16 Haziran 2019, Pazar 09:54:46

American Airlines personeline mahkeme engeli

American Airlines çalışanlarının başlatmış olduğu iş yavaşlatma eylemi ABD Federal Mahkemesi tarafından engellendi.
  • Mikrofonu, hak hukuk adalet demokrasi laflarını ağızlarından düşürmeyen amerikan yalakalarına uzatıyoruz :) Uşağı olduğunuz amerikayada laf etsenize...
  • Bizden örnek almışlar anlaşılan. Üst mahkeme kararı bozar umarım. Dünya'nın her yerinde işçiler,emekçiler sömürülüyor umarım habere konu olan Amerika ve diğer ülkelerdeki işçiler hak aramalarını yasaklayan zihniyete en kısa sürede hak ettikleri cevabı verirler.

ABD Kuzey Texas Bölge Mahkemesi’nde verilen karara göre American Airlines işçilerinin yürüttüğü iş yavaşlatma eylemi yasaklandı. Dünyanın en büyük yolcu taşıma firması olan American Airlines’da iş yavaşlatma eylemi iki sendika tarafından yürütülüyordu.

Reuters'in haberine göre firmanın talebi üzerine mahkeme eylemi yasaklarken firmadan gelen açıklamada sendikaların “yasa dışı iş yavaşlatma eylemlerini sıkıntılı bir boyuta çıkarttığı ve bu yolla American Airlines için bir kriz yarattıkları” iddia edildi.

EK MESAİYİ REDDETMEK YASAK

Bölge mahkemesi Uluslararası Makinistler Birliği ve Amerika Ulaşım İşçileri sendikalarına yönelik verdiği kararda direk iş yavaşlatma eyleminin sonlandırılmasının yanı sıra ek mesaiyi reddetmek ve “American Airlines’ı kötü etkileyebilecek tüm eylemler” yasaklandı. 2015’te başlayan iş yavaşlatmanın başlamasından bu yana 722 uçuş iptal edilmişti.

American Airlines personeline mahkeme engeli

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

amerikan rüyası ~ 4 ay önce
Mikrofonu, hak hukuk adalet demokrasi laflarını ağızlarından düşürmeyen amerikan yalakalarına uzatıyoruz :) Uşağı olduğunuz amerikayada laf etsenize...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
amerikan rüyası'na ~ 4 ay önce
sen önce bu ülkeyi yönetenlere laf söylesene...
cvp ~ 4 ay önce
Esas Amerikan uşağı kimler biliyor musun, rahip olayında 'bizzz buradaykennn o adammm hiçbir yere gidemezzz' diye gürleyip sonra tivit atılınca bir anda çark eden devamında da onlardan 14 milyar dolarlık uçak alım töreninde 'vatanımıza,milletimize hayırlı olsun' deyip,sırıtarak poz verenlerdir.
cvp yazana ~ 4 ay önce
Devlet duygularla idare edilmez. Rahip kılıklı ajan hapis yatırılsaydı elimize ne geçecekti? Koca bir hiç. S-400 olayında ise amerikanın bütün tehdit ve şantajlarına rağmen en ufak geri adım atılmadı. Çünkü ülkenin menfaati esastır. Bunu en iyi uygulayanda Reis'tir. Batı uşağı muhalifler çıldırmaya devam edebilir.
ORHAN ~ 4 ay önce
genel mudurluk personeli kardesssssss abd ye laf atiyorsun ama greencard kuyrugundasin birak bu isleri
cvp yazana'ya ~ 4 ay önce
Rahibi hapis yatırıp elimize ne geçecekti diyorsun iyi de o zaman niye hapse attılar,atmasalardı. Ayrıca şakşakçılığını yaptığın öyle demiyordu aç interneti oku rahip ve abd için neler deyip de sonra nasıl çark ettiğini gör. Devlet duygularla idare edilmez ama onursuz,haysiyetsizce,durmadan dönerek de yönetilmez. Aleyhimize ne varsa yapan ülkelere iş,ihale yağdırmak,vatandaşlarını kimlikle ya da kapıda vizeyle ülkemize sokup,vergisiz ev,arsa almaların,9 ay kalmalarına izin vermek hangi menfaate uyar? İyi ki ülkenin menfaatini en iyi reis'in uyguluyor ya uygulamasaymış neler olurmuş Allah bilir! Batı uşağı muhaliflere laf söylüyorsun ama sen ve senin gibiler batı'nın icat ettiği herşeyi de bayıla bayıla alıp,birbirinize hava atmaya can atıyorsunuz !
cvp yazana rumuzuna ~ 4 ay önce
Devlet duygularla idare edilmez ve rahibi hapsa atmanın önemi yoksa niye attık? Attıktan sonra attık tuttuk sonra tıpış tıpış serbest bıraktık. Daha önce de Rus uçağını düşürdük bir daha olsa yine yaparız dedik sonra ambargoyu görünce dostum Putin,canım Putin,Rus uçağı olduğunu bilsek düşürmezdik diye anında dönüş yaptık.Ülkenin menfaati başka bir ülkenin icadına kalmış ve en iyi uygulayan da reis ise işimiz Allah'a kalmış demektir. Unutma ki reis'i koruyan zırhlı araba,silah,jammer vs hep batı icatları. Bu yorumu bile batı icadıyla yapıyorsun.
american ~ 4 ay önce
Bizden örnek almışlar anlaşılan. Üst mahkeme kararı bozar umarım. Dünya'nın her yerinde işçiler,emekçiler sömürülüyor umarım habere konu olan Amerika ve diğer ülkelerdeki işçiler hak aramalarını yasaklayan zihniyete en kısa sürede hak ettikleri cevabı verirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000