03 Haziran 2022, Cuma 09:11:00

Anadolujet Budapeşte seferlerine başladı

Türk Hava Yollarının (THY) alt markası AnadoluJet, İstanbul'dan Budapeşte'ye ilk uçuşunu gerçekleştirdi.
  • Biz 130€ verelim vizeye onlar kimlikle gelsin
  • Bu yoğun sezonda Ömer in ne işi var orada. Hey Allahım.
  • Allah kaza bela vermesin. Tüm uçuşlarınız bereketli kazançlı olsun.
  • Adam demiş ki Macar vatandaşları ülkemize kimlik ile girişleri için çalışma başlattık. Yahu demiyor ki bizim vatandaslarimiza vizesiz seyahati getirmek için çalışalım. Bir ülkenin yöneticileri kendi vatandaşına düşman olur mu yahu? Nasıl bir döneme geldik, Allah bin beter etsin sizi.
  • Ground time 30 dk hadi abi ne fotosu temizlik çıktı boardinge başlayın :)

Türk Hava Yollarının (THY) alt markası AnadoluJet, İstanbul'dan Budapeşte'ye ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile Ferenc List Havalimanı arasında ilk uçuşunu yapan AnadoluJet, su takıyla karşılandı ve havalimanında tören düzenlendi.

Törene, AnadoluJet Başkanı Said Şamil Karakaş, Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı Birinci Müsteşar Meltem Güney, Budapeşte Ferenc Liszt Havaalanı Havayolu Geliştirme ve Ticari Planlama Başkanı Balazs Bogats, THY Budapeşte Ofisi Genel Müdürü Akın Çarkçı ve çok sayıda davetli katıldı.

Karakaş, törende yaptığı konuşmada, AnadoluJet'in İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı ve Antalya Havalimanı merkezli uçuşlarıyla yurt içi ve yurt dışında 29 ülkede 90 havalimanına toplam 173 hatta uçuşlar icra ettiğini söyledi.

Türkiye ile Macaristan arasında gelişen turizme, AnadoluJet olarak katkı sağlayacaklarına inandıklarını kaydeden Karakaş, "154 yolcumuzla ilk uçuşumuzu gerçekleştirdik ve yüzde 80 doluluk oranına ulaştık. Türkiye ile Macaristan arasında gelişen turizme AnadoluJet olarak katkı sağlayacağımıza ve bu yeni hattımızla Budapeşte'nin Türkiye'den daha fazla misafir tarafından ziyaret edileceğine olan inancımız tam." diye konuştu.

Maslahatgüzar Güney, Kovid-19 salgınının etkilerinin hafiflemeye başlamasıyla salgından büyük darbe alan havacılık sektörünün toparlanma sürecine girdiğini, bu toparlanmanın İstanbul-Budapeşte arasında yapılan uçuşlara da yansıdığını ve haftalık sefer sayısının salgın öncesi dönemdeki seviyeye yaklaştığını ifade etti.

AnadoluJet'in başlattığı İstanbul-Budapeşte seferlerinin Türkiye ile Macaristan arasındaki dostluk bağlarını daha da güçlendireceğine inandığını vurgulayan Güney, iki ülke arasında mükemmel düzeyde seyreden ilişkilerin her alanda gelişmeye devam ettiğini, salgına rağmen Türkiye ile Macaristan arasındaki toplam ticaret hacminin 2021'de yüzde 11'lik artışla 3 milyar dolara yükseldiğini, hedefin 6 milyar dolar olduğunu, Türkiye'yi ziyaret eden Macar turistlerin sayısı 2019'da 150 bin iken bunun salgın nedeniyle 2020'de 16 bin 500'e gerilediğini, 2021'de ise yüzde 360 artarak 76 bin 300'e yükseldiğini söyledi.

Sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerle Macaristan'ın da Türkiye'den her geçen yıl daha fazla turist çektiğine, turist sayısında bu yıl karşılıklı olarak salgın öncesi rakamların tekrar yakalanmasının beklendiğine işaret eden Maslahatgüzar Güney, AnadoluJet'in yeni başlattığı Budapeşte seferlerinin Türkiye ile Macaristan arasında ticaret, ekonomi, turizm ve kültür alanlarındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesinde rol oynayacağını kaydetti.

Halihazırda Türkiye'ye vizesiz seyahat eden Macar vatandaşlarının, ilerleyen dönemde ülkeye sadece kimlik kartlarıyla pasaportsuz seyahat edebilmeleri için gerekli çalışmaların da başlatıldığını aktaran Güney, 2024'ün Türkiye-Macaristan Kültür Yılı olarak kutlanacağını söyledi.

Maslahatgüzar Güney ayrıca Kültür Yılı çerçevesinde Türkiye ile Macaristan arasında daha fazla uçuş düzenlenmesine ihtiyaç duyulacağını, bu gereksinim ışığında AnadoluJet'in İstanbul-Budapeşte seferlerinin sayısının gelecek dönemde arttırılmasının ümit edildiğini belirtti.

Anadolujet Budapeşte seferlerine başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Bilmukabelesiz ~ 4 ay önce
Biz 130€ verelim vizeye onlar kimlikle gelsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AYT ~ 4 ay önce
Bu yoğun sezonda Ömer in ne işi var orada. Hey Allahım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anadolujet ~ 4 ay önce
Allah kaza bela vermesin. Tüm uçuşlarınız bereketli kazançlı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hurkus ~ 4 ay önce
Adam demiş ki Macar vatandaşları ülkemize kimlik ile girişleri için çalışma başlattık. Yahu demiyor ki bizim vatandaslarimiza vizesiz seyahati getirmek için çalışalım. Bir ülkenin yöneticileri kendi vatandaşına düşman olur mu yahu? Nasıl bir döneme geldik, Allah bin beter etsin sizi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alo ~ 4 ay önce
Ground time 30 dk hadi abi ne fotosu temizlik çıktı boardinge başlayın :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000