20 Haziran 2011, Pazartesi 08:00:20

ALTI KOKPİT ÜSTÜ EV!

Trabzon'da Alihan Kolaylı, evinin Bodrum katında kurduğu Boeing 737 kokpiti ve simulatörü ile uçuş keyfi yaşıyor...
  • merhaba ,bu arkadaşın mail adresi varmıdır?kendisiyle yaptıgı bu kokpit hakkında danışmak istiyorum
  • elemanın yaptıgı işi izledim.tek kelime ile muhteşem.yararlanılması gereken bir mucit.tebrikler.
  • Baştan uydurma birşeydir diye düşündüm. http://www.haber7.com/video-galeri.php?cID=13014 bağlantısından gördüm, gerçekten çok süper yapmışsın. Eline sağlık. Eminim imkanın olsa çok daha ileri seviyesinide yaparsın. İnşallah en kısa zamanda pilot olursun!!!
  • Hadi dijital pilotlar bir bir çıkın ortaya, hayatında üç kereden fazla uçak görmemiş, bir kere bile uçağa binmemiş ancak her habere yorum yazan FSX oynayıp çok bildiğini sanan yorumcular hadisenize... Haa ayrıca tebrik ederim trabzonlu arkadaşı, güzel bir çalışmaya imza atmış, ülkemizin bu şekilde girişimci olanlara ihtiyacı var. bu arada yanlış anlaşılmasın, sözüm bilinçsiz yapılan yorumlara. kendilerini çok belli ediyorlarda. Dokuzlar hocama Allah (cc) ' den rahmet dilerim.
  • Ben de düşünmüştüm. Ama bu arkadaş gerçeğe çevirmiş. Tebrik ederim. Bana da yardımcı olursa sevinirim.
Akçaabat İlçesi'ne bağlı Darıca Beldesi'nde yaşayan ve TRT Trabzon Gençlik Korosu'nda kanun çalan müzisyen Alihan Kolaylı, havacılık sevgisini bir adım ileriye götürdü. İki katlı evlerinin 7. 5 metrekarelik Bodrum katında, kontraplaktan bir Boeing 737 kokpiti inşa eden ve uçuş simulatörü yapan Alihan Kolaylı, Boeing 737 kokpitini birebir kurmaya çalıştığı sisteme bugüne kadar 10 bin liraya yakın masraf yaptığını söyledi. 
 
Havacılığı küçük yaşlardan itibaren sevdiğini belirten Kolaylı şöyle dedi: "Havcılık bende büyük bir tutku. Bu sistemi kurmaya yaklaşık 5 yıl önce karar verdim. 2. 5 yıl önce çalışmalara başladım. Hazır alınınca yaklaşık 40 ? 50 bin Euro'ya mal olabilecek bir simulatörü, ayrı ayrı aldığım parçaları kendim montajlayıp bağlantılarını kendim yaparak yaklaşık 10 bin liraya mal ettim. Ailem de bana destek verdi. Bildiğim kadarıyla Türkiye'de bu sistem 7 kişide var. Her geçen gün kendimi geliştiriyorum. " 
 
Genellikle akşam saatlerinde sanal uçuş yaptığını belirten Kolaylı, "İnternet üzerinden online uçtuğum için kule konuşmaları ve uçuş sistemleri birebir aynı. Yurtdışı ve yurtiçinde bir çok havalimanına uçuyorum. Her gün yaklaşık bir saat uçmaya çalışıyorum. İnternet üzerinden sanal uçuş yapan kişilerle konuşup kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz" diye konuştu. Kolaylı, havacılığa sevdalı olan gençleri de kendisi gibi sanal uçuşa davet etti.
ALTI KOKPİT ÜSTÜ EV!

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 12 yıl önce
merhaba ,bu arkadaşın mail adresi varmıdır?kendisiyle yaptıgı bu kokpit hakkında danışmak istiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
elemanın yaptıgı işi izledim.tek kelime ile muhteşem.yararlanılması gereken bir mucit.tebrikler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Baştan uydurma birşeydir diye düşündüm. http://www.haber7.com/video-galeri.php?cID=13014 bağlantısından gördüm, gerçekten çok süper yapmışsın. Eline sağlık. Eminim imkanın olsa çok daha ileri seviyesinide yaparsın. İnşallah en kısa zamanda pilot olursun!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Hadi dijital pilotlar bir bir çıkın ortaya, hayatında üç kereden fazla uçak görmemiş, bir kere bile uçağa binmemiş ancak her habere yorum yazan FSX oynayıp çok bildiğini sanan yorumcular hadisenize... Haa ayrıca tebrik ederim trabzonlu arkadaşı, güzel bir çalışmaya imza atmış, ülkemizin bu şekilde girişimci olanlara ihtiyacı var. bu arada yanlış anlaşılmasın, sözüm bilinçsiz yapılan yorumlara. kendilerini çok belli ediyorlarda. Dokuzlar hocama Allah (cc) ' den rahmet dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Ben de düşünmüştüm. Ama bu arkadaş gerçeğe çevirmiş. Tebrik ederim. Bana da yardımcı olursa sevinirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000