08 Ekim 2018, Pazartesi 08:43:49

Air France-KLM'de Blockchain sistemine yöneldi

Air France-KLM, blockchain seyahat ekosistemi şirketi Winding Tree ile ortaklık imzaladı.
  • Lufthansa bitcoin ödeme sistemi getireçek Blockchain bunun alt yapızı demeki en yakın zamanda klm de bitcoin ödemeye geçiyor. Eyyy THY sen uyu pardon bizim Economi bsk istemiyor dollar euro bitcoin dönüçek diye. Uyanın JP Morgan ,Goldman Sachs,Deutsche Bank adamlar milliar yatırım yapıyorlar bitcoin işine. İsviçerede adamlar dagın içine dijital kasa yaptı. Bizim düdükler işelerine gelmedigi için neymiş “Sadet sinirimiş bitcoin” uyan uyan teknolijiye ya ayak uydurursun yada pahlı euro ve dollar alırsın.

Air France-KLM, blockchain seyahat ekosistemi şirketi Winding Tree ile ortaklık imzaladı. Ortaklığın amacı aracıları ortadan kaldırarak müşterilere yansıtılan ücretleri azaltmak.

Air France-KLM yeni anlaşmayı kendi resmi internet sayfasından yaptığı bir duyuru ile açıkladı.

2018 yılında elde edilen finansal verilere göre dünyanın en büyük beşinci hava yolu firması olan Air France-KLM, blockchain teknolojisinin ”müşteriler için daha avantajlı seyahat teklifleri sunacağını” ve bu sayede tedarikçilerin de bundan faydalanacağını düşünüyor. Temel mantık ise seyahat içerisindeki aracı kurumları ortadan kaldırmak.

Air France-KLM bünyesinde Strateji ve Yenilik bölümünden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Sonia Barriere, blockchain’in hem müşteriler hem de firmalar için ”seyahat endüstrisini kökünden değiştireceğine” inanmakta.

Air France-KLM yeni imzaladığı anlaşma ile daha önce Winding Tree ile ortak olan diğer hava yolu firmalarına katılan en güncel isim oldu.

Blockchain firması Winding Tree daha önce Lufthansa, Swiss Air, Air New Zealand, Austrian and Brussels Airlines ve Eurowings gibi firmalarla da ortaklık imzalamıştı. Bunun yanı sıra firmanın sahip olduğu açık kaynaklı seyahat platformunun kullanıcıları arasında İskandinavya’nın en büyük otel zincirlerinden birisi olan Nordic Choice Hotels de yer alıyor.

Havayolu firmaları blockchain teknolojisinden şu an faydalandıkları rezervasyon gibi alanlar dışında da bagaj takibi veya havalimanı lojistiği hatta aşırı rezervasyonların önlenmesi gibi durumlarda da fayda sağlayabilir.

Air France-KLM'de Blockchain sistemine yöneldi

Facebook Yorum

Yorumlar

Adamlar Akılı ~ 4 yıl önce
Lufthansa bitcoin ödeme sistemi getireçek Blockchain bunun alt yapızı demeki en yakın zamanda klm de bitcoin ödemeye geçiyor. Eyyy THY sen uyu pardon bizim Economi bsk istemiyor dollar euro bitcoin dönüçek diye. Uyanın JP Morgan ,Goldman Sachs,Deutsche Bank adamlar milliar yatırım yapıyorlar bitcoin işine. İsviçerede adamlar dagın içine dijital kasa yaptı. Bizim düdükler işelerine gelmedigi için neymiş “Sadet sinirimiş bitcoin” uyan uyan teknolijiye ya ayak uydurursun yada pahlı euro ve dollar alırsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000