22 Şubat 2018, Perşembe 12:50:04

Air France'da grev krizi

Grev nedeniyle Fransa çıkışlı uluslararası uzun mesafe uçuşların yarısı iptal edildi
  • Milleti durduk yere uçağa almazsanız aşağılarsanız allah daha beter etsin isterimki turkiyeden hiç bir uçağınız kalkmasın hayatımı zehir ettiniz
  • Helal grev yapanlara istedikleri zammı alana kadar greve devam yaşasın haklar yaşasın emekçiler günlük uçuş iptallerinden dolayi en az 30 milyon euro para kaybı oluyor daha fazla olur ki fransız hükümeti zararı karşılaşınca ne olacak.beş kuruş etmez uçak içi servisleri ve rezil yemekleri vardır. .
  • Bizde daha ikinci sendika kurulur kurulmaz kavga basliyor, adamlarda 10 sendika grev icin anlasiyor. Hizmet ve kalite standartlari bence tk nin yarisi etmese de dayanisma kulturu acisindan ornek alinmali.
  • Haber tam olarak dogruysa eger, bakin neler varmis air france da. Pilotlar sendikasi diyor, calisanlarin bagli bulundugu 10 ayri sendika diyor! Bizimkiler de birlik olacaklarina, birbirlerine destek vereceklerine, rekabetin daha iyi performans getirebilmesi fikrinden tamamiyle uzak, aman pastam azalmasin diye bencilce ve cirkince camur atip duruyorlar. Buna ortaligi kizistirip tarafli haber yapan airporthaber de dahil! Demek ki medeniyetin, sayginin, hosgorunun ve birlikteligin oldugu yerde degil 2, 10 sendika bile birlesip greve gidebiliyormus! Hadi simdi birbirinizi ve aidatlarimizi yemeye devam edin hic utanmadan. Nasil olsa ben gider Ankara’da 5 kare yati yapip, ayni gun hem sabah hem aksam ucup, gerekirse gunde 5 bacak, her gun 12-13 saat dinlenmeyle elimde 5 gunluk valizle her gun otel degistirip 5 gunde 20 bacak ucarim bayilmadan! Iste bunlar hep....Carmen
  • Hava İş sart !
  • Burda gözaltına alırlar bide cop yersin yüzde altıyı almış kadar olursun :)
  • Loading............... :)

Grev nedeniyle Fransa çıkışlı uluslararası uzun mesafe uçuşların yarısı iptal edildi

Fransız havayolu şirketi Air France çalışanlarının çalışma şartları ve maaş politikasını protesto için başlattıkları grev nedeniyle
şirketin Fransa çıkışlı uluslararası uzun mesafe uçuşlarının yarısının iptal edildiği bildirildi.

Air France çalışanlarının temsil edildiği 10 ayrı sendika tarafından yapılan açıklamada, şirketin durumuna işaret edilerek grev kararı alındığı kaydedildi.

Açıklamada, şirketin çalışanlara sunduğu çalışma şartlarını protesto etmek için ve ücretlere yüzde 6 zam yapılması talebiyle greve gidildiği belirtildi.

Son 8 yılda Air France bünyesinde çalışan 15 bin kişinin işine son verildiği hatırlatılan açıklamada, şirketin içinde bulunduğu ekonomik dar boğazın çalışma şartlarının kötüleşmesine gerekçe gösterildiği ve "artık bu durumun dayanılamaz bir hal aldığı" vurgulandı.

Air France Pilotları Sendikası (SPAF) da şirkete bağlı pilotlar, uçuş ekipleri ve yer hizmetleri çalışanlarının üye olduğu tüm sendikaların, Air France'ın 2017 mali rakamlarının görüşüleceği Merkez Komitesi toplantısını protesto etmek için Roissy'de bulunan genel merkez binası önünde eylem yapacağını duyurdu.

ULUSLARARASI UZUN MESAFE UÇUŞLARIN YÜZDE 50'Sİ İPTAL

Air France yönetimi ise katılımın yüksek olduğu grev nedeniyle Fransa çıkışlı uluslararası uzun mesafe uçuşların yüzde 50'sinin iptal edildiğini açıkladı.

Şirket, ülke içi uçuşların da önemli bir bölümünün gerçekleşemeyeceğini bildirdi.

France Info televizyon kanalına açıklamalarda bulunan Air France Genel Müdürü Franck Terner, çalışanların yüzde 6 oranında zam talebinin karşılanmasının imkansız olduğunu savunarak, "Air France'ın bunu karşılayacak imkanı yok." ifadelerini kullandı.

Air France çalışanları, 2015'te düzenlenen Merkez Komitesi yıllık değerlendirme toplantısını basmış, kameralar önünde Yönetim Kurulu Başkanı Frederic Gagey ve şirket yöneticilerine saldırmış, olayda İnsan Kaynakları Müdürü Xavier Broset'in elbiseleri yırtılmıştı. Olayın görüntüleri dünya basınında geniş yer almıştı.

Air France'da grev krizi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Çağrı Bademci ~ 4 yıl önce
Milleti durduk yere uçağa almazsanız aşağılarsanız allah daha beter etsin isterimki turkiyeden hiç bir uçağınız kalkmasın hayatımı zehir ettiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camarothy ~ 4 yıl önce
Helal grev yapanlara istedikleri zammı alana kadar greve devam yaşasın haklar yaşasın emekçiler günlük uçuş iptallerinden dolayi en az 30 milyon euro para kaybı oluyor daha fazla olur ki fransız hükümeti zararı karşılaşınca ne olacak.beş kuruş etmez uçak içi servisleri ve rezil yemekleri vardır. .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bati avrupa demokrasisi ~ 4 yıl önce
Bizde daha ikinci sendika kurulur kurulmaz kavga basliyor, adamlarda 10 sendika grev icin anlasiyor. Hizmet ve kalite standartlari bence tk nin yarisi etmese de dayanisma kulturu acisindan ornek alinmali.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sendikalar ve Carmen ~ 4 yıl önce
Haber tam olarak dogruysa eger, bakin neler varmis air france da. Pilotlar sendikasi diyor, calisanlarin bagli bulundugu 10 ayri sendika diyor! Bizimkiler de birlik olacaklarina, birbirlerine destek vereceklerine, rekabetin daha iyi performans getirebilmesi fikrinden tamamiyle uzak, aman pastam azalmasin diye bencilce ve cirkince camur atip duruyorlar. Buna ortaligi kizistirip tarafli haber yapan airporthaber de dahil! Demek ki medeniyetin, sayginin, hosgorunun ve birlikteligin oldugu yerde degil 2, 10 sendika bile birlesip greve gidebiliyormus! Hadi simdi birbirinizi ve aidatlarimizi yemeye devam edin hic utanmadan. Nasil olsa ben gider Ankara’da 5 kare yati yapip, ayni gun hem sabah hem aksam ucup, gerekirse gunde 5 bacak, her gun 12-13 saat dinlenmeyle elimde 5 gunluk valizle her gun otel degistirip 5 gunde 20 bacak ucarim bayilmadan! Iste bunlar hep....Carmen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fransa ~ 4 yıl önce
Hava İş sart !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Engn ~ 4 yıl önce
Burda gözaltına alırlar bide cop yersin yüzde altıyı almış kadar olursun :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doco? ~ 4 yıl önce
Loading............... :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hı hı ~ 4 yıl önce
Sıkar biraz

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000