevinin,işinin başında, eskiden böyle miydi,Susurluk olayı oldu iktidar dağıldı ya şimdi,ülkeye bu kadar çok suriyeli,afgan,özbek,ermeni vs sokulmuş muydu,İstanbul nüfusu 20 yılda iç ve dış göçle 10 milyondan fazla artmış mıydı? Daha sayarım da anlar mısın bilmem...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000