09 Ocak 2023, Pazartesi 08:59:15

Antalya en çok tercih edilen destinasyonlardan biri oldu

İspanyol araştırma şirketi Mebrian, 2023 yılında öne çıkacak trend destinasyonları açıkladı. En çok tercih edilen uçuş noktaları arasında Antalya da yer aldı.
  • Macera dolu antalya
  • Daha da ucuzu var. Vietnam'ın cennet adasında günlüğü 13 dolar. Ama doğru, pandemi sonrası hem uçak bileti fiyatları, hem konaklama fiyatları uçtu gitti.

İspanyol araştırma şirketi Mebrian, 2023 yılında öne çıkacak trend destinasyonları açıkladı. En çok tercih edilen uçuş noktaları arasında Antalya da yer aldı.

İspanyol araştırma şirketi Mabrian’a göre; aktif turizm, doğa ve sağlık gibi kategorilerde, 2023 yılında öne çıkacak trend destinasyonlar içinde Antalya ilk 10 yer içinde yer alıyor.

2023’te sunulan turizm ürün teklifleri, havayolu bağlantısı ve konaklama açısından öne çıkacak ilk 10 destinasyon hakkında TripAdvisor’da kayıtlı gezginler üzerinden yapılan analize göre, doğal, aktif ve sağlık turizmine yönelik ilgi artmaya devam edecek.

TurizmDataBank’ta yer alan habere göre, güneş-kum ya da kültürel geziler gibi turizm ürünleri, açık ara en büyük motivasyon kaynağı olurken, yerini yavaş yavaş bu yeni aktivitelere bırakıyor.

Bu küresel trendi destekleyen bulgular Mabrian’ın turizm ürün karması, hava bağlantısı ve otel konaklama teklifleri ile de ortaya konurken, hangi destinasyonların 2023’te moda olmaya uygun konumda olduğu 700’den fazla destinasyon içinden tahmin edildi.

Araştırmaya göre, Endonezya-Bali ilk sırada yer alırken, ikinci sırada Yunanistan’ın Girit Adası, üçüncü sırada ise Portekiz’in güneyinde bulunan Algarve bulunuyor.

7. sırada yer alan Antalya, tüm seçilenler arasında konaklama fiyatlarının en düşük olduğu destinasyon oldu. Öte yandan Antalya 2023 yılında bir önceki yıla göre hava bağlantısında yüzde 20’den fazla artış göstermesiyle de dikkat çekiyor.
Destinasyonlar arasında Fransa ve İtalya’nın iki destinasyonu ilk 10’da yer alırken, İspanya’nın ilk 10’da herhangi bir destinasyonu yok.

Antalya en çok tercih edilen destinasyonlardan biri oldu

Yorumlar

Gr ~ 1 yıl önce
Macera dolu antalya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Daha ~ 1 yıl önce
Daha da ucuzu var. Vietnam'ın cennet adasında günlüğü 13 dolar. Ama doğru, pandemi sonrası hem uçak bileti fiyatları, hem konaklama fiyatları uçtu gitti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000