17 Şubat 2023, Cuma 09:48:53

Almanya'da bugün grev var

Almanya’nın Birleşmiş Hizmet Sektörü Sendikası (Ver.di), enflasyon karşısında maaşlarının yeterli oranda artmadığı gerekçesiyle grev kararı almıştı.
  • Ulan arkadaş şunlar kadar olamadık ya
  • Uyuma grev varmış
  • Senelik yüzde 200 lük enflasyonla mücadele ediyor sürekli artan limitlerde uçuyor enflasnun çok altı zamla yaşamaya çalışıyoruz. Ben dahil tek bir kişi grev yapamaz adını bile ağzına alamaz. Cesur, yürekli, adil, güçlü, korku nedir bilmeyen insanlarız..

Almanya’nın Birleşmiş Hizmet Sektörü Sendikası (Ver.di), enflasyon karşısında maaşlarının yeterli oranda artmadığı gerekçesiyle grev kararı almıştı. Söz konusu grev bugün başladı.

Grev sebebiyle 2 bin 340 uçak seferi iptal edildi. Bu durumdan 295 bin yolcunun etkilenmesi bekleniyor.

TÜRKİYE'YE YARDIM UÇUŞLARI SÜRECEK

Ver.di sendikası tarafından yapılan açıklamada, Türkiye ve Suriye'ye yardım taşıyan uçuşların durdurulmayacağı belirtildi. 1 günlük greve havalimanlarındaki kamu çalışanları, yer hizmetleri personeli ile güvenlik görevlileri katılacağı aktarıldı.

Ülkede yaşanan yüksek enflasyondan etkilenen havalimanı çalışanları, işverenden yüzde 10,5 ya da en az 500 Euro zam talep ediyor. Patronlarla yapılan müzakerelerden şu ana kadar herhangi bir sonuç elde edilemedi. Bunun üzerine grev kararı alındı.

Almanya'da bugün grev var

Yorumlar

Tgs ~ 1 yıl önce
Ulan arkadaş şunlar kadar olamadık ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AVEL-DER ~ 1 yıl önce
Uyuma grev varmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biz?? ~ 1 yıl önce
Senelik yüzde 200 lük enflasyonla mücadele ediyor sürekli artan limitlerde uçuyor enflasnun çok altı zamla yaşamaya çalışıyoruz. Ben dahil tek bir kişi grev yapamaz adını bile ağzına alamaz. Cesur, yürekli, adil, güçlü, korku nedir bilmeyen insanlarız..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000