12 Mayıs 2021, Çarşamba 10:10:10

Alanya-Gazipaşa Pegasus'u bekliyor

ALTAV ve ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Pegasus Havayolları 28 Mayıs’tan itibaren haftada 3 kez Kiev’den Alanya–Gazipaşa Havalimanı’na sefer düzenleyecek” dedi.

ALTAV ve ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Pegasus Havayolları 28 Mayıs’tan itibaren haftada 3 kez Kiev’den Alanya–Gazipaşa Havalimanı’na sefer düzenleyecek” dedi.

Turizmaktüel'de yer alan habere göre; Daha önce iki kez ertelenen Ukrayna Kiev’de 11-13 Mayıs’ta gerçekleşen 26’ncı UITTFuarına katılan Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, Ukrayna pazarının bu dönemde eldeki tek Pazar durumunda olduğunu söyledi.

Fuar ile ilgili izlenimlerini aktarıp Ukrayna pazarına yönelik değerlendirmelerde bulunan Dahaoğlu şunları söyledi:

"Fuara Turizm Bakanlığı’nın 300 metrekarelik Türkiye adasında katıldık. Nüfusu 44 milyon olan Ukrayna’dan 2019 yılında 800 bin civarında turist gelmiş iken, 2020’de Antalya ve bölgesine 560 bin turist geldi. Pandemi nedeniyle Ukrayna, turist sayısına göre en az etkilenen ülkelerden biri oldu.

Hali hazırda, 22 Nisan’da Sağlık Bakanlığı’mızın tavsiye niteliğinde göndermiş olduğu yazıya göre, 16 ülke vatandaşı için 15 Mayıs itibari ile Covid 19-PCR testi zorunluluğunun kaldırılacağı söylenmişti. Türk Hava Yolları bunu kendi web sitesinde duyurmaya başladı ve satışlarına biraz da olsa hareketlilik kazandırdı.

Fakat henüz bu karar hayata geçmedi, zira bu yazıyı İçişleri Bakanlığının genelge ile Sivil Havacılık Kurumuna bildirmesi gerekiyor ki onlar da diğer ülkelerdeki sivil havacılık kurumlarına, sınır kapılarına, emniyete ve konuyla alakalı ülke giriş çıkışlarında sorumlu kişilere de göndersinler. Halen Türk Hava Yollarının Ukrayna’dan Türkiye’ye haftada 73 uçuşu var.

Bunların 63’ü İstanbul, geri kalanlar Dalaman ve Ankara olarak gerçekleşiyor. Umarız bu uçuşlara Alanya-Gazipaşa Havalimanı (GZP) veya Antalya uçuşu da eklenir. Güzel bir gelişme de Pegasus Havayolları’nın 28 Mayıs’tan itibaren GZP’ye uçuş başlatıyor olması. Uçuşlar haftada 3 kez Kiev’den GZP’ye olacak. Pandemide dahi yüzümüzü güldüren Ukrayna’dan umarız çok daha fazla turist alırız."

Alanya-Gazipaşa Pegasus'u bekliyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000