01 Ağustos 2021, Pazar 13:08:47

Air France-KLM 1,5 milyar euro zarar açıkladı

Air France-KLM, yılın ikinci çeyreğinde 1,5 milyar Euro zarar açıkladı. Grup 2020’de 7 milyar Euro zarar etmişti.
  • Klm ucaklari kirden gecilmiyo, temizligi 0, yemegi -1, kabin memurlari dogru duzgun servis yapmaz, biletleri tavana dayaniyo, bikere ucmustum yolcular kendine servis yapiyorlar
  • Çalışanın hakkını gaspetsinler kar ederler
  • İstanbul havalimanının etkileri bunlar. En çok etkilenecek olanlar ingiltere fransa ve almanyadır. Bizdeki satılmış işbirlikçileri ile boşuna bu kadar engellemeye çalışmadılar. Ayrıca en büyük PKK YPG destekçisi olan fransa beter olsun.

Hollanda kamu haber ajansı NOS’un haberine göre, hisseleri Fransa ve Hollanda’ya ait olan Air France-KLM, 2021’in ikinci çeyreğinde 2021’in ilk üç aylık döneminde olduğu gibi 1,5 milyar euro zarar etti.

Hollanda’nın KLM’ye, Fransa’nın ise Air France’a devlet yardımı sağlamasına rağmen şirketlerin zararı engelleyemediğine yer verilen haberde, KLM hava yolu direktörü Pieter Elbers’in konuya ilişkin “Havacılık sektörü toparlamaya başladı ama bu çok uzun sürecek bir yol” şeklindeki ifadeleri aktarıldı.

Elbers özellikle kıtalararası seyahatlerdeki kısıtlamaların şirketlerin zararına etkisine dikkati çekti. Haberde, havayolu şirketleri için önem arz eden ve 3. çeyreğe denk gelen yaz döneminde yüzde 60-70 arası doluluk beklendiği belirtildi. Hollanda hükümeti KLM havayolu şirketinin Kovid-19 krizinden çıkması için 2020’de 3,4 milyar euro kurtarma paketi açıklamıştı.

Fransa hükümeti 2020’de Air France için 7 milyar euro kredi vermişti. Toplamda 10.4 milyar euroyu bulan yardım paketine ek olarak geçtiğimiz yıl Nisan ayında Air France’a 4 milyar euro ek yardım sağlanmıştı.

3,4 milyar euroluk yardımın 1 milyarını kullandıklarını belirten Elbers, KLM’ye ek yardım için Avrupa Komisyon’daki sürecin devam ettiğini kaydetti.

Air France-KLM ortaklığı 2020’de toplam 7 milyar euro zarar açıklamıştı.

Air France-KLM 1,5 milyar euro zarar açıkladı

Facebook Yorum

Yorumlar

Klmmis ~ 2 ay önce
Klm ucaklari kirden gecilmiyo, temizligi 0, yemegi -1, kabin memurlari dogru duzgun servis yapmaz, biletleri tavana dayaniyo, bikere ucmustum yolcular kendine servis yapiyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aaaaa ~ 2 ay önce
Çalışanın hakkını gaspetsinler kar ederler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
beter olsunlar ~ 2 ay önce
İstanbul havalimanının etkileri bunlar. En çok etkilenecek olanlar ingiltere fransa ve almanyadır. Bizdeki satılmış işbirlikçileri ile boşuna bu kadar engellemeye çalışmadılar. Ayrıca en büyük PKK YPG destekçisi olan fransa beter olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000