06 Aralık 2023, Çarşamba 10:11:29

Ambulans helikopterler umut olmaya devam ediyor

Sivas'ta bir hastanede dünyaya gözlerini açan bebek, solunum sıkıntısı çekmesi nedeniyle acil bir durumla karşı karşıya kaldı. Ambulans helikopter hem bebeğe hem aileye umut oldu.

Sivas'ta bir hastanede dünyaya gözlerini açan bebek, solunum sıkıntısı çekmesi nedeniyle acil bir durumla karşı karşıya kaldı. Yeni doğan bebekte tespit edilen solunum sorunu, doktorların hemen müdahalede bulunma ve özel bir tedavi alabilmesi için hızlı bir nakil gerekliliğini ortaya koydu. Olayın ciddiyetini değerlendiren hastane yönetimi, acil bir ambulans helikopter talep ederek bebeği Kayseri Şehir Hastanesi'ne sevk etmeye karar verdi.

112 Komuta Merkezi aracılığıyla yapılan başvuru sonucunda Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans helikopter, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Kampüsü'nde bulunan pistten havalanarak bebeği taşıdı. Özel bir küvöz içindeki bebek, ambulans helikopterle Kayseri'ye güvenli bir şekilde ulaştırıldı. Hızlı ve etkili bir sevkiyatla gerçekleştirilen nakil, bebeğin uzman sağlık ekibi tarafından hemen gerekli müdahaleleri almasını sağladı.

Ambulans helikopterler, acil sağlık durumlarına anında müdahale imkanı sunarak hayati önem taşıyan vakalarda zaman kaybetmeden hastaların daha büyük sağlık merkezlerine sevki için kritik bir rol oynuyor. 

Ambulans helikopterler umut olmaya devam ediyor

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000