05 Aralık 2023, Salı 09:02:16

Airbus otonom rotorlu uçuş testlerinde başarı sağladı

Airbus Helicopters, tablet bilgisayar üzerinden kontrol edilebilen otonom rotorlu uçuş kontrol sistemini başarıyla test etti.
  • Bunun daha kralını asrın kabile reisi önderliğinde ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ile saz arkadaşları hatta aslan damat tamamen yerli ve milli olarak yapar,dünya bize bir kez daha gıpta eder,çekinir,korkar,evelallah, inşallah,maşallah,hamdolsun,amin...
Airbus Helicopters, tablet bilgisayar üzerinden kontrol edilebilen otonom rotorlu uçuş kontrol sistemini başarıyla test etti. Üç yıllık Vertex projesi, tamamen otonom uçuşun tüm aşamalarını geçerek başarıyla tamamlandı. Proje, öncelikle hafif helikopter operasyonlarında güvenliği artırmayı amaçlasa da, gelecekte elektrikli hava mobilite sistemlerinin otonom işletimine geçişte önemli bir adım olarak kabul ediliyor.
 
Sistem, Airbus Helicopters FlightLab H130 teknoloji gösterici uçağında gerçekleştirilen uçuş testleriyle doğrulandı. Vertex'in ana arayüzü, pilotun kontrol sağlamak için bir tablet bilgisayar ve küçük bir uçuş bilgi ekranından oluşuyor. Lidar sensörü ve gimbal kamerası gibi özellikler, pilotun çevresel engelleri algılamasına ve çeşitli uçuş görevlerini kolayca yerine getirmesine yardımcı oluyor.
 
Vertex projesi, Airbus Helicopters'ın UpNext inovasyon birimi tarafından desteklenen ve teknoloji göstericilerini finanse ederek hızlı gelişmeyi amaçlayan bir program olan UpNext'in ilk desteklediği Airbus Helicopters projesidir. Airbus Helicopters, Vertex teknolojisinin farklı yönlerini daha da geliştirmeyi planlıyor, bu da görüntü tabanlı sensörler, gelişmiş otopilot ve baş üstü ekran gibi özellikleri içeriyor.
Airbus otonom rotorlu uçuş testlerinde başarı sağladı

Yorumlar

Eyyy airbussss ~ 3 ay önce
Bunun daha kralını asrın kabile reisi önderliğinde ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ile saz arkadaşları hatta aslan damat tamamen yerli ve milli olarak yapar,dünya bize bir kez daha gıpta eder,çekinir,korkar,evelallah, inşallah,maşallah,hamdolsun,amin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000