03 Haziran 2020, Çarşamba 11:05:32

Alçak uçuşla ilgili soruşturma başlatıldı

ABD'nin başkenti Washington'da önceki gece askeri helikopterlerin protestocuların üzerinden alçak uçuş yapmasına ilişkin soruşturma başlatıldı.
  • Bu baskan zamaninda dunyada hicbiryer saldirilmamistir, adam is adamidir, filozof degildir, tek derdi ulkenin ekonomisini toparlamak yeni is sahalari acmaktir, dunyada buyuk oyunlarin tacizlerin icinde degildir, baris icin bir sanstir, savas makinasi kendi doneminde hicbir yere saldirmamistir, yani kisaca dunya barisi icin buyuk nimettir, umarim bu olaylar durulur ve yeniden secilir, bizim icinde onemlidir

ABD'nin başkenti Washington'da önceki gece askeri helikopterlerin protestocuların üzerinden alçak uçuş yapmasına ilişkin soruşturma başlatıldı.

Washington DC Ulusal Muhafızlar Birliğinden yapılan açıklamada, "DC Ulusal Muhafızlar Komutanı 1 Haziran'daki helikopter uçuşlarımıza yönelik soruşturma başlatılması talimatı verdi. Bizim önceliğimiz sivil makamlara destek veren muhafızlarımızın güvenliğidir. Vatandaşlarımızın güvenliğini ve onların protesto haklarını korumaya adanmışız." ifadesi yer aldı.

Soruşturmanın nedenine ilişkin ayrıntılı bilgi verilmedi.

Önceki akşam Washington DC üzerinde askeri helikopterler alçak uçuş yapmış ve bu bir güç gösterisi olarak yorumlanmıştı.

ABD'nin Minnesota eyaletinde siyahi George Floyd'un gözaltına alınırken öldürülmesi üzerine başlayan olaylar devam ediyor.

Ülkenin birçok eyaletinde yağma ve şiddet olaylarının tırmanması üzerine ABD Başkanı Donald Trump, askeri güç kullanma tehdidinde bulunmuştu.

Aynı zamanda ülkede 100 bin Ulusal Muhafız aktif hale getirilerek valilerin emrine verilmişti.

Alçak uçuşla ilgili soruşturma başlatıldı

Facebook Yorum

Yorumlar

Trump ~ 1 ay önce
Bu baskan zamaninda dunyada hicbiryer saldirilmamistir, adam is adamidir, filozof degildir, tek derdi ulkenin ekonomisini toparlamak yeni is sahalari acmaktir, dunyada buyuk oyunlarin tacizlerin icinde degildir, baris icin bir sanstir, savas makinasi kendi doneminde hicbir yere saldirmamistir, yani kisaca dunya barisi icin buyuk nimettir, umarim bu olaylar durulur ve yeniden secilir, bizim icinde onemlidir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000