27 Mart 2021, Cumartesi 10:15:55

Almanya yolcuları için yeni düzenleme

Almanya Sağlık Bakanlığı, hava yoluyla yapılan seyahatlerde test zorunluluğunu genişleten yeni düzenlemenin Pazar günü yürürlüğe gireceğini açıkladı.
  • Biz oralara pandemi var diye vizeyle gidemiyoruz ama onlar buraya günü geçmiş dahi olsa kimlikle gelebiliyor nedeni de döviz getirmeleri. Türkiye büyümüş,gelişmiş,zenginleşmişti herkes bize gıpta ediyordu,kıskanıyordu,kimseye ihtiyacımız yoktu,ekonomimiz çok iyiydi,hani nerede?
  • Bu dünya çok cahil.. Dünya sağlık örgütü bile ilk başlarda maskenin takılıp takılmaması gerektiğine emin olamadı, işleri ne idi acaba şimdiye kadar ? Sadece istatistik araştırması mı ?

Almanya Sağlık Bakanlığı, hava yoluyla yapılan seyahatlerde test zorunluluğunu genişleten yeni düzenlemenin Pazar günü yürürlüğe gireceğini açıkladı. Düzenlemenin daha önce Cuma gününden itibaren uygulanacağı tahmin ediliyordu. Düzenleme ilk aşamada 12 Mayıs 2021 tarihine kadar geçerli olacak.

Alman basınına yansıyan bilgilere göre, yeni yönetmelik uyarınca sadece risk bölgesinden gelenlerin değil, Almanya'ya hava yoluyla giriş yapacak olan tüm yolcuların, geldikleri ülkede korona testi yaptırması ve sonucunun negatif olduğunu ispat etmesi gerekecek. Uçuş öncesi test sonucunun negatif olduğunu ibraz edemeyen kişilerin ise Almanya'ya yolculuk yapmasına izin verilmeyek.

DeutscheWelle'de yer alan habere göre; Almanya'da şimdiye kadarki uygulamaya göre, test zorunluluğu sadece son 10 gün içinde enfeksiyon sayılarının yüksek olduğu ya da mutasyonun yayıldığı ülkelerden gelen yolculular için şart koşuluyordu.

Güncellenen yönetmelikte test zorunluluğunun genişletilmesi, "uçuş öncesi testin enfekte kişilerin seyahat etmesi ve bu sırada uçaktaki diğer kişilere virüs bulaştırması, dolayısıyla Almanya'ya da yeni ek vakalar gelmesi riskini azaltacağı" şeklinde açıklanıyor. Testin yanı sıra uçuşlarda maske, fiziksel mesafe ve hijyen zorunluluğu devam edecek.

Almanya'da test zorunluluğu, Paskalya döneminde İspanya'nın tatil adası Mallorca'ya gidilip gidilmeyeceği tartışmaları sonrasına genişletildi. Alman hükümeti, vaka sayılarının azalması nedeniyle Mallorca'yı risk bölgesi listesinden çıkarmış ve bunun üzerine havayolu şirketleri yoğun talep nedeniyle Mallorca'ya uçuşlarını genişletmişti. Bu da Almanya'da vaka sayılarını artırabileceği endişesiyle tartışmalara neden olmuştu.

Almanya yolcuları için yeni düzenleme

Facebook Yorum

Yorumlar

Virüs ~ 2 yıl önce
Biz oralara pandemi var diye vizeyle gidemiyoruz ama onlar buraya günü geçmiş dahi olsa kimlikle gelebiliyor nedeni de döviz getirmeleri. Türkiye büyümüş,gelişmiş,zenginleşmişti herkes bize gıpta ediyordu,kıskanıyordu,kimseye ihtiyacımız yoktu,ekonomimiz çok iyiydi,hani nerede?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Who ~ 2 yıl önce
Bu dünya çok cahil.. Dünya sağlık örgütü bile ilk başlarda maskenin takılıp takılmaması gerektiğine emin olamadı, işleri ne idi acaba şimdiye kadar ? Sadece istatistik araştırması mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000