04 Şubat 2017, Cumartesi 09:56:05

Amazon'dan dev kargo merkezi hamlesi

Son dönemlerde lojistik alanındaki farklı hedefleri ile dikkat çeken Amazon, yeni bir hava kargo merkezi için planlamalara başladığını duyurdu.
  • Şirketin kendi taşıma işini yapması maliyetleri azaltmak ve kontrol altında tutmak açısından önemlidir.yalniz bu iş için ciddi parasal yatırım ve bu konudan anlayan tecrübeli kişileri başka firmalardan transfer etmesi zorunludur, vu bu işi hızlı şekilde yapması lazım çünkü satışlar süreklilik ve ürün sevki vardır. .
  • Bizim bölgede güçlü bir hava kargo taşımacılığı yapan bir filoya ihtiyaç var özelikle taze yaş sebze ve meyve ihracatında daha hızlı taze olarak pazarlara ulaşmak rekabet etmek lazım Thy Mng Act kargo şirletleri filolarını daha güçlendirmeli

UPS ve FedEx gibi iddialı markalara rakip olması beklenen Amazon, bu bakımdan çalışmaları ile yakınan takip ediliyor.

Özellikle hava balonları ile droneler aracılığı ile teslimat yapma hedefini açıkladıktan sonra Amazon, sektörde oldukça ilgi çekmişti. Şu an için böylesine iddialı projenin faaliyete geçmesi beklenmiyor. Ancak bu fikir dahi Amazon’un gelecek vizyonunun anlaşılması adına önemli.

Firma tarafından yapılan çalışmalarda özelikle havayolu ile yapılan teslimatlar için bir merkez kurulacağı belirtildi. Kuzey Kentucky Havaalanı’nda yer alacak merkez, Amazon’un ilk hava kargo merkezi olacak. Yaklaşık 1,5 milyar dolara mal olacak yeni yatırım alanı, bu hamlesi ile hava yolu taşımacılığındaki işleri daha düzenli bir şekilde yapabilecek.

Paketleme, teslim etme ve tüm bu aşamaların sorunsuz bir şekilde yapılacağı yeni merkez, Amazon’un kendi lojistik birimini oluşturarak hizmet vermesi adına da önemli.

Bağımlılığı Azalacak
Amazon’un yeni merkezi açıldığında, özellikle merkezin civarındaki teslimatlar için UPS ya da FedEx kullanılması önlenecek ve böylece operasyonlar sadece Amazon bünyesinde yapılabilecek.

Başlangıç aşamasında dev merkez için 2 bin kişi istihdam edilecek. Merkezin işlemeye başlamasının ardından elde edilecek başarılar ise Amazon’un geleceği planlamasında oldukça etkili olacak. Özellikle Amazon’un bu konuda başarıya ulaşması ve yeni merkez üzerinden herhangi bir firmaya bağlı olmadan tüm e-ticaret işlemlerini yapabilmesi, daha fazla merkezin kurulmasında da teşvik edici olacak.

Amazon'dan dev kargo merkezi hamlesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

camarothy ~ 5 yıl önce
Şirketin kendi taşıma işini yapması maliyetleri azaltmak ve kontrol altında tutmak açısından önemlidir.yalniz bu iş için ciddi parasal yatırım ve bu konudan anlayan tecrübeli kişileri başka firmalardan transfer etmesi zorunludur, vu bu işi hızlı şekilde yapması lazım çünkü satışlar süreklilik ve ürün sevki vardır. .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hmmm ~ 5 yıl önce
Çok doğru söylüyosunuz. Keşke bu yazdığınızı Amazondan bi yetkili okusa :) :)
Mustafa Turan ~ 5 yıl önce
Bizim bölgede güçlü bir hava kargo taşımacılığı yapan bir filoya ihtiyaç var özelikle taze yaş sebze ve meyve ihracatında daha hızlı taze olarak pazarlara ulaşmak rekabet etmek lazım Thy Mng Act kargo şirletleri filolarını daha güçlendirmeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cargo ~ 5 yıl önce
U L S bir el atsın. Bilgili ve muhteşem kişilikleri olan kadroya sahip.
Kabul ~ 5 yıl önce
Hangi noktaya ne kadar meyve sebze götürüleceğini, sıklığını, yaz-kış devam edip etmeyeceğini, meyve sebze götürülen yerde dönüş yükünün de benzer özellikler taşıdığı bilseler hemen büyürler.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000