14 Nisan 2022, Perşembe 08:05:30

Aksungur'dan ilk kez MAM-L atıldı

Milli Savunma Bakanlığı, Mavi Vatan 2022 Tatbikatı kapsamında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterine yeni giren AKSUNGUR'dan ilk defa MAM-L ile atış yapıldığını duyurdu ve o anları paylaştı.
  • Hayirli olsun.
  • Yalan üleyyynn yalaaannn. Yerli merli değil, hele bu badem bıyıklılar böyle şeyleri asla beceremez. Bana doğruyu söyleyin kim yaptı bunu üleeyyynnn
  • Bunun damatla bir ilgisi yok, takdir etmekten çekinmeyin ... Ama yine yoksunuz bu frekansta,.. Hayırdır.. Bahanemi arıyorsunuz..

Milli Savunma Bakanlığı, Mavi Vatan 2022 Tatbikatı kapsamında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterine yeni giren AKSUNGUR'dan ilk defa MAM-L ile atış yapıldığını duyurdu ve o anları paylaştı.

Milli Savunma Bakanlığınca konu hakkında yapılan açıklamada, "Mavi Vatan 2022 Tatbikatı kapsamında; Deniz Kuvvetlerimizin envanterine yeni giren Milli İnsansız Hava Aracı AKSUNGUR'dan ilk defa Mini Akıllı Mühimmat (MAM-L) atışı yapıldı. Doğu Akdeniz'de su üstü hedefi kullanılarak gerçekleştirilen atışta hedef başarıyla vuruldu" ifadeleri kullanıldı.

Yerli ve milli İHA AKSUNGUR

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından tasarlanan ve üretilen milli insansız hava aracı AKSUNGUR, 24 metre kanat açıklığı ve 750 kilogram yüksek faydalı yük taşıma kapasitesiyle dikkat çekiyor. AKSUNGUR ayrıca, yaptığı uçuşlarla havada kalış rekoru da kırıyor. AKSUNGUR, 40 bin fite kadar uzun süreli operasyonlara imkan veren iki adet turbo şarjlı dizel PD-170 motoruna da sahip. İlk uçuşunu 2019 yılında gerçekleştiren AKSUNGUR, 2021 yılının ikinci çeyreğinde ilk saha görevine başlayarak, sahadaki uçuş süresinde bin saati geride bıraktı.

Yerli ve milli mühimmat MAM-L

Öte yandan ROKETSAN tarafından geliştirilen ve üretilen Mini Akıllı Mühimmat (MAM-L), düşük ağırlığı ile insansız hava araçları, hafif taarruz uçakları ve hava yer görevleri için geliştirildi. MAM-L, sabit ve hareketli hedeflere karşı alternatif harp başlıkları ile yüksek vuruş hassasiyeti ve etkinliğe sahip. 160 mm çapında olan MAM-L, 1 metre uzunluğa 22 kilogram ağırlığa ve 15 kilometre menzile sahip.


Aksungur'dan ilk kez MAM-L atıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

2.sinif vatandas ~ 4 ay önce
Hayirli olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yalaaannn ~ 4 ay önce
Yalan üleyyynn yalaaannn. Yerli merli değil, hele bu badem bıyıklılar böyle şeyleri asla beceremez. Bana doğruyu söyleyin kim yaptı bunu üleeyyynnn

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mam-L ~ 4 ay önce
Mam-L sana isabet etmiş belli
Vatansever ~ 4 ay önce
Bunun damatla bir ilgisi yok, takdir etmekten çekinmeyin ... Ama yine yoksunuz bu frekansta,.. Hayırdır.. Bahanemi arıyorsunuz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tusaş ve damat ~ 4 ay önce
Her ikiside işini gayet iyi yapıyor.Bu arada MAM-L'yide Roketsan yaptı onunda hakkını yemeyelim.Sihalar ile birlikte mam-l'de peynir ekmek gibi satılıyor.Ayrıca birazdan gelir airport haber trolü Baykara zamanında çıkarılan zorlukları bilmeden,Vestele verilen bir iha projesinin üstesinden gelememesi bilmeden damat kayırılıyor vs deyip sallamaya başlar.Ha unutmuşum bir erbakandan sonra rte'ye yanladığını yazıyor mr.troll.Oda doğru değil.Baba bayraktar ve RTE çok uzun zamandır yakındılar.
Gazikentli ~ 4 ay önce
Haberi bile okumak icin tiklamazlar, ama her turlu bis elestiri yaparlar
tusaş ve damat'a ~ 4 ay önce
İktidarın ve sarayın torpilli damadının kadrolu yalaka trolü olmayan aklıyla ahkam kesmiş yine.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000