24 Mart 2013, Pazar 13:49:30

AMBULANS HAVA TAŞITLARI CEP YAKACAK

Eğer bu raporu ibraz edemezler ise vatandaş öyle bir fiyat ödemek zorunda kalacak ki adeta cep yakacak...
  • Bu hizmeti elin libyalıdına suriyelisine bedavadan yapıyorsa bu ülkenin vatandasına aynı sekilde yapmalıdır.tabiki bu raporu almakta zor.degıl nasıl askere gıtmemek ıcın curuk raporu alırken rusvet carkı donuyorsa bunda da aynısı olabılır...
  • Geçtiğimiz günlerde THY'nin uçakta sağlık sorunu yaşayan yolculara müdahalede bulunup yardım eden doktorlara 5000 mil bonus hediye vermesi haberine, "Beleşçiler doluşmuş buraya..parasını verin ucun ,amma bedavacı var bu ülkede...pes" diye yorum yapan bir mikroorganizma vardı. Kendisini anmak istedim. Artık neresi çınlar bilemem...
  • devlet eger vatandaşına saglık hızmetı verecekse bunu ınsanların cıgerını sokerek hıc vermesın vermesın...bu ınsanların gelırlerı bellı.. eger acıl bır durumları varsa durumuna uygun şekılde mudahale yapılması en sogal hakları olmalı..ınsanların paraları yoksa vede acılıyetlerı varsa bu ınsanları ölume mı terkedeceksınız yanı... nasıl bır zıhnıyet bu.. sozde saglık hızmetlerınde cag atladık denıyor.. garıp vatandaş ozel hastanelerın önunden dahı gecemıyor..parası olan zaten her zaman kndı ımkanları ıle ozel hastanelerı tercıh eder..saglık hızmetı para karsılıgında alınan bır hızmet olmamalı. cunku ulkemzde farklı gelır gruplarında ınsanlar var vede hepsı aynı canı taşıyorlar..devlet elınde bulunan dr lara hakları olan meblagı verse zaten ınsanlar ozel devlet dıye bır ayırım yapmadan en yakın olanına gıderler.ozel hasr .lerı tıcaret kurumu olmaktan hastalarıda yolunacak kaz olarak gormekten vazgecmelıyız. devlet de bunun tedbırını almalı... yazık bu ınsanlra.

Genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin yerleşim yeri dışına ticari taksi, tarifeli uçak, uçak ambulans veya helikopter ambulans gibi araçlarla çıkarılması halinde bu kişilerden normal taşıt ile seyahat edememe gerekçeleri ve taşıt tipinin belirtildiği sağlık kurulu raporu istenecek. Eğer kişi bu raporu ibraz edemezse, uçak ambulans ücretleri turbo prop motorlu ambulans uçağı için gidiş dönüş hesap edilmek suretiyle uçuş saati başına KDV hariç 2 bin TL, jet motorlu ambulans uçağı için KDV hariç 3 bin 500 TL, yurt dışı uçuşlar için 4 bin TL, helikopter ambulans ücreti olarak ise KDV hariç bin 500 TL ödemek zorunda kalacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sağlık Uygulama Tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Tebliğ ile sağlık yardımları SGK tarafından karşılanan ve kapsam maddesinde tanımlanan kişilerin, Kurumca finansmanı sağlanan sağlık hizmetleri, yol, gündelik ve refakatçi giderlerinden yararlanma esas ve usulleri ile bu hizmetlere ilişkin Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonunca belirlenen Kurumca ödenecek bedellerin bildirilmesi amaçlanıyor. Tebliğ, genel sağlık sigortasından yararlandırılan kişilerin tamamını kapsıyor.

DENİZ AMBULANS ÜCRETİ BİN 500 TL

Genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin yerleşim yeri dışına mutat taşıt dışı araç (hava ambulans, ticari taksi, tarifeli uçak vs.) ile sevk edilmeleri halinde hastanın, mutat taşıt dışı araçlarla yapılan sevklerde mutlaka bilet veya fatura ibrazı zorunlu olacak.

Bilet veya fatura ibraz edilememesi halinde mutat taşıt bedeli üzerinden ödeme yapılacak. Ayrıca hastanın sevk edilen kurumca, hastalığın ne olduğu, mutat taşıt aracı ile seyahat edememe gerekçeleri ve taşıt tipinin belirtildiği sağlık kurulu raporu düzenlemesi gerekecek.

Buna göre, uçak ambulans ücretleri turbo prop motorlu ambulans uçağı için gidiş dönüş hesap edilmek suretiyle uçuş saati başına KDV hariç 2 bin TL, jet motorlu ambulans uçağı için gidiş dönüş hesap edilmek suretiyle uçuş saati başına KDV hariç 3 bin 500 TL, yurt dışı uçuşlar için 4 bin TL, helikopter ambulans ücretleri ise tek motorlu ambulans helikopter için gidiş dönüş hesap edilmek suretiyle uçuş saati başına KDV hariç bin 500 TL, çift motorlu ambulans helikopter için gidiş dönüş hesap edilmek suretiyle uçuş saati başına KDV hariç 2 bin 750 TL, deniz ambulans ücretlerinde ise deniz ambulansı için gidiş dönüş hesap edilmek suretiyle seyir saati başına KDV hariç bin 500 TL ve cenaze nakil aracı ücretleri ilgili belediye tarafından onaylanan ücret tarifesi üzerinden fatura tutarını aşmamak kaydıyla Kurumca karşılanacak. (Vatan)

AMBULANS HAVA TAŞITLARI CEP YAKACAK

Facebook Yorum

Yorumlar

Türk ~ 9 yıl önce
Bu hizmeti elin libyalıdına suriyelisine bedavadan yapıyorsa bu ülkenin vatandasına aynı sekilde yapmalıdır.tabiki bu raporu almakta zor.degıl nasıl askere gıtmemek ıcın curuk raporu alırken rusvet carkı donuyorsa bunda da aynısı olabılır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
5000 ~ 9 yıl önce
Geçtiğimiz günlerde THY'nin uçakta sağlık sorunu yaşayan yolculara müdahalede bulunup yardım eden doktorlara 5000 mil bonus hediye vermesi haberine, "Beleşçiler doluşmuş buraya..parasını verin ucun ,amma bedavacı var bu ülkede...pes" diye yorum yapan bir mikroorganizma vardı. Kendisini anmak istedim. Artık neresi çınlar bilemem...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
erdınc durmazer ~ 9 yıl önce
devlet eger vatandaşına saglık hızmetı verecekse bunu ınsanların cıgerını sokerek hıc vermesın vermesın...bu ınsanların gelırlerı bellı.. eger acıl bır durumları varsa durumuna uygun şekılde mudahale yapılması en sogal hakları olmalı..ınsanların paraları yoksa vede acılıyetlerı varsa bu ınsanları ölume mı terkedeceksınız yanı... nasıl bır zıhnıyet bu.. sozde saglık hızmetlerınde cag atladık denıyor.. garıp vatandaş ozel hastanelerın önunden dahı gecemıyor..parası olan zaten her zaman kndı ımkanları ıle ozel hastanelerı tercıh eder..saglık hızmetı para karsılıgında alınan bır hızmet olmamalı. cunku ulkemzde farklı gelır gruplarında ınsanlar var vede hepsı aynı canı taşıyorlar..devlet elınde bulunan dr lara hakları olan meblagı verse zaten ınsanlar ozel devlet dıye bır ayırım yapmadan en yakın olanına gıderler.ozel hasr .lerı tıcaret kurumu olmaktan hastalarıda yolunacak kaz olarak gormekten vazgecmelıyız. devlet de bunun tedbırını almalı... yazık bu ınsanlra.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000