15 Haziran 2022, Çarşamba 11:17:01

Anadolujet uçağında tek başına uçtu

Edebiyat dünyasının sevilen isimlerinden yazar Ethem Baran, ilginç bir uçuş macerası yaşadı. 3 farklı denemede Ankara’dan Ağrı’ya uçmayı başaramayan Baran, son olarak Anadolu Jet uçağında Erzurum’dan Ankara’ya tek başına seyahat etti.
  • Bu cahiller oldukca ülkemde, ülkem ne kadar da savunmasiz aslinda.
  • İ kapatıyorlar, çalışanların haberi yok. Türkhavayollarında duymayan kalmadı. Kaçın kurtarın kendinizi. Reis biz niye Sunexpress üzerinden almanyaya döviz kaptırıyoruz, gurbetçi bizim gurbetçimiz. Tabela değişecek haberiniz olsun, sunexpressin yeni adı anadolujet.
  • Bir an Rize international havaalani yolcusu sandim. Neyse ki Erzurummus. Rahat bir nefes aldim.
  • SunExpress yalnız o
  • Bir kisi icin binlerce ton karbon, dunyamiz atmosferimiz ne kadar savunmasiz

Edebiyat dünyasının sevilen isimlerinden yazar Ethem Baran, ilginç bir uçuş macerası yaşadı. 3 farklı denemede Ankara’dan Ağrı’ya uçmayı başaramayan Baran, son olarak Anadolu Jet uçağında Erzurum’dan Ankara’ya tek başına seyahat etti.

Okurlarıyla buluşmak için düzenlenen imza günü etkinliği kapsamında Ağrı’ya gitmek üzere yola çıkan Ethem Baran, 3 farklı denemede de Ağrı’ya ulaşmayı başaramadı.

Baran’ın 3 Haziran’daki Ankara-Ağrı uçuşu, uçuşa bir gün kala kendisine gelen bir mesajla iptal edildi. 6 Haziran’da Ağrı’ya gitmek üzere Ankara’dan uçağa binen Baran’ın uçuşu, yaklaşık yarım saat uçağın içinde oturduktan sonra, uçak daha havalanmadan, Ağrı’daki pistte yaşanan bir sorun nedeniyle iptal edildi. Baran ve diğer yolcular uçaktan indirildi.

Son olarak 13 Haziran’da TK7094 sefer sayılı uçuşla Ağrı’ya gitmek üzere Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan yaklaşık 50 dakika gecikmeyle havalanan Anadolu Jet’e ait TC-SBN tescilli Boeing 737-800 uçağı, uzun süre Ağrı üzerinde tur attıktan sonra, pistteki sorun nedeniyle Erzurum’a divert kararı aldı.

Erzurum’a inişin ardından yolcular Ağrı’ya otobüs ile gönderilirken, imza günü iptal olan Baran, Ankara’ya dönmeye karar verdi. Ağrı’ya gitmek üzere Ankara’dan bindiği Anadolu Jet uçağıyla yeniden Ankara’ya tek başına yolculuk yaptı.

Ağrı Havalimanı’nda yaşanan aksaklıklar nedeniyle imza günü etkinliğinin iptal edilmesi ve okurları ile buluşamamış olmanın üzüntüsünü dile getiren Baran, havalimanındaki sorunların bir an önce giderilmesi ve Ağrı Havalimanı’nın uçuşlara uygun hale getirilmesini umduğunu belirtti.

Ethem Baran, 180 kişilik bir yolcu uçağında tek başına seyahat etmenin oldukça farklı bir deneyim olduğunu söylerken, uçuş süresince kokpit ve kabin ekibiyle sohbet ederek uçuşu tamamladıklarını anlattı. Baran, Ağrı’da okurlarına imzalayamadığı kitaplarını, uçuş ekibine imzaladığını söyledi.

Anadolujet uçağında tek başına uçtu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Savunmasiz! ~ 2 ay önce
Bu cahiller oldukca ülkemde, ülkem ne kadar da savunmasiz aslinda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lol ~ 2 ay önce
Cok sikayet ediyorsun, smile my friend
Sunexpress ~ 2 ay önce
İ kapatıyorlar, çalışanların haberi yok. Türkhavayollarında duymayan kalmadı. Kaçın kurtarın kendinizi. Reis biz niye Sunexpress üzerinden almanyaya döviz kaptırıyoruz, gurbetçi bizim gurbetçimiz. Tabela değişecek haberiniz olsun, sunexpressin yeni adı anadolujet.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rizeli ~ 2 ay önce
Bir an Rize international havaalani yolcusu sandim. Neyse ki Erzurummus. Rahat bir nefes aldim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
123 ~ 2 ay önce
SunExpress yalnız o

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazik ~ 2 ay önce
Bir kisi icin binlerce ton karbon, dunyamiz atmosferimiz ne kadar savunmasiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Acaba? ~ 2 ay önce
O uçak zaten Ankara'ya geri dönüyor. 1 kişi binse de binmesede uçuş yapılacaktı yani... Bilgi sahibi olmadan duyar kasmayalim lütfen...
Ne alaka ~ 2 ay önce
Uçak bir kişi için kalkmış olamaz. Agrıdan gelecek yolcuları almak için muhtemelen boş kalkacaktı. En azından adamı da götürmüşler işi görülmüş
İyi de... ~ 2 ay önce
Uçak zaten Ankara'ya dönecek, yolcu olsa da olmasa da.
ERZ ~ 2 ay önce
Ucagin erzurumda kalacak hali yok bosda olsa zorunlu olarak ankaraya gelmesi lazim
Tamam ~ 2 ay önce
Ucak yatsin orda. Ucmasin. Daha cok insan magdur olsun. Bilginiz yok fikriniz de olmasin bi zahmet. Havayolu da bayiliyordu zaten bos ucak ucurnaya.
Kalsın ~ 2 ay önce
Aynen canım. Uçak Erzurum'da kalsın. Erzurumluların olsun. Pideci, dürümcü neyin olsun. Keşke okusaydın haberi...
Ankara Base ~ 2 ay önce
O ucak ankaraya donup devam eden ucuslari yapmak zorunda. Agri havalimanina demirbas olarak kayitli degil. Donerken ister bos gelmis ister bir vatandasin isi gorulmus. Sikinti ne anlayamadim?
... ~ 2 ay önce
Nolcakti dolmuş gibi dolmasıni mi bekliceklerdi. Divert uçagı bu tarifeli sefer değil.
“Divert” bilirmisin? ~ 2 ay önce
Haberi okusaydin keske, basliga gore ahkam kesmek yerine!
Sana yazık ~ 2 ay önce
Sen önce okuduğunu anla, asıl sana yazık
123 ~ 2 ay önce
Uçak boş dönecekti normalde, ha sıfır kişi ha bir kişi. Karbonla alakası yok konunun.
Bos dönecekti. ~ 2 ay önce
Boş dönecektir zaten o uçak sevgili okur. En fazla ekip ferry tadında goygoy yapamamistir.
Sen israf? ~ 2 ay önce
Senin gereksiz yere dünyada varoluşundan dolayı israaaaf olan hava su ve yiyecek maddelerini napcaz peki kuzum? Hadi bunu da açıkla bakalım
Sen nasil bir cahilsin ~ 2 ay önce
Sen nasil bir cahilsin
Harekat ~ 2 ay önce
Ucak erzurumda beklesin mi? Bir ucagin yerde beklemesi ne kadar zarar haberin var mi?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000