29 Şubat 2024, Perşembe 09:14:37

Almanya vize randevu sisteminde değişiklik yapacak

Almanya'nın Türkiye dış temsilcilikleri tarafından yapılan açıklamaya göre 18 Mart'tan itibaren randevu sisteminde değişikliğe gidilecek.
  • Türkiye madem güçlü,dünya bizi kıskanıyor aynı vize prosedürlerini onlara uygulasın da görelim. Yok yapamıyorsa da kimse güçlendik, şahlandık diye boşa üflemesin başta da kabile reisi...
  • Alman ve birçok Ab üyesi ülkelerin vatandaşları muhtaçlığımızdan buraya GÜNÜ GEÇMİŞ DAHİ OLSA sadece kimliğiyle geliyor,9 ay çıkmadan kalıyor,vergisiz ev,arsa araba alıyor biz gitmek istesek,aylarca bekliyoru,hem konsolosluk hem de aracı kurumlarca soyuluyoruz,özel, ticari her bilgi ellerine geçiyor, vize alamayınca iade de yok sonra şöyle güçlendik böyle şahlandık herkes bizi kıskanıyor,gıpta ediyor, Kaan yaptık,uçak uçuyor,gemi yüzüyor falan masalları. Bir ülke pasaportu kadar güçlüdür gerisi boş,hiçbir gücün yok bari aracı kurumların fahiş fiyatla hizmet vermesini engelle onu bile yapamıyoruz,nasılsa ağalar da aile boyu ya kırmızı ya da yeşil pasaport var,vatandaş çile çekmiş umurlarında mı?

Almanya'nın Türkiye dış temsilcilikleri tarafından yapılan açıklamaya göre 18 Mart'tan itibaren randevu sisteminde değişikliğe gidilecek.

Almanya'dan Schengen vizesine başvuracak olanlar için önemli bir açıklama yapıldı. Almanya'nın Türkiye'deki dış temsilciliklerince yapılan açıklamada 18 Mart'tan itibaren randevu sisteminde değişiklik yapılacağı bilgisi verildi.

Yapılan açıklamaya göre randevu süreci bundan sonra iki adımda işlenecek.

Patronlar Dünyası’nın haberine göre; iki aşamalı randevu sürecinin ilk aşamasında başvuru sahiplerinin randevu bekleme listesine kaydolmaları ve buna dair mail almaları gerekli.

İkinci aşamada ise vize başvurularının harici hizmet sağlayıcı aracılığıyla iletilmesi için gerekli olan tarih bildirimini alacakları belirtildi.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada “İlk aşamada, başvuru sahipleri randevu bekleme listesine kaydolmaları ve buna dair e-postayla almaları gerekiyor. İkinci aşamada ise, vize başvurusunun harici hizmet sağlayıcı iDATA aracılığıyla iletilmesi için gerekli olan tarih bildirimini alırlar. Randevular, yalnızca randevu kayıtlarının kronolojik sırasına göre tahsis edilir. Bundan böyle, müsait randevu bulabilmek için uzun zaman alan aramalara artık gerek kalmayacak. Bu yeni kayıt seçeneği 1 Mart 2024’ten itibaren yürürlüğe girecektir.” ifadelerine yer verildi.

Schengen vizesi için randevu alırken dikkat edilmesi gereken koşullar ise şu şekilde belirtildi:

'18 Mart 2024 tarihinden itibaren atamalar yalnızca Almanya’nın Türkiye’deki dış temsilciliklerinin internet sitesinde yer alan randevu sistemi üzerinden yapılacaktır.

Lütfen başvuru hakkında önceden bilgi alınız: başvuru formu, sunulacak belgeler, randevu takvimi vb. web sitesinde. EURO 2024 ile ilgili Schengen vizesine başvurmak için ayrı bilgi formları bulunmaktadır.

Vize başvurusu için randevular, harici hizmet sağlayıcısı iDATA’nın başvuru için randevu bekleme listesindeki kayıtlarının kronolojik sırasına göre atanır.

Randevu kaydı her zaman ücretsizdir ancak vize başvurusunun yapılması amacıyla randevunun onaylanması için 1.000,00 TL tutarında (hizmet ücretinin bir bölümü olarak) bir ön ödeme yapılması gerekmektedir. Randevu almak için bir acente veya aracı şirkete başvurmanız gerekmemektedir.'

Almanya vize randevu sisteminde değişiklik yapacak

Yorumlar

Madem öyle ~ 2 ay önce
Türkiye madem güçlü,dünya bizi kıskanıyor aynı vize prosedürlerini onlara uygulasın da görelim. Yok yapamıyorsa da kimse güçlendik, şahlandık diye boşa üflemesin başta da kabile reisi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akif ~ 2 ay önce
Kalemine saglik ne guzel ifade etmissin. Ulke batmis aglsyani yok
Hans ~ 2 ay önce
Alman ve birçok Ab üyesi ülkelerin vatandaşları muhtaçlığımızdan buraya GÜNÜ GEÇMİŞ DAHİ OLSA sadece kimliğiyle geliyor,9 ay çıkmadan kalıyor,vergisiz ev,arsa araba alıyor biz gitmek istesek,aylarca bekliyoru,hem konsolosluk hem de aracı kurumlarca soyuluyoruz,özel, ticari her bilgi ellerine geçiyor, vize alamayınca iade de yok sonra şöyle güçlendik böyle şahlandık herkes bizi kıskanıyor,gıpta ediyor, Kaan yaptık,uçak uçuyor,gemi yüzüyor falan masalları. Bir ülke pasaportu kadar güçlüdür gerisi boş,hiçbir gücün yok bari aracı kurumların fahiş fiyatla hizmet vermesini engelle onu bile yapamıyoruz,nasılsa ağalar da aile boyu ya kırmızı ya da yeşil pasaport var,vatandaş çile çekmiş umurlarında mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000