13 Eylül 2017, Çarşamba 08:13:22

Ambulans uçaklar hacılar için havalandı

Hac vazifesini yerine getirirken geçirdikleri rahatsızlıklar nedeniyle Mekke'de hastanede yatan dört vatandaş, Sağlık Bakanlığınca uçak ambulansla Türkiye'ye nakledildi.
  • mesele hac olunca saygisizlara malzeme çikmiştir..ecnemi olsalar sikinti olmaz..musluman olunca ve hac gorevi olunca bir turk devleti olunca hakaret siz boyu
  • dunyanin neresinde olursaniz olun..eğer hastalandiniz diyelim turk vatandaşi olarak devlet size ambulans uçak gonderip sizi turkiyeye getirtip tedavi ettiriyor..siz talep ederseniz..ve hiçbir ucret ödemeden...burdan zart zurt eden olmuştur..sadecehac vazifesini yaparken değildir..hemen hakaret etmişsinizdir..gerek yok.hacca giden yaşli teyzelerimiz dedelerimiz nenelerimiz vardir..haliyle hava sicak ve sağlik durumlari da iyi değilse hastalanabiliyorlar..hepsi dedevletin gonderdiği ambulans uçakla memleketlerine getirilip hastanede tedavi ediliyorlar..ne guzel eskiden turkiyeye gelen yabancilar hastalandiklarinda veya kaza geçirdiklerinde ambulans uçak gelip alip ulkelerine goturuyorlardi..bizde imrenirdik..şimdi bizde de var..ama birilerine batiyordur bu..
  • Mesele hac olunca mi sesin cikiyor. Devlet bu hizmeti sadece hacilar icin sunmuyor, hani belki taylanda seks amaci ile giden yasli capkinlarin yasadiklari heyecanla hastanelik olmalari durumunda da gidiyorlar. Baska bir ulkede de basina acil bir durum gelirse ve ulkene transferin gerekirse ve biraz da aklin varsa bulundugun ulkedeki konsolosluk yada elcilikle baglantiya gectiginde hastaneden verilecek rapora istinaden dalga gectigin insanlarin devleti bu hizmeti senin gibilere de sagliyor hatta hizmet verdigi insanlarin senin gibi olup olmadina dikkat etmeden. Nereden mi biliyorum, yasananlara sahit oldugun icin.
  • Tamam inancın buysa hacca git ama bir gözün toprağa bakarken o kadar sıcağa ve kalabalığa gidersen bir de arap pisliğinin içine sonun hastane olması bile mucize.
  • ücretli mi ücretsiz mi bu hizmet. Herhangi bir yerde rahatsızlanan vatandaşı nakil olayı mümkün mü ?
  • Ne kadar yazio bu ambulans ucaklar ambulabs helikopterler

Hac vazifesini yerine getirirken geçirdikleri rahatsızlıklar nedeniyle Mekke'de hastanede yatan dört vatandaş, Sağlık Bakanlığınca uçak ambulansla Türkiye'ye nakledildi.

Hac vazifesini yerine getirirken geçirdikleri rahatsızlıklar nedeniyle Mekke'de hastanede yatan dört vatandaş, Sağlık Bakanlığınca uçak ambulansla Türkiye'ye nakledildi.

AA muhabirinin, Sağlık Bakanlığı yetkililerinden aldığı bilgiye göre, hac vazifesini yerine getirirken rahatsızlanarak Mekke'de hastanede tedavi altına alınan Kahraman Ayaz, Müzeyyen Karaca, Necati Gülmez ve Sinan Tahirler, 10 Eylül'de ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi.

Hastalardan Sinan Tahirler, ambulans uçakla getirildiği İzmir'de tedavi altına alınırken, yine ambulans uçakla İstanbul'a ulaştırılan Müzeyyen Karaca ise ambulans helikopterle İstanbul Özel Florya Medikal Park Hastanesine sevk edildi.

Daha sonra Ankara Esenboğa Havalimanına inen ambulans uçaktaki hastalardan Necati Gülmez ambulans helikopterle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine, Kahraman Ayaz da ambulans helikopterle Kayseri Özel Melikgazi Hastanesine kaldırıldı.

Mekke'ye hac vazifesini yerine getirmek üzere giden ve orada rahatsızlanarak hastaneye yatırılan dört vatandaş için de tekrar ambulans uçak görevlendirildi.

Gerekli uçuş izinlerin çıkmasının ardından ambulans uçaklar dün Ankara Esenboğa Havalimanından Cidde'ye kalkışı planlandı. Hastaların naklinin bugün gerçekleştirilmesi bekleniyor.

 

Ambulans uçaklar hacılar için havalandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

camarothy ~ 2 yıl önce
mesele hac olunca saygisizlara malzeme çikmiştir..ecnemi olsalar sikinti olmaz..musluman olunca ve hac gorevi olunca bir turk devleti olunca hakaret siz boyu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camarothy ~ 2 yıl önce
dunyanin neresinde olursaniz olun..eğer hastalandiniz diyelim turk vatandaşi olarak devlet size ambulans uçak gonderip sizi turkiyeye getirtip tedavi ettiriyor..siz talep ederseniz..ve hiçbir ucret ödemeden...burdan zart zurt eden olmuştur..sadecehac vazifesini yaparken değildir..hemen hakaret etmişsinizdir..gerek yok.hacca giden yaşli teyzelerimiz dedelerimiz nenelerimiz vardir..haliyle hava sicak ve sağlik durumlari da iyi değilse hastalanabiliyorlar..hepsi dedevletin gonderdiği ambulans uçakla memleketlerine getirilip hastanede tedavi ediliyorlar..ne guzel eskiden turkiyeye gelen yabancilar hastalandiklarinda veya kaza geçirdiklerinde ambulans uçak gelip alip ulkelerine goturuyorlardi..bizde imrenirdik..şimdi bizde de var..ama birilerine batiyordur bu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kay kayci ~ 2 yıl önce
Mesele hac olunca mi sesin cikiyor. Devlet bu hizmeti sadece hacilar icin sunmuyor, hani belki taylanda seks amaci ile giden yasli capkinlarin yasadiklari heyecanla hastanelik olmalari durumunda da gidiyorlar. Baska bir ulkede de basina acil bir durum gelirse ve ulkene transferin gerekirse ve biraz da aklin varsa bulundugun ulkedeki konsolosluk yada elcilikle baglantiya gectiginde hastaneden verilecek rapora istinaden dalga gectigin insanlarin devleti bu hizmeti senin gibilere de sagliyor hatta hizmet verdigi insanlarin senin gibi olup olmadina dikkat etmeden. Nereden mi biliyorum, yasananlara sahit oldugun icin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fenermoda ~ 2 yıl önce
Hadi arada git yurtdışında bir konsolosluğu bul insanları anlat derdini uçak yollasınlar mı? Konuşturmayın beni be elçilik olsun konsolosluk olsun telefonlara bakmıyorlar telefona çıkmıyorlar nasıl ulaşalım? Bırakın bu yalanları Kay kay çıktı doğru yazmış bu sadece hacılar için bir hizmettir.hac daki kafilelerimiz için uygulanıyor, Ben Milano'da hastalanacağım ve beni almaya Türkiye'den gelecekler,örnek verin örneği YOkçünkü sadece bu hizmet hacılarımız için.bize değil .torpillilere yandaşlara akraba eş dostlara ,var bana Yok.bu hizmet.elçilikler ne için vardır vatandaşına hizmet için konsolosluklarda keza ama kiminle muhatabsınki ki telefona çıkmıyorlar.
KAY ~ 2 yıl önce
Tamam inancın buysa hacca git ama bir gözün toprağa bakarken o kadar sıcağa ve kalabalığa gidersen bir de arap pisliğinin içine sonun hastane olması bile mucize.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dogru ~ 2 yıl önce
Benim yasli bir akrabam 25 sene evvel orada oldu gitti. Hasta oldu demisler. Orada da kalmisti cenazesi. Ailesi pek bir mutlu olmustu. Orada olmek herkese kismet olmazmis. Devletin bunun icin jet kaldirmasi biraz tuhaf. Birak orada kalsin. Herkese kismet olmaz :)
Sanal Havacı ~ 2 yıl önce
Hac esnasında vefat edenlerin cenazelerini Suudiler vermiyor diye biliyorum. Değişmediyse bu olay elbette. Ondan kalmıştır orada cenazeniz. Başınız sağ olsun.
çok güzel ~ 2 yıl önce
ücretli mi ücretsiz mi bu hizmet. Herhangi bir yerde rahatsızlanan vatandaşı nakil olayı mümkün mü ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
veli ~ 2 yıl önce
Acildeki drlar karar veriyorlar..tabiki ücretsiz..memlekette iyi şeylerde oluyor..
qwert ~ 2 yıl önce
Sağlık Bakanlığı ambulans uçak ve helikopter hizmetlerinin hepsi ücretsiz. Hastanın durumuna, aciliyetine göre tüm Türkiye'de çeşitli yerlerden hastalar gerekli yerlere nakil ediliyor. Özellikle ambulansla taşınan hasta bebeklerin sayısı bir hayli fazla.
D ~ 2 yıl önce
Bildiğim kadarıyla ücretsiz, kararı doktorlar veriyor, nakil helikopter/ uçak ile yapılıyor. Devletimizin T.C vatandaşlarına hizmeti. hırsızların sayesinde neredeeeen nereye... anlayan anladı.
sağlık ~ 2 yıl önce
Tamamen ücretsiz
Infantino ~ 2 yıl önce
Ne kadar yazio bu ambulans ucaklar ambulabs helikopterler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000