03 Mayıs 2017, Çarşamba 09:15:42

Antalya’da Rus turist patlaması

Antalya'ya hava yoluyla gelen turist sayısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 37’lik artış yaşandı. En büyük artış yüzde bin 455’lik rakamla Rus turist rakamlarında oldu. Antalya bu rakamla en çok Rus turistin geldiği 2014 yılı rakamlarına yaklaştı.
  • Oteller çarkını döndürür. Zira havayollari da. Ama sen küçük esnaf. Sen batacaksin
  • Ya gelicekler tabi burda kendi ülkelerinde görmedikleri hizmeti, ilgiyi görüyorlar. Geliyo 1 haftada 3 adama para yedirtiyor, geziyor içiyor yiyor. O gelmicektete kim gelcek :) Türkler bulunmaz nimet onlar için
  • Siyasi tarafına kafa yormayin fakat biraktiklari para para değil ne bende anlamadım Rusya da bakıyorum para harcamaz bizim gibi eve erzak almazlar ama 300 dolara dubai tatiline gideni var kardeşim rusyayi değil ama ruslari iyi değerlendirmek lazım ben şimdi bi kaç uçak daha göndereyim turkiyeye hayde paka
  • Umarim guzel bir yil olur tum memleketimiz icin. İnsallah turistlerimizi kacirmayiz bi daha. Lanet olsun teror.
  • Bu ruslarin bize gelisi ucuslardan baska hicbir ise yaramiyor. Otellere birakilan para yine orada donup duruyor ulke ekonomisine hicbir katkisi yok. Boyle biline..

Antalya'ya hava yoluyla gelen turist sayısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 37’lik artış yaşandı. En büyük artış yüzde bin 455’lik rakamla Rus turist rakamlarında oldu. Antalya bu rakamla en çok Rus turistin geldiği 2014 yılı rakamlarına yaklaştı.

Gazipaşa-Alanya Havalimanını da içine alan Antalya Havalimanı Mülki İdare Amirliği verilerine göre, nisan ayı itibariyle Antalya’ya gelen turist sayısında patlama yaşandı. 2016’nın Nisan ayında 384 bin 72 olan turist sayısı, 142 bin 277’lik artışla 526 bine yükseldi. Bununla birlikte, yıllık bazda da gelen turist sayısında artış gözlendi. Bu yılın ilk dört ayında Antalya’ya gelen turist sayısı, yıllık bazda 12 bin 517’lik bir artışla, 864 bin 028 olarak gerçekleşti.

Rus turistte artış
2017’nin ilk dört ayı verilerine göre, Rus turist sayısında rekor düzeyde artış gözlendi. 2016 Nisan ayında Rusya Federasyonu’ndan Antalya’ya gelen turist sayısı 12 bin 144 olurken, 2017 Nisan ayında bu sayı 188 bin 914’e çıkarak yüzde bin 455’lik bir artış gösterdi. Artış aynı zamanda Rus turistlerin en çok geldiği (210 bin 657) 2014 yılı rakamlarına da yaklaştı. Antalya’ya gelen turist sayısında en fazla artış gözlenen ülkeler sıralamasında, yüzde 57’lik artışla Polonya, yüzde 36.41’lik artışla Ukrayna ve yüzde 33.33’lük artışla İsrail oldu.

Farklı destinasyonların ilgisi
İlk dört aylık istatistiklerde Orta Asya ve Orta Doğu ülkelerinden Antalya’ya gelen turist sayısındaki artışlar dikkat çekti. Kazakistan, Kırgızistan, Güney Kore, Katar, Mısır, Ürdün gibi Ortadoğu ve Orta Asya ülkelerinden Antalya’ya gelen turist sayısında yüzde 320’lere kadar yükselen artışlar dikkat çekti. Bir önceki yıla göre Katar’dan yüzde 320, Kırgızistan’dan yüzde 223, Güney Kore’den de yüzde 145 daha fazla turist geldi.

Antalya’da Rus turist patlaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Kime göre ~ 5 yıl önce
Oteller çarkını döndürür. Zira havayollari da. Ama sen küçük esnaf. Sen batacaksin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ah bu tatilci türkler ~ 5 yıl önce
Ya gelicekler tabi burda kendi ülkelerinde görmedikleri hizmeti, ilgiyi görüyorlar. Geliyo 1 haftada 3 adama para yedirtiyor, geziyor içiyor yiyor. O gelmicektete kim gelcek :) Türkler bulunmaz nimet onlar için

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rus asıllı LAZ ~ 5 yıl önce
Siyasi tarafına kafa yormayin fakat biraktiklari para para değil ne bende anlamadım Rusya da bakıyorum para harcamaz bizim gibi eve erzak almazlar ama 300 dolara dubai tatiline gideni var kardeşim rusyayi değil ama ruslari iyi değerlendirmek lazım ben şimdi bi kaç uçak daha göndereyim turkiyeye hayde paka

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volkan ~ 5 yıl önce
Umarim guzel bir yil olur tum memleketimiz icin. İnsallah turistlerimizi kacirmayiz bi daha. Lanet olsun teror.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlasilmayan su ~ 5 yıl önce
Bu ruslarin bize gelisi ucuslardan baska hicbir ise yaramiyor. Otellere birakilan para yine orada donup duruyor ulke ekonomisine hicbir katkisi yok. Boyle biline..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 5 yıl önce
Çok doğru birşey herşey dahil full paket programların bir şehire bir ülkeye katkısı hiçbir şekilde olmaz
Aynıda değil!!! ~ 5 yıl önce
Fiyatlar ciddi derecede kırıldı hatta çakıldı diyelim. Nitelikmi niceikmi?? Üstelik öyle bir turist patlamasını biz tatil beldelerinde şu an görmüyoruz!!! Kendimizi kandırmayalım. Allah hepimizin yardımcısı olsun..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000