20 Mart 2022, Pazar 17:27:37

Ankara B.B cenaze yakınının hava ulaşımını karşılayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı, Türk Hava Yolları (THY) ile imzalayacağı protokol kapsamında, başka şehre defnedilecek cenazenin bir yakınının uçak bilet ücretini karşılayacak.
  • Yaparsa chp yapar. Belediye de bunları yapanlar 2023 de ülkeyi uçuracaklar emin olun. Helal olsun size
  • Chp farkını ve kalitesini her yerde görmek mümkün. Geliyor gelmekte olan. Ülkeyi terk etmek isteyenler hazırlansın
  • Cenaze yakınları için zaten THY nin uyguladığı bir indirim var yıllardır ve bunun ankara belediyesi ile alakası yok. Hangi şehirden getirirsen getir cenaze refakatcisine indirim uygulanır. Üstelik sadece 1 kişiye değil 3-4 kişiye...

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı, Türk Hava Yolları (THY) ile imzalayacağı protokol kapsamında, başka şehre defnedilecek cenazenin bir yakınının uçak bilet ücretini karşılayacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent dışı defin işlemlerinde, cenaze yakını bir kişinin uçak bileti ücretini de tek yön olarak karşılama kararı aldı.

Mezarlıklar Daire Başkanlığı, yıllık ortalama 2 bin cenazeyi THY ile Ankara dışına gönderiyor. Bugüne kadar havayolu ile bir refakatçinin yüzde 20 indirimli uçak bileti ücretini karşılayan ve ücretsiz cenaze naklini gerçekleştiren Mezarlıklar Daire Başkanlığı, yeni düzenlemeyle cenaze yakının uçak bileti ücretini ödeyerek daha kısa sürede defin yapılacak kente ulaşımını sağlayacak.

Ücretsiz bilet için, Mezarlıklar Daire Başkanlığı ile THY arasında protokol imzalanacak. Cenaze yakınlarından bir kişinin yüzde 20 indirimli bilet uygulamasından yararlanmasına da devam edilecek.

"Önümüzdeki hafta protokol imzalandıktan sonra bu hizmeti yürürlüğe koyarız"

Mezarlıklar Daire Başkanı Köksal Bozan, ilçelere, komşu veya uzak şehirlere günlük ortalama 10-15 arası cenaze nakil edildiğini, son 2 yılda cenaze araç filosuna 65 araç ekleyerek, 87 cenaze aracıyla hizmet verdiklerini aktardı.

Karayolu dışında özellikle uzak yerlere cenazeyi uçakla da gönderdiklerini anlatan Bozan, şunları kaydetti:

"Cenazeyi uçakla gönderiyoruz ama yakını burada kalıyordu. Cenazenin karşılanması, oradaki işlemlerin yürütülmesi ile alakalı özellikle birinci derecedeki yakınları çok ciddi sıkıntılar yaşıyordu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş'ın talebi ile bir meclis kararı çıkardık ve böylece yakınlarından birini cenazeyle beraber uçakla ücretsiz göndereceğiz. Böylece cenazeyi kim karşılayacak problemini de ortadan kaldırmış olacağız. Önümüzdeki hafta protokol imzalandıktan sonra da bu hizmeti yürürlüğe koymuş olacağız."

Ankara B.B cenaze yakınının hava ulaşımını karşılayacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Chp ~ 5 ay önce
Yaparsa chp yapar. Belediye de bunları yapanlar 2023 de ülkeyi uçuracaklar emin olun. Helal olsun size

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Chp ~ 5 ay önce
Chp farkını ve kalitesini her yerde görmek mümkün. Geliyor gelmekte olan. Ülkeyi terk etmek isteyenler hazırlansın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Belediye mi? ~ 5 ay önce
Cenaze yakınları için zaten THY nin uyguladığı bir indirim var yıllardır ve bunun ankara belediyesi ile alakası yok. Hangi şehirden getirirsen getir cenaze refakatcisine indirim uygulanır. Üstelik sadece 1 kişiye değil 3-4 kişiye...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iyi oku ~ 5 ay önce
1 kişi ücretsiz diyor!! İndirim demiyor...
Cahil ~ 5 ay önce
Elestri yapicam diye sallıyor..Okuması var anlaması yok..Bunlar oy kullaniyor bu memlekette
Belediye mi ~ 5 ay önce
Okuman yazman yok ama fikrin var. Bedava diyor. Tekrar oku istersen.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000