04 Ekim 2016, Salı 16:15:16

Airshow heyecanı başlıyor

Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu'nda 6 Ekim'de başlayacak İstanbul Airshow'a 38 ülkeden 162 şirket katılacak.
  • Orda olmak var :(
  • Bu tarz bir şov ne zaman Farnborough Airshow veya Dubai Airshow tarzı biryer olursa o zaman bize bir faydası dokunur, dünyada daha iyi tanınmamızı sağlar. Ama bu şekilde yapılınca açıkçası panayırın biraz daha lüks hali gibi birşey oluyor. Bir ümit belki yeni havalimanı yapılınca Atatürk Havalimanı tamamen bu tarz organizasyonlara ve bölgesel uçuşlara tahsis edilir de şu fuarcılıktan bir pay alabiliriz. Hem de bir şehir havalimanı olarak faaliyetine devam eder. Özellikle belirli bir kapasiteye kadar olan uçaklarla yakın civardaki ülkelere sefer düzenlenebilir. Örneği için Seul Gimpo Havalimanına bakabilirsiniz.
  • Bell 206 var ..ec 145 var bide genel havacılıkta o gün boş olan uçaklar çekilicek showa..bu kadar..havacılık müzesine gidin daha çok uçak görürsünüz
  • Uçak muçak yok işte,eşantiyon canavarları teyakkuzda
  • Havacılık fuarı: * 16 yaş öncesi evlatlara güvenlik nedeni ile yasak, fuara dasault haricinde uçak getirip sergileyecek olan firma yok,sadece augusta bir yeni helikopteri getirdi,onun dışında görülecek olan uçak yok, fuar davetiyesi diye bir anlayış yok, ne fuarı belirsiz , bereket bundan önceki fuarları ve uçakları gördük , biri sorsa eski fuarları anlatırız, bu fuar için tek bir şey var, görmesen de olur fazla bir şey kaybetmezsiniz.
  • Bu yıl Gulfstream de yok?!
  • Istanbul Air Show diye bır şey çıkarıldı ve uluslararası litareturde hiçbir yeri yeri yok ama tamamen boş ve anlamı yok göreceksiniz bir suru insan elinde torbalar ve içlerinde esantiyon toplama derdinde ve çoğu uzman turk havacıların birbirlerine selam dediği bulusma noktası herşey bundan ibaret...
  • 787 yok A350 yok 747 yok A380 yok niye gidecegiz ki digerlerini zaten goruyoruz
  • Trj de maket goreceksiniz, heyecan yapmayin. Bir dost...
  • Sonunda milli uçağımız göklerde, buna ne diceksiniz ateyizler?

Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu'nda 6 Ekim'de başlayacak İstanbul Airshow'a 38 ülkeden 162 şirket katılacak.

Bölgenin en büyük sivil havacılık etkinliği sayılan, 1996 yılından bu yana her iki yılda bir düzenlenen fuarda, yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda firma yetkilisi ile dünyanın önde gelen hava aracı ve motor üreticileri yer alacak.

"Yerli yolcu uçağı" olarak bilinen "TRJ328" serisinin de ilk defa tanıtılacağı fuara, 38 ülkeden 162 şirket iştirak edecek.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI) mühendisleri tarafından tasarlanan eğitim uçağı HÜRKUŞ da fuarda görülebilecek.

Milli tasarım uçak ve havacılık sanayi ile bazı yerli helikopterlerin de görücüye çıkması beklenen fuar, 9 Ekim'e kadar açık kalacak.

Airshow heyecanı başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Y ~ 4 yıl önce
Orda olmak var :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 4 yıl önce
Bu tarz bir şov ne zaman Farnborough Airshow veya Dubai Airshow tarzı biryer olursa o zaman bize bir faydası dokunur, dünyada daha iyi tanınmamızı sağlar. Ama bu şekilde yapılınca açıkçası panayırın biraz daha lüks hali gibi birşey oluyor. Bir ümit belki yeni havalimanı yapılınca Atatürk Havalimanı tamamen bu tarz organizasyonlara ve bölgesel uçuşlara tahsis edilir de şu fuarcılıktan bir pay alabiliriz. Hem de bir şehir havalimanı olarak faaliyetine devam eder. Özellikle belirli bir kapasiteye kadar olan uçaklarla yakın civardaki ülkelere sefer düzenlenebilir. Örneği için Seul Gimpo Havalimanına bakabilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne var ~ 4 yıl önce
Bell 206 var ..ec 145 var bide genel havacılıkta o gün boş olan uçaklar çekilicek showa..bu kadar..havacılık müzesine gidin daha çok uçak görürsünüz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EngnCentr ~ 4 yıl önce
Uçak muçak yok işte,eşantiyon canavarları teyakkuzda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
usta ~ 4 yıl önce
Havacılık fuarı: * 16 yaş öncesi evlatlara güvenlik nedeni ile yasak, fuara dasault haricinde uçak getirip sergileyecek olan firma yok,sadece augusta bir yeni helikopteri getirdi,onun dışında görülecek olan uçak yok, fuar davetiyesi diye bir anlayış yok, ne fuarı belirsiz , bereket bundan önceki fuarları ve uçakları gördük , biri sorsa eski fuarları anlatırız, bu fuar için tek bir şey var, görmesen de olur fazla bir şey kaybetmezsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biznıscı ~ 4 yıl önce
Bu yıl Gulfstream de yok?!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim önemli değil ~ 4 yıl önce
Istanbul Air Show diye bır şey çıkarıldı ve uluslararası litareturde hiçbir yeri yeri yok ama tamamen boş ve anlamı yok göreceksiniz bir suru insan elinde torbalar ve içlerinde esantiyon toplama derdinde ve çoğu uzman turk havacıların birbirlerine selam dediği bulusma noktası herşey bundan ibaret...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eyir ~ 4 yıl önce
Havacı adamın işi bilader. Yazdigimiz kalem airline yada uçuş okulu kalemi yada defteri olsun gözüyle bakıyor adam.cunku işin mantığı bu bilader. Birde değişik tip insanlar var bunlar 2ye ayrılır. Çalıştığı sirketin apron kartını göstermek ister bakın ben bu şirkette bu pozisyonda çalışıyorum diye böyle tipler de yok değil bilader. 2ncisi de işini adam gibi yapmaz ama etrafindakilere kendini bi bk yapmış gibi gösterir bilader. Haydi kendine iyi bak ;)
Hic bir sey yok ~ 4 yıl önce
787 yok A350 yok 747 yok A380 yok niye gidecegiz ki digerlerini zaten goruyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MERASİM ~ 4 yıl önce
Birde merasimle alıyorlar içeriye sorma gitsin. Eşantiyon dağıtıyorlar onu da ilk 2 gün pro ziyaretçilere veriyorlar gariban vatandaşa çercöp kalıyor
Aktrollere ~ 4 yıl önce
Trj de maket goreceksiniz, heyecan yapmayin. Bir dost...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çomar ~ 4 yıl önce
Sonunda milli uçağımız göklerde, buna ne diceksiniz ateyizler?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TIPATIP ~ 4 yıl önce
Sana benziyormuş

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000