07 Ekim 2015, Çarşamba 08:08:00

Antalya hava trafiğinde düşüş

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerinden derlediği bilgiye göre, geçen ay Antalya Havalimanı'na 1 milyon 524 bin 25, Gazipaşa Havalimanı'na da 34 bin 794 yolcu geldi.
  • Bu haberde ve diğer haberlerde yorumlara bakıyorum adam çalışan belli ama firma sahibi gibi yorumlar yapıyor :)
  • Sadece Ayt de değil Türkiye'ye gelen turist sayısı azaldığı için Ayt payına düşeni almış. Ayt için korkulacak bir şey değil tüm ülke çapındaki düşüşün Antalya'ya yansıması. Seneye toparlar.
  • AYT hizmet kalitesi düşüklüğü nedeni ile sevilmeyen bir meydan durumunda. GZP ise ufak ama butik havalimanı olması ulaşım kolaylığı ve servis kalitesi sebebi ile tercih ediliyor.
  • allah bereket versin kriz mriz farketmiyor düşüş kayda değer değil

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerinden derlediği bilgiye göre, geçen ay Antalya Havalimanı'na 1 milyon 524 bin 25, Gazipaşa Havalimanı'na da 34 bin 794 yolcu geldi.

İki havalimanına gelen toplam yolcu sayısı 1 milyon 558 bin 819 olurken, bu sayı geçen yıla göre yüzde 2,4 düştü. 2014 yılı eylül ayında Antalya ve Gazipaşa havalimanlarına toplam 1 milyon 597 bin 651 yolcu gelmişti.

Ocak-eylül döneminde ise kente havayolu ile gelen yolcu sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,1 azalarak 9 milyon 707 bin 193 kişi oldu.

Geçen yılın aynı döneminde Antalya ve Gazipaşa havalimanlarından toplam 10 milyon 235 bin 613 yolcu gelmişti.

Antalya hava trafiğinde düşüş

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

yorumsuz ~ 6 yıl önce
Bu haberde ve diğer haberlerde yorumlara bakıyorum adam çalışan belli ama firma sahibi gibi yorumlar yapıyor :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
olur o kadar ~ 6 yıl önce
Sadece Ayt de değil Türkiye'ye gelen turist sayısı azaldığı için Ayt payına düşeni almış. Ayt için korkulacak bir şey değil tüm ülke çapındaki düşüşün Antalya'ya yansıması. Seneye toparlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AYT ~ 6 yıl önce
AYT hizmet kalitesi düşüklüğü nedeni ile sevilmeyen bir meydan durumunda. GZP ise ufak ama butik havalimanı olması ulaşım kolaylığı ve servis kalitesi sebebi ile tercih ediliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
objektifizm ~ 6 yıl önce
Antalya sevilmediği için 30 milyon yolcuya hizmet veriyor.Gazipaşa da çok sevildiği için 300 bin yolcuya hizmet veriyor.Tam olarak bunu mu söylemişsin be çocuk.
objektifizme ~ 6 yıl önce
Antalya' nın 30 milyon yolcuya hizmet vermesinin sebebi sevilmesinden ya da sevilmemesinden bağımsız olarak, büyükşehir havalimanı olması, 3 adet piste sahip olması, pistlerin çift taraflı kullanılabilmesi olabilir. Gazipaşa'nın 300000 bin yolcuya hizmet vermesi ki, bu da yanlış bir ifade, Eylül ayı itibariyle 758610 yolcuya hizmet vermiş, yine sevilip sevilmemesinden bağımsız olarak 3 tane ilçeye hizmet veren havalimanı olması, 2000 metrelik tek pistinin olması ve pistin dağlardan dolayı tek taraflı kullanılıyor olması olabilir. Sonuçta, ikisi de bizim limanımız, saçma sapan rekabete girmeye gerek yok. Tabi TAV ya da ICF ile bir alakanız yoksa. Saygılar.
Alman ~ 6 yıl önce
Almancılar kızmış. Kızmayın sukünet.
x ~ 6 yıl önce
allah bereket versin kriz mriz farketmiyor düşüş kayda değer değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000