30 Nisan 2014, Çarşamba 07:50:08

'ALTIN KANATLAR'IN TEMELİ ATILDI

Gençlere hava sporlarını sevdirmesi, Manisa’yı hava sporlarının merkezi haline getirmesi ve Manisa turizmine katkı sağlaması hedeflenen ‘251 Bin Dev Öğrenci Vali Daşöz Altın Kanatlar Hava Sporları Merkezi’nin temeli atıldı.
  • Emeği geçen herkese teşekkürler, şehzadeler şehri Manisaya çok yakışacak.
  • Manisalı yöneticiler önce kırtık ve spil yamaç paraşütçülerinin iniş alanı olan boş tarlayı mezarlık olarak büyütmekten vazgeçmelidir.
  • Kulüp başkanı sevgili arif abimizin şahsında tüm manisa havacılık üyelerine tebrik ediyorum. Yolunuz acık olsun.
  • "251 Bin Dev Öğrenci Vali Daşöz Altın Kanatlar Hava Sporları Tesisi" Tesisin adı bu mu? bit.ly kullanarak biraz kısaltalım bari.

Gençlere hava sporlarını sevdirmesi, Manisa’yı hava sporlarının merkezi haline getirmesi ve Manisa turizmine katkı sağlaması hedeflenen ‘251 Bin Dev Öğrenci Vali Daşöz Altın Kanatlar Hava Sporları Merkezi’nin temeli atıldı.

Şehzadeler İlçesi Tekeli Köyündeki temel atma törenine Vali Abdurrahman Savaş, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Vali Yardımcısı Necmettin Yalınalp, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, daire müdürleri, Manisa Havacılık Topluluğu Spor Kulübü Derneği Başkanı Arif Bakkaloğlu katıldı.

Yapım işlerinin Haziran ayında tamamlanması planlanan Proje kapsamında bir adet 370 m x 18 m ana pist, 50m x 10m model uçak pisti, hangar binası ve idari binadan oluşacak merkez 1 milyon 257 bin 454 TL’ye tamamlanacak.

Sözleşmesi 10 Mayıs 2013 tarihinde imzalanan, Zafer Kalkınma Ajansının 2013 yılında açmış olduğu Sosyal Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında Manisa Valiliği tarafından hazırlanan, başvuru sahibinin Manisa Valiliği ortakları İl Özel İdaresi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Manisa Havacılık Topluluğu Spor Kulübü Derneği’nin ortak olduğu ‘TR33 Bölgesi Sportif Amaçlı Havaalanına Kavuşuyor’ projesine 251 Dev Öğrenci projesinden 300 bin TL, lağvedilen İl Özel İdaresinden 500 bin TL ve Zafer Kalkınma Ajansından 500 bin TL kaynak sağlandı.

Manisa eski Valisi Halil İbrahim Daşöz temel atma töreni nedeniyle Vali Savaş’a gönderdiği mesajda şu ifadelere yer verdi:

“251 Bin Dev Öğrenci Vali Daşöz Altın Kanatlar Hava Sporları Tesisinin temel atma törenine davetiniz için teşekkür ederim. Çok istememe rağmen törene katılamayacağım için üzüntülerimi belirtirim. Bu tesisin Manisa’mıza önemli bir prestij kazandıracağına, ileride önemli bir hava sporları merkezi olmasına katkılar sağlayacağına ve spor turizmini geliştireceğine inanıyorum. Projenin planlama ve uygulamasına 251 bin dev öğrencinin katkısını çok anlamlı ve değerli buluyorum. Bu düşüncelerle tesislerin Manisa’mızda ve ülkemizde sporların gelişmesine katkılar sağlamasını, projenin bu aşamaya gelmesinde büyük emekleri olan başta zat-ı aliniz olmak üzere 251 Bin Dev Öğrenciye, İl Özel İdaresi yetkililerine, Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Yetkililerine, Zafer Kalkınma Ajansına, Manisa Havacılık Topluluğu Spor Kulübüne, Tekeliler Köyü Muhtarlığına, Milli Eğitim Müdürlüğüne, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, Manisa Defterdarlığına, Manisa Medyasına ve diğer katkı sahiplerine yürekten teşekkür ve takdirlerimi sunuyorum. Bu vesile ile törene iştirak eden misafirlere, dev öğrencilere ve tüm Manisa halkına selam ve saygılarımı sunarım.”

Manisa Havacılık Topluluğu Spor Kulübü Derneği Başkanı Arif Bakkaloğlu, “Küçük bir grup Manisa gökyüzü sevdalısı arkadaş, 2000’li yılların başında uçma sevdasının peşinden giderek Manisa’ya yamaç paraşütünü getirdi. Manisa Yamaç paraşütü ve iklimi ile havacılığa namzet bir coğrafyada. Spil Dağına yollar ve uçuş pistleri yapılarak 14 yılda Manisa’nın, yamaç paraşütü yapılan yerlerin başında geldiği bir çekim merkezi haline gelmesi sağlandı. 11 kez uluslararası havacılık festivalleri düzenlendi. Yüzlerce yamaç paraşütü sporcusu yetiştirildi. Temelini attığımız bu tesis yamaç paraşütü sporu yanında motorlu yamaç paraşütü, model uçak pisti, 4 ve 2 kişilik uçakların konaklayacağı 400 metrelik pisti ile bölgemizde bir ilk olacak. Burada ulusal ve uluslararası yarışmalar da yapılacak. Bu tesise emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Törende konuşma yapan Vali Savaş da, “Göreve başladığımda Arif beylerin ziyareti ile bu projeden haberdar olmuştum. Hem Manisa Havacılık Topluluğu Kulübümüz hem Halil İbrahim Daşöz Valimizin bizzat kendisi hem de irtibatta bulunan kurumlar proje fikrinin geliştirilmesinde önemli katkılarda bulunmuşlar. Zafer Kalkınma Ajansının çağrısının alt yapıya yetiştirilmesi her biri önemli gayretlerle tamamlanmış. Proje finansmanı konusunda değerli valimizin bizzat kendisinin ortaya çıkarıp büyüttüğü, yetiştirdiği 251 Bin Dev Öğrenci Projesinin katkısı ile de proje daha da anlamlandırılmış. Bize bunun uygulama aşamasında biraz daha cüzi katkı düştü. Proje önemli güzel bir proje, daha iddialı hale getirmek için de biraz gayret sarf ettik ama bulunduğumuz mekanın kısıtlı olması nedeniyle pisti ancak bu kadar uzatmak mümkün oldu. Bu haliyle daha çok sportif amaçlı, bireysel, daha cüzi kullanımlar için yapılmış, küçük uçaklara hizmet edecek. Birinci kısmı daha önemli olacak ve ilimizde havacılık sporlarının gelişmesine daha iyi bir ivme kazandıracak. Manisa’yı ve bu bölgeyi bu alanda merkez konumuna getirecek. Projeyi düşündüğümüzde küçük, küçük-orta ölçekli bir proje, fakat sahip olduğu iddia itibarıyla daha büyük bir proje” diye konuştu.
Vali Savaş projenin bu aşamaya gelmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde kurban kesildi ve Manisalı dev öğrencilerin de katılımıyla merkezin temeli atıldı.'ALTIN KANATLAR'IN TEMELİ ATILDI

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Emeği geçen herkese teşekkürler, şehzadeler şehri Manisaya çok yakışacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emre ~ 9 yıl önce
Manisalı yöneticiler önce kırtık ve spil yamaç paraşütçülerinin iniş alanı olan boş tarlayı mezarlık olarak büyütmekten vazgeçmelidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Kulüp başkanı sevgili arif abimizin şahsında tüm manisa havacılık üyelerine tebrik ediyorum. Yolunuz acık olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bit.ly ~ 9 yıl önce
"251 Bin Dev Öğrenci Vali Daşöz Altın Kanatlar Hava Sporları Tesisi" Tesisin adı bu mu? bit.ly kullanarak biraz kısaltalım bari.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000