28 Ağustos 2014, Perşembe 09:34:36

ALKOLLÜ YOLCULAR OLAY ÇIKARDI... SAVAŞ UÇAKLARI HAVALANDI!

Kuzey Amerika hava trafiği, alkolü fazla kaçıran iki kadın yolcu nedeniyle hareketli saatler yaşadı.
  • pilotların işgüzarlığından başka birşey değil.
  • Büyük fiyasko 20 yasinda deneyimsiz kabin memurundan ve kokpitten ne beklersin durum bizim ulkemizdede farkli degil bunlar slaytta patlamazlar bence yazik .......
  • Anlatıldığının dışında başka bir tehdit yok ise böyle bir kabin ve kokpit ekibini uçuşa göndermesinler basit bir olay terör haline gelmiş resmen saçmalamışlar
  • En doğru karar alınmış, bu işin şakası olmaz. En ufak bir tartışma bile insan hayatının kaybetmesiyle sonuçlanıyor, kaldı ki bunlar bir de havadalar.

Sunwing Havayolları'nın 656 sefer sayılı Boeing 737 tipi yolcu uçağı, Toronto Pearson Havaalanı'ndan yerel saatle 16.30’da Küba'ya gitmek üzere havalandı ancak kalkıştan 4 saat sonra savaş uçaklarının nezaretinde geri döndü.

Sunwing Havayolları Sözcüsü Janine Chapman'nın olayla ilgili verdiği bilgiye göre, uçağa içkili binen iki kadın yolcu, gümrüksüz alandaki satış noktasından aldıkları içkileri uçakta da içmeye devam etti. İsimleri açıklanmayan ve 20’li yaşlarda oldukları belirtilen iki kadın yolcunun daha sonra uçağın tuvaletinde sigara içmeleri üzerine duman dedektörleri alarm vermeye başladı. Yapılan tüm ikazlara karşı çıkan yolcular, daha sonra mürettebat ve yolcularla kavgaya tutuştu.

Bu sırada ABD’nin Güney Carolina eyaleti üzerinde bulunan uçağın pilotu, irtibat kurduğu ilk merkezden uçuş güvenliklerinin tehdit altında olduğunu belirterek yardım istedi. Kuzey Amerika Hava Savunma Kumanda Merkezi (NORAD) pilotun çağrısını aldı. NORAD’ın Kanada makamlarını uyarmasının ardından Kanada Hava Kuvvetleri’nin Quebec eyaletindeki Bagotville Hava Üssü’nden iki CF- 18 tipi savaş uçağı kalkarak, yolcu uçağına eskortluk etmeye başladı.

Sunwing Havayolları'nın Küba uçağının Toronto’ya yönelmesinin ardından Kanada polisi de uçağa operasyon yapmak üzere havaalanına geldi. Uçağın yerel saatle 20.30’da Toronto Pearson Havaalanı’na inmesinin ardından uçakta sorun çıkaran iki kadın yolcu, güvenlik güçlerince etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı.

Sunwing Havayolları’nın 656 sefer sayılı uçağı daha sonra saat Küba’ya gitmek üzere bir kez daha Toronto'dan ayrıldı.

Kanada merkezli havayolu şirketi Sunwing Airlines'a ait yolcu uçağında geçtiğimiz ay olay çıkartan bir yolcuya özel tim müdahale etmişti.

ALKOLLÜ YOLCULAR OLAY ÇIKARDI... SAVAŞ UÇAKLARI HAVALANDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

yanlış ~ 5 yıl önce
pilotların işgüzarlığından başka birşey değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Büyük fiyasko 20 yasinda deneyimsiz kabin memurundan ve kokpitten ne beklersin durum bizim ulkemizdede farkli degil bunlar slaytta patlamazlar bence yazik .......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Anlatıldığının dışında başka bir tehdit yok ise böyle bir kabin ve kokpit ekibini uçuşa göndermesinler basit bir olay terör haline gelmiş resmen saçmalamışlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ok ~ 5 yıl önce
En doğru karar alınmış, bu işin şakası olmaz. En ufak bir tartışma bile insan hayatının kaybetmesiyle sonuçlanıyor, kaldı ki bunlar bir de havadalar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neyn? ~ 5 yıl önce
20 yaşında 2 sarhoş kızla baş edememişler. Hava limanlarında, genellikle, Ekip pasaport bankosunda Crew / Disable yazar. Herhalde bu uçuş ekibi ve yolcuları Disable bankosunu kullanıyorlardır. Plastik kelepçe niçin var?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000