29 Haziran 2020, Pazartesi 09:20:48

Antalya Havalimanı'nda turist hareketliliği başladı

Türkiye’de normalleşme sürecine geçilmesiyle bazı ülkelerdeki seyahat kısıtlamasının kalkmasının ardından turistler, Antalya’ya gelmeye başladı.
  • Mehter nerede. Arabesk uygulamaları ile meşhur ayt havalimanı yönetimi ilk gelenleri mehter ve kılıç kalkan ekibi ile karşılamalıydı. Olmamış ama
  • Onumuzdeki aylarda ikinci aileyi de bekleriz.
  • Pinti turist hareketliligi diyoruz oblara. 500 euro ile her sey dahil 1 hafta konaklayanlar
  • Yeni vaka + yogun bakim + entube sayilarina bakin hepsi ikiye katlayacak bu gidisle hala turist gelsin diye milletin agzina bakiyoriz , kapatsaniza kapilari ya hepimizi oldurmekmi istiyorsunuz ?
  • Antalya , Mamaris Turkiyenin mekkesi . Turist Ekonomi kaynagi .
  • İnşallah bu kriz döneminde milleti kazıklamazsınız...
  • Johns Hopkins Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doğum ve jinekoloji doktoru olan Lauren Kucirka, “Kişi belirti göstersin veya göstermesin; test sonucunun negatif çıkması, o kişiye virüs bulaşmadığını garanti etmez” diyor. “Negatif bir test sonucuna nasıl cevap verileceği ve bu sonucun nasıl yorumlanacağı çok önemli; çünkü testin mükemmel olduğunu varsaydığımız zaman diğer insanları tehlikeye atıyoruz. Fakat virüsün bulaştığı kişiler, virüsü halen yayabiliyor.” Kucirka, yüksek maruz kalma tehlikesi altında olan hastalara, sanki virüs bulaşmış gibi davranılması gerektiğini söylüyor; özellikle de COVID-19 ile tutarlı belirtileri varsa. Bu durum, hastalara testlerin kusurlarının anlatılması gerektiği anlamına geliyor. SARS-CoV-2’nin var olup olmadığını değerlendirmenin birkaç yönteminden birisi de, ters transkriptaz polimeraz zincir tepkimesi (RT-PCR) şeklinde anlandırılan bir yöntem. Bu testler, virüsün genetik maddesini hızlı şekilde çoğaltıyor ve testpit ediyor. Fakat grip virüsü gibi diğer virüslere yönelik testlerde gösterildiği üzere; eğer sürüntüde virüsün bulaştığı hücreler toplanamazsa veya virüs seviyeleri enfeksiyonun ilk zamanlarında çok düşük ise, bazı RT-PCR testleri negatif sonuçlar üretebiliyor. Bu testler nispeten hızlı sonuçlar verdiğinden; evde bakım hizmeti verenler, hastaneye kaldırılan hastalar ve sağlık çalışanlar gibi yüksek tehlike altında olan popülasyonlar arasında yaygın şekilde kullanılıyor. Önceki çalışmalar, bu popülasyonlarda hatalı negatif sonuçlar çıktığını göstermiş veya öne sürmüş.
  • Turizm hareketlenmesine aldanmayın,geçici. Okul tatili başladı bu bir kaç günlük

Türkiye’de normalleşme sürecine geçilmesiyle bazı ülkelerdeki seyahat kısıtlamasının kalkmasının ardından turistler, Antalya’ya gelmeye başladı.

Tüm dünyayı etkileyen korona virüsle mücadele sürerken, Türkiye'de alınan önlemlerle normalleşme takviminin açıklaması ve bazı ülkelerdeki seyahat kısıtlamasının kalkmasıyla Türkiye'nin turizm başkenti Antalya’ya turistler gelmeye başladı. Farklı ülkelerden gelerek Antalya Havalimanı’na iniş yapan turistler kentin çeşitli bölgelerindeki konaklama yerlerine götürülmek üzere transfer ve taksici esnafı tarafından karşılandı. Turistlerin yabancı ülkelerden Antalya’ya gelmeye başlamasıyla birlikte sezonun ilk turistlerini karşılayan esnaf sevinç yaşadı.

“Alanya’yı çok seviyoruz, ilk fırsatta buraya geldik”

Yazları Antalya’nın Alanya ilçesinde yaşayan Danimarkalı Carsten Bramming, ailesi tekrar geldiği için mutlu olduğunu söyledi. Bramming, “Korona virüs tedbirleri kapsamında gelmemiz mümkün değil gibi gözüküyordu. Alanya’yı çok seviyoruz, ilk fırsatta buraya geldik. Tatilimizi burada geçireceğiz. Maskeli gelmek buraya biraz üzücü ama burada olduğumuz için de çok mutluyuz” dedi.

“İnşallah bizler müşterilerimiz almaya devam ederiz”

Havalimanından ilk müşterisini alarak Alanya’ya getiren taksici Mustafa Yüksel, sevinçli olduğunu aktardı. Yüksel, “İlk müşterim gayet neşeli bir şekilde buraya geldik. İlçede 5 hafta kalmayı düşünüyorlar. Bu sene benim turist olarak ilk müşterim Danimarkalı aile oldu. 1 ve 15 Temmuz’da yurtdışından gelecek turist olacakmış. İnşallah bu korona virüs vakası artış göstermez, bizler de müşterilerimiz almaya devam ederiz” diye konuştu.

Antalya Havalimanı'nda turist hareketliliği başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Mehter ~ 3 gün önce
Mehter nerede. Arabesk uygulamaları ile meşhur ayt havalimanı yönetimi ilk gelenleri mehter ve kılıç kalkan ekibi ile karşılamalıydı. Olmamış ama

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airman ~ 3 gün önce
Onumuzdeki aylarda ikinci aileyi de bekleriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ucuz turist ~ 3 gün önce
Pinti turist hareketliligi diyoruz oblara. 500 euro ile her sey dahil 1 hafta konaklayanlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şakami ya ~ 3 gün önce
Yeni vaka + yogun bakim + entube sayilarina bakin hepsi ikiye katlayacak bu gidisle hala turist gelsin diye milletin agzina bakiyoriz , kapatsaniza kapilari ya hepimizi oldurmekmi istiyorsunuz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mekke ~ 3 gün önce
Antalya , Mamaris Turkiyenin mekkesi . Turist Ekonomi kaynagi .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
esnaf ~ 3 gün önce
İnşallah bu kriz döneminde milleti kazıklamazsınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aman dikkat ~ 3 gün önce
Johns Hopkins Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doğum ve jinekoloji doktoru olan Lauren Kucirka, “Kişi belirti göstersin veya göstermesin; test sonucunun negatif çıkması, o kişiye virüs bulaşmadığını garanti etmez” diyor. “Negatif bir test sonucuna nasıl cevap verileceği ve bu sonucun nasıl yorumlanacağı çok önemli; çünkü testin mükemmel olduğunu varsaydığımız zaman diğer insanları tehlikeye atıyoruz. Fakat virüsün bulaştığı kişiler, virüsü halen yayabiliyor.” Kucirka, yüksek maruz kalma tehlikesi altında olan hastalara, sanki virüs bulaşmış gibi davranılması gerektiğini söylüyor; özellikle de COVID-19 ile tutarlı belirtileri varsa. Bu durum, hastalara testlerin kusurlarının anlatılması gerektiği anlamına geliyor. SARS-CoV-2’nin var olup olmadığını değerlendirmenin birkaç yönteminden birisi de, ters transkriptaz polimeraz zincir tepkimesi (RT-PCR) şeklinde anlandırılan bir yöntem. Bu testler, virüsün genetik maddesini hızlı şekilde çoğaltıyor ve testpit ediyor. Fakat grip virüsü gibi diğer virüslere yönelik testlerde gösterildiği üzere; eğer sürüntüde virüsün bulaştığı hücreler toplanamazsa veya virüs seviyeleri enfeksiyonun ilk zamanlarında çok düşük ise, bazı RT-PCR testleri negatif sonuçlar üretebiliyor. Bu testler nispeten hızlı sonuçlar verdiğinden; evde bakım hizmeti verenler, hastaneye kaldırılan hastalar ve sağlık çalışanlar gibi yüksek tehlike altında olan popülasyonlar arasında yaygın şekilde kullanılıyor. Önceki çalışmalar, bu popülasyonlarda hatalı negatif sonuçlar çıktığını göstermiş veya öne sürmüş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Geçici 20 ~ 4 gün önce
Turizm hareketlenmesine aldanmayın,geçici. Okul tatili başladı bu bir kaç günlük

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000