11 Nisan 2009, Cumartesi 08:04:26

Amsterdam kazasında FBI ajanları...

Amsterdam yakınlarında tarlaya düşen Türk Hava Yolları’na ait Tekirdağ uçağında hayatlarını kaybeden dört Boeing görevlisinin dizüstü bilgisayarlarında yeni bir radar sistemine ait gizli planların bulunduğu ve planların olayın ardından Hollanda’ya gelen FBI ajanlarına teslim edildiği belirtildi.
  • Arkadaslar cidden ben bu bilgi yüklü, zeki, fenomen zatin kim oldugunu bilmek istiyorum.Bu arkadas buralarda bosuna vakit kaybedip bu engin bilgilerini buralarda heba ediyor. Kendisinin vaktimi cok baska bir eglencesimi yok her basliga bilip bilmeden bilgeclik taslamis? Bu arkadasi taniyan varsa lütfen bana yazsin ben kendisini merak ediyorum.
  • lions ne muhalif bi vatansaşsın yahu.her mevzuya lahanasın valla brv.biz toy kaldık yanında bi laleliye davet ediver bari aslanlarını görelim sevelim onları.
  • lütfen bu buna benzer fotoğrafları koymayın zaten unutamadılar psikolojiler bozuldu
  • AtlasJet'in Isparta kazasında "Uçakta çok önemli bilim adamları vardı, bu işte bi bit yeniği var"diye sürekli komplo teorileri üretenler, bu kazayla ilgili öne sürülen teorileri niye kulak ardı ediyordu acep? THY'ye olan hasetlerini bu olayla tatmin etmeye çalışmaları, buna sebep olabilir mi? ;)

25 Şubat’ta Amsterdam yakınlarında bir tarlaya düşen Türk Hava Yolları’na ait Tekirdağ uçağında, Amerikalılara ait gizli savunma planlarının bulunduğu ortaya çıktı.

Hollanda’nın en yüksek tirajlı günlük gazetesi De Telegraaf’ta yer alan haberde, yeni bir radar sistemine ait gizli planların kazada hayatlarını kaybeden dört Boeing görevlisinin dizüstü bilgisayarlarında bulunduğu ve olayın hemen ardından Hollanda’ya gelen FBI ajanlarına teslim edildiği belirtildi.

Peace Eagle istasyonu

Haberde İstanbul’dan Seattle’a giden Boeing görevlilerinin Amerikan Savunma Bakanlığı tarafından uçan özel bir radar istasyonu üzerinde çalışmak için görevlendirildikleri belirtildi. ’Peace Eagle’ (Barış Kartalı Programı) adlı özel radar istasyonun Türk Hava Kuvvetleri için geliştirildiği ileri sürüldü. Haberde, Boeing 737-700’ün ’Airborne Early Warning and Control’ diye adlandırılan bu tip uçağının, gizli ve son derece geliştirilmiş elektronik cihazlarla donatıldığı kaydedildi.

FBI kaza yerinde

Kazanın hemen ardından Boeing’in güvenlik dairesinin, ABD’nin Lahey Büyükelçiliği’nden bilgisayarların derhal uçaktan alınarak başkalarının eline geçmelerinin önlenmesini istediği vurgulanan haberde, FBI ajanlarının Frankfurt’tan özel bir uçakla Amsterdam’a geldikleri anlatıldı. Olayın Haarlem savcılığı tarafından da doğrulandığı belirtilerek, "Haarlem savcılığı sözcüsü, sorumuza ’dizüstü bilgisayarlarda gizli askeri bilgiler bulunuyordu ve iade istemi yerine getirildi’ yanıtını verdi" denildi.

Türkiye’den ABD’nin Seattle kentine gitmekte olan teknisyenlerin, Amerikan Savunma Bakanlığı’nın görevlendirmesiyle, Türk Hava Kuvvetleri için alınan özel erken uyarı sistemiyle donatılmış uçak için çalışmalarda bulundular ve bu sistemlerle ilgili en geniş ve yeni teknolojik bilgileri yanlarında taşıyorlardı.

Amsterdam kazasında FBI ajanları...

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Arkadaslar cidden ben bu bilgi yüklü, zeki, fenomen zatin kim oldugunu bilmek istiyorum.Bu arkadas buralarda bosuna vakit kaybedip bu engin bilgilerini buralarda heba ediyor. Kendisinin vaktimi cok baska bir eglencesimi yok her basliga bilip bilmeden bilgeclik taslamis? Bu arkadasi taniyan varsa lütfen bana yazsin ben kendisini merak ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
lions ne muhalif bi vatansaşsın yahu.her mevzuya lahanasın valla brv.biz toy kaldık yanında bi laleliye davet ediver bari aslanlarını görelim sevelim onları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
lütfen bu buna benzer fotoğrafları koymayın zaten unutamadılar psikolojiler bozuldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
AtlasJet'in Isparta kazasında "Uçakta çok önemli bilim adamları vardı, bu işte bi bit yeniği var"diye sürekli komplo teorileri üretenler, bu kazayla ilgili öne sürülen teorileri niye kulak ardı ediyordu acep? THY'ye olan hasetlerini bu olayla tatmin etmeye çalışmaları, buna sebep olabilir mi? ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000