03 Mart 2021, Çarşamba 09:43:04

AKINCI için eğitim süreci başladı

Bayraktar Akıncı TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) eğitimleri, Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'ın katıldığı ilk ders ile başladı.
  • Iha’lati Tihw’lari ucursunlar da kendilerine pilot demesinler. Hava araci ever havadaylken ucuran kisi yerdeyse o kisi operatordur pilot degil. Yoksa ucurtma ucuran cocuklar da model ucak ucuranlar da mi pilot desiin kandilerine.
  • bende bu kursa kaydolmak isterim aslinda. Hangi okul veriyor bilen varmi? ne tip ucaklar icin gecerli olacak bu egitim? Burdam boeing tipine gecis yapabilirmiyimz? Aslinda bu konuda oldukca tecrubeliyim. microsoft ucus simulatorunde 1000 saat ucus tacrubem de var

Bayraktar Akıncı TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) eğitimleri, Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'ın katıldığı ilk ders ile başladı.

Baykar'dan verilen bilgiye göre, Bayraktar Akıncı TİHA eğitimleri, 5 ay sürecek. Farklı kuvvetlerden gelen kursiyerler Akıncı Uçuş Eğitim ve Test Merkezi'nde eğitim görecek.

Eğitimler kapsamında, her bir branş için Baykar tarafından ayrı ayrı hazırlanan müfredat işlenirken, ilk ders Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar tarafından verildi.

Eğitim sürecinde İHA pilotu, faydalı yük operatörü, mühimmat teknisyeni, bakım teknisyeni ve radar operatörü eğitimleri verilirken, kursiyerler bu süreçte Akıncı Uçuş Eğitim ve Test Merkezi'nde bulunan PT-1, PT-2 ve PT-3 kodlu 3 adet Bayraktar AKINCI TİHA ile eğitim görecek.

İlk dersin duyurusu ayrıca Baykar ve Selçuk Bayraktar'ın Twitter hesaplarından da paylaşıldı.

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "AKINCI eğitimleri için farklı kuvvetlerden gelen kursiyerlerimizle buluştuk. İlk dersimizde hepimizde büyük bir heyecan vardı. İnşallah, AKINCI ile milyonlarca saat uçarak milletimize gururla hizmet edecekler. Semalarımızda hür ve özgür..." ifadelerini kullandı.

AKINCI için eğitim süreci başladı

Facebook Yorum

Yorumlar

Kendilerini pilot saniyorlar ~ 3 yıl önce
Iha’lati Tihw’lari ucursunlar da kendilerine pilot demesinler. Hava araci ever havadaylken ucuran kisi yerdeyse o kisi operatordur pilot degil. Yoksa ucurtma ucuran cocuklar da model ucak ucuranlar da mi pilot desiin kandilerine.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kurs ~ 3 yıl önce
bende bu kursa kaydolmak isterim aslinda. Hangi okul veriyor bilen varmi? ne tip ucaklar icin gecerli olacak bu egitim? Burdam boeing tipine gecis yapabilirmiyimz? Aslinda bu konuda oldukca tecrubeliyim. microsoft ucus simulatorunde 1000 saat ucus tacrubem de var

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000