06 Mart 2018, Salı 08:55:59

Airbus 3600 kişiyi işten çıkaracak!

Airbus, yükselen maliyetler nedeniyle A380 süper jumbo ve A400M askeri uçak programlarında üretim adetlerini düşürmenin yanı sıra ve onlarca kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor
  • Dokoda başlasınlar, hiç işten çıkarılmazlar her sene ikramiye prim ve maaş zammı var. Damarımı kessem mor kan akıyor.
  • Tgs ye girer onlar da

Airbus'ın, istediği verimi alamadığı iki uçak programından dolayı maliyetleri kısmak için toplu işten çıkarmalara başlayacağı belirtildi.

Çarşamba günü Avrupa Çalışma Konseyi ile toplantı yapacak olan Fransa merkezli havacılık devi Airbus yönetiminin A380 süper jumbo ve A400M askeri nakliye uçağı programlarındaki üretimin azaltılacağını anlatacağı ve çalışanlarının durumunun tartışılacağı açıklandı.

Almanya'da dört, İspanya ve İngiltere'de de birer fabrikanın alınacak kararlardan etkileneceği ve 3600 civarında personelin işine son verilebileceği iddia ediliyor. Augsburger Allgemeine'ye konuşan Bavyera Ekonomi Bakanı Ilse Aigner ise maliyetlerin işten çıkarma yapılmadan da azaltılabileceğini söyledi.

Airbus söylentilerin aşırı olduğunu belirtmekle yetinirken bazı ülkelerde iş kanunları gereğince işçi sendikalarıyla görüşme yapılmadan ilave bir yorumda bulunmayacağını vurguladı. 

Airbus 3600 kişiyi işten çıkaracak!

Facebook Yorum

Yorumlar

Do&Co ~ 4 yıl önce
Dokoda başlasınlar, hiç işten çıkarılmazlar her sene ikramiye prim ve maaş zammı var. Damarımı kessem mor kan akıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olsunn.. ~ 4 yıl önce
Tgs ye girer onlar da

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000