09 Ağustos 2023, Çarşamba 16:21:44

AJet geçiş yapan personelin durumu ne olacak?

Türk Hava Yolları'nın (THY) alt markası Anadolujet'i ayrı bir şirket olarak AJet adıyla yola devam kararı almasından sonra birçok soru işareti oluştu. Mevcut personelin geçişlerinde neler yaşanacağı merak ediliyor.
  • İstanbulda kiralar ucmuş,deprem beklenen bir yer inssnlaeı kurulu duzenlerı var aileleri,evleri hayatları var huzur bozsnın huzuru olmaz ankaradan istanbula insanları tasımak insanlara eziyet olur
  • Çalışanı tedirgin etmenin bir anlamı yok, kimse bugünden daha kötü şartlarda olmaz. İleride A.O. ile imzalanan haklar Ajet'e de uygulanır. Bkz; Teknik A.Ş.
  • Yepyeni bir sendika olmalı. Tüm haklarımızı koruyabilen , arkadan şirketle görüşmeyen bir sendika istiyoruz.
  • istermisiniz ajet'e geçenlerin çoğunluğu havasen'e üye olsun, millet sonunda sarı sendikadan kurtulsun. tis'i planladıklarından bambaşka bir sendika ile yapmak zorunda kalsınlar. kamyoncuların sonu olur mu sizce bu hareket?
  • istanbula taşınma konusu önemli hacı. o sıkıntı
  • Xq esb baseden de alım yaparlarsa zaten karın tokluguna calışan personelden bir kisi kalmaz sirkette
  • İç hatlarda THY'yi kim kurtaracak ? O kadar çok Anadolu jet uçağı kullanılıyordu ki yolcular isyan ediyordu. Biz THY bileti aldık neden bize Anadolu jet geliyor diye. Şimdi nasıl operasyon kurtarılacak ?
  • Ne şirket, ne sendika bilmiyor ki ne yapacaklarını. Nasıl açıklama yapsınlar???
  • Onlarda hapı yuttu yıllık izinler sıfırlandı Desene
  • Sanduka boş iş.Hiç çene,felsefe,eyyam,edebiyat yapılmasın. Gereksizdir,boş yere geçen zamandır.Sakın ha.Hele NAKLİYAT İŞ :(

Türk Hava Yolları'nın (THY) alt markası Anadolujet'i ayrı bir şirket olarak AJet adıyla yola devam kararı almasından sonra birçok soru işareti oluştu. Mevcut personelin geçişlerinde neler yaşanacağı merak ediliyor.

Anadolujet markası, gökyüzü serüvenine AJet Hava Taşımacılığı A.Ş. (AJet) olarak devam edecek. THY Yönetimi'nin aldığı karar sonrası İstanbul Sabiha Gökçen ile Ankara Esenboğa Havalimanı ağırlıklı operasyonlar sürdürecek AJet'te geçiş sürecinin ardından neler yaşanacağı belirsizliğini koruyor.

THY'DEN AJET'E GEÇİŞ YAPAN PERSONEL TİS'TEN FAYDALANAMAYACAK!

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; kuruluşu yeni gerçekleşen AJet'teki sürecin Hava-İş Sendikası tarafından yakından takip edildiği öğrenildi. THY'de görevli mevcut personelin AJet'e geçmesi durumunda sendika üyelikleri düşmeyecek ancak Hava-İş üyesi olan personel THY'deki Toplu İş Sözleşmesi'nden (TİS) doğan haklarından da faydalanamayacak.

THY Yönetimi'nin geçiş döneminde izleyeceği yol haritasına göre adım atacak olan Hava-İş Sendikası'nın yapılacak işlemler sonrasında AJet'te görev yapacak sendikalı personel için Çalışma Bakanlığı'na yetki başvurusunda bulunacağı bilgisi edinildi. Hava-İş yetkinin alınmasından sonra şirket yönetimi ile masaya oturacak ve TİS için görüşmelere başlayacak.

AJet ile ilgili tüm gelişmeleri AirportHaber'den takip edebilirsiniz.

©AirportHaber.com

AJet geçiş yapan personelin durumu ne olacak?

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

İstanbul ~ 4 ay önce
İstanbulda kiralar ucmuş,deprem beklenen bir yer inssnlaeı kurulu duzenlerı var aileleri,evleri hayatları var huzur bozsnın huzuru olmaz ankaradan istanbula insanları tasımak insanlara eziyet olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tedirgin ~ 4 ay önce
Çalışanı tedirgin etmenin bir anlamı yok, kimse bugünden daha kötü şartlarda olmaz. İleride A.O. ile imzalanan haklar Ajet'e de uygulanır. Bkz; Teknik A.Ş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bas tek ~ 4 ay önce
Maalesef o isler pek oyle olmuyor. Bizi teknik as ye gecirirken sozlesmede tum haklariniz sakli kalacak ibaresi ile gecirdiler bu ne demek senin ismin farkli olsada haklarin bende sakli merak etme demek fakat pass kullanirken yillarca ao dan sonra ucaga alindik. Her sozlesmede ao dan farkli sozlesmeler imzalandi.
Yeni sendika ~ 4 ay önce
Yepyeni bir sendika olmalı. Tüm haklarımızı koruyabilen , arkadan şirketle görüşmeyen bir sendika istiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hahahah ~ 4 ay önce
Özcelik is coming kfkslsmsk
Ranlı ~ 4 ay önce
Sen daha ranlısan
fo ~ 4 ay önce
istermisiniz ajet'e geçenlerin çoğunluğu havasen'e üye olsun, millet sonunda sarı sendikadan kurtulsun. tis'i planladıklarından bambaşka bir sendika ile yapmak zorunda kalsınlar. kamyoncuların sonu olur mu sizce bu hareket?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HavaSen ~ 4 ay önce
Havasen akıllı olsa ve üye sayısını iş kolundaki toplam çalışan sayısının %1'ine çıkarsa olur da. Havasen konforlu muhalefet skeci oynadığı için olmaz o iş.
tklı ~ 4 ay önce
istanbula taşınma konusu önemli hacı. o sıkıntı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Xq ~ 4 ay önce
Xq esb baseden de alım yaparlarsa zaten karın tokluguna calışan personelden bir kisi kalmaz sirkette

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Personel ~ 4 ay önce
İç hatlarda THY'yi kim kurtaracak ? O kadar çok Anadolu jet uçağı kullanılıyordu ki yolcular isyan ediyordu. Biz THY bileti aldık neden bize Anadolu jet geliyor diye. Şimdi nasıl operasyon kurtarılacak ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fo ~ 4 ay önce
Thy bileti bulamayacak o saatte mecburen başka hava yolu olarak Ajet ten bilet alacak
Ka ~ 4 ay önce
Onların hiçbiri thy bileti almıyor. Mavi logoyu ayırt edemedikleri için öyle diyorlardı ama haklı insanlar. Etmek zorunda da değiller gerçi.
Açıklama ~ 4 ay önce
Ne şirket, ne sendika bilmiyor ki ne yapacaklarını. Nasıl açıklama yapsınlar???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tss ~ 4 ay önce
Onlarda hapı yuttu yıllık izinler sıfırlandı Desene

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tröst ~ 4 ay önce
Burada olan tröst sür.personel hak kaybına uğramaz
boş işler ~ 4 ay önce
Sanduka boş iş.Hiç çene,felsefe,eyyam,edebiyat yapılmasın. Gereksizdir,boş yere geçen zamandır.Sakın ha.Hele NAKLİYAT İŞ :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000