12 Ağustos 2017, Cumartesi 17:06:50

AK Partili Aslan havalimanı ihalesi için tarih verdi

AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, yeni Tokat Havalimanı projesinin 2017 yılı Aralık ayında yapılacağını belirterek,"Kamulaştırma devam ederken de ihaleyi yapabiliyorsunuz. Yasa gereği bunda bir sakınca yok" dedi.
  • Bu adam dediğiniz zeyid bey m.vekili hemde MKYK da.saygılı olalım.küfür ettiyse, teröristlerele kol kola gezen teröre destek verenlere ediyor.Niye rahatsız oldunuz.bütün türkiye ediyoruz zaten vatan hainlerine.Bu arada havalimanını istemeyen kişiler sizi ne rahatsız ediyor ya.nerden geliyor bu istemezük tavırları.Aynı zihniyet 3.havalimanı,köprü,otoyol,tünel İSTEMEZÜK ama herkesten çok siz kullanırsınız geçmişte olduğu gibi.Ayıp ayıp bırakın bu Avrupa ağızlarını.Batı türkiyenin yatırımlarını engellemek için yapmadıkları hainliği bırakmıyor.batının ajanları büyük adada toplantı yapıp pkk ve fetö ile işbirliğinde.uyanık olalım.Büyük ve güçlü Türkiye için birlik olalım hep birlikte vatanımızı sevelim yapılan yatırımları destekleyelim.Bu ülkede yaşamaktan rahatsız olan varsa zorla tutan yok başka ülkeye gidebilir.semih kardeşimede teşekkürler.
  • Yalakalık diz boyu maşallah. Ayıptır ayıp.
  • Bu adam ona buna kufurler eden mv degil mi?
  • Bu adamin vekillikle alakasi yok. Bosuna dikkate almayin
  • Bu yörenin uçakla seyahat etmek isteyen insanları amasya merzifona gitmek zorunda kalıyor.Ayrıca çevre illerdende vatandaşlar merzifona akın edince merzifon uçuşlarında yer bulunmuyor her zaman problem yaşıyoruz.Bir an önce Tokatımızda uçak seferlerinin başlamasını istiyoruz. cahilce yoruma ne ihtiyaç vardı.Aman.
  • BİR HAVA LİMANI ÇALIŞANI OLARAK EN KISA ZAMANDA YENİ HAVALİMANIMIZIN İNŞAATININ BAŞLAMASINI BEKLİYOR EMEĞİ GECECEKLER İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.TOKATIMIZA DA YENİ HAVALİMANI YAKIŞIR.2023 HEDEFLERİMİZN GERÇEKLEŞMESİNİ CANI GÖNÜLDEN NİYAZ EDİYORUM.
  • Nusret eti tokatlayıp ihaleyi başlatıcak
  • Açıklansa ne değişecek yine yandaş yoldaş meslektaş hemseritas köşeyi dönecek.Biz yine avucumuzu yaliyacagiz.
  • Tokat'a yeni havalimanı projesi gereksiz bir masraf zira geçmişteki seferlerde doluluk oranı %15 civarındaydı. Zamanında Borajet'in ilk İstanbul-Tokat uçuşunda yolcu olarak sadece AirportHaber ekibinden Ali Kıdık bey vardı. Siz düşünün artık...
  • Aman ne ihtiyac vardi

AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, yeni Tokat Havalimanı projesinin 2017 yılı Aralık ayında yapılacağını belirterek,"Kamulaştırma devam ederken de ihaleyi yapabiliyorsunuz. Yasa gereği bunda bir sakınca yok" dedi.

Tokat'ta bir dizi programa katılan AK Parti Milletvekili Zeyid Aslan, yeni Havalimanı projesi ile ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı. Yeni Havalimanın 2017 yılı yatırım programına alındığını ifade ederek,"Tokat Valisi Ömer Toraman’ın basında yer alan bir haberde '2018 yılında yatırım programına alınırsa' şeklinde başlayan bir açıklamasını gördüm. Sayın Valimiz Tokat'a yeni geldikleri için şehirle ilgili bilgileri eksik kalabilir. Yeni Havalimanı yatırım programına 2017 yılında alındı. Şuanda alt yapı ihalesi ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Tokat'a gelirken aldığım son bilgi havalimanına Tokat-Turhal yolundan yapılacak olan bağlantı yolunun BOTAŞ'a ait borulara 45 derece açı ile bulunmaması nedeni ile ÇED raporunda bir olumsuzluk yaşanmış. Yeni projesi hazırlandı. DHİM'den aldığım bilgiye göre bu ay sonu itibariyle bu işlemler tamamlanmış olacak. Eylül ayında ihale tarihi alacağız. İhale için 90 günlük süre gerekiyor. Tahmini bir süre söyleyecek olursak Ekim sonu Aralık ayı başında ihale tarihi verilmiş olur. Aralık'ta alt yapı ihalemizi yapmış olacağız inşallah" diye konuştu.

Kamulaştırma sorunu ihaleye engel değil

Yeni Havalimanın kamulaştırmanın bitmediğini ama bunun ihaleye engel olmadığını belirten AK Partili Aslan,"Kamulaştırmanın yüzde 40’lık kısmında itirazlar var. Dava yolu ile çözülmesi gerekiyor. Kamulaştırma devam ederken de ihaleyi yapabiliyorsunuz. Yasa gereği bunda bir sakınca yok. O yüzde 40'lık itiraz edilen kısımla ilgili bakanlık dava açacak. Dava dosyaları hazırlandı adli tatilin bitiminde DHİM kamulaştırma ile ilgili dava açacak. Tek celselik davaların yıl sonuna bitmesini bekliyoruz" dedi.

Mevcut havalimanında uçak seferlerin özel hava yolu şirketi tarafından yaklaşık 4 ay önce durdurulması nedeni ile "Borajet ile ilgili yaşanan sıkıntılar var Anadolujet ve Borajetle görüşmeler devam ediyor. Ama bir noktaya varamadılar. Şuaınki havalimanına küçük uçaklar inebiliyor. Anadolujet ve veya THY elinde buraya inebilecek uçak yok. Ulaştırma Bakanımız ve THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker beyle de görüştük. Biran önce Anadolujet üzerinden uçak kiralamak veya farklı bir yöntemle bu işi çözüp seferleri yeni hava limanı yapılana kadar devam ettirilmesi noktasında görüşmeler devam ediyor. Borajetle bir anlaşma yapmak istiyorlar bizlerde takip ediyoruz. Yaz ayında insanların seyahat ettiği bir dönemde uçak seferlerinin olmaması için bizler için çok büyük bir dezavantaj oluşturdu. Daha öncede bunu çok defalar konuştuk. Biz yeni havalimanı ile bu sorunu çözmediğimiz sürece mevcut havalimanında bu sorunları yaşamaya devam edeceğiz. Bu işi kesin olarak çözmenin yolu yeni havalimanı onla ilgili de geldiğimiz nokta iyi bir nokta. Bu yıl sonu itibariyle proje başlanırsa 2,5 yıl sürede tamamlanır. Türkiye’nin 2023 hedefleri içerisinde Tokat’ın o tarihte havalimanı sorununun kalmadığını inşallah hep beraber görürüz” ifadelerini kullandı.

AK Partili Aslan havalimanı ihalesi için tarih verdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

vatansever ~ 5 yıl önce
Bu adam dediğiniz zeyid bey m.vekili hemde MKYK da.saygılı olalım.küfür ettiyse, teröristlerele kol kola gezen teröre destek verenlere ediyor.Niye rahatsız oldunuz.bütün türkiye ediyoruz zaten vatan hainlerine.Bu arada havalimanını istemeyen kişiler sizi ne rahatsız ediyor ya.nerden geliyor bu istemezük tavırları.Aynı zihniyet 3.havalimanı,köprü,otoyol,tünel İSTEMEZÜK ama herkesten çok siz kullanırsınız geçmişte olduğu gibi.Ayıp ayıp bırakın bu Avrupa ağızlarını.Batı türkiyenin yatırımlarını engellemek için yapmadıkları hainliği bırakmıyor.batının ajanları büyük adada toplantı yapıp pkk ve fetö ile işbirliğinde.uyanık olalım.Büyük ve güçlü Türkiye için birlik olalım hep birlikte vatanımızı sevelim yapılan yatırımları destekleyelim.Bu ülkede yaşamaktan rahatsız olan varsa zorla tutan yok başka ülkeye gidebilir.semih kardeşimede teşekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hedef Tokat ~ 5 yıl önce
Tokat havalimanıni zarar ediyor diye zamane ulaştırma bakanı Oktay Vural havalimanını kapatır sonra Akp iktidarı havalimanı yapar yine yaramaz zihniyet aynı o zamanda ayni şimdi de aynı ve hep aynı kalacak ...durmak yok yola devam
Semih ~ 5 yıl önce
Yalakalık diz boyu maşallah. Ayıptır ayıp.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Baskan ~ 5 yıl önce
Bu adam ona buna kufurler eden mv degil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen ~ 5 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
773 ~ 5 yıl önce
Bu adamin vekillikle alakasi yok. Bosuna dikkate almayin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amana ~ 5 yıl önce
Bu yörenin uçakla seyahat etmek isteyen insanları amasya merzifona gitmek zorunda kalıyor.Ayrıca çevre illerdende vatandaşlar merzifona akın edince merzifon uçuşlarında yer bulunmuyor her zaman problem yaşıyoruz.Bir an önce Tokatımızda uçak seferlerinin başlamasını istiyoruz. cahilce yoruma ne ihtiyaç vardı.Aman.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SEMİH BAYINDIR ~ 5 yıl önce
BİR HAVA LİMANI ÇALIŞANI OLARAK EN KISA ZAMANDA YENİ HAVALİMANIMIZIN İNŞAATININ BAŞLAMASINI BEKLİYOR EMEĞİ GECECEKLER İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.TOKATIMIZA DA YENİ HAVALİMANI YAKIŞIR.2023 HEDEFLERİMİZN GERÇEKLEŞMESİNİ CANI GÖNÜLDEN NİYAZ EDİYORUM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 5 yıl önce
Nusret eti tokatlayıp ihaleyi başlatıcak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok mu önemli ~ 5 yıl önce
Açıklansa ne değişecek yine yandaş yoldaş meslektaş hemseritas köşeyi dönecek.Biz yine avucumuzu yaliyacagiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TKT ~ 5 yıl önce
Tokat'a yeni havalimanı projesi gereksiz bir masraf zira geçmişteki seferlerde doluluk oranı %15 civarındaydı. Zamanında Borajet'in ilk İstanbul-Tokat uçuşunda yolcu olarak sadece AirportHaber ekibinden Ali Kıdık bey vardı. Siz düşünün artık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aman ~ 5 yıl önce
Aman ne ihtiyac vardi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerekli ~ 5 yıl önce
Para bitince ne yapacaklarını şaşırdılar, torunlarımıza borç bırakacaklar, sevinin millet, alkışlayın

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000