29 Mayıs 2024, Çarşamba 09:21:10

Air France 'HOP!'un yeni kabin tasarımlarını tanıttı

Air France, bölgesel yan kuruluşu HOP! tarafından işletilen tüm Embraer 190 filosuna kurulacak yeni kabin tasarımlarını tanıttı. Almanya'nın Hamburg kentinde düzenlenen Aircraft Interiors Expo'da tanıtılan yeni iç tasarımlara sahip ilk uçak, 2024 sonbaharında hizmete girecek.

Air France, bölgesel yan kuruluşu HOP! tarafından işletilen tüm Embraer 190 filosuna kurulacak yeni kabin tasarımlarını tanıttı. Almanya'nın Hamburg kentinde düzenlenen Aircraft Interiors Expo'da tanıtılan yeni iç tasarımlara sahip ilk uçak, 2024 sonbaharında hizmete girecek.

Havayolu şirketine göre, bu yenileme programı, kısa ve orta mesafeli uçuş ağlarındaki ürün tekliflerini yükseltme ve standartlaştırma amacını taşıyan daha geniş bir programın parçasını oluşturuyor.

Yeniden tasarlanan kabin iç mekanları ile her biri 21 Embraer 190'dan oluşan filoda, 2-2 konfigürasyonunda düzenlenmiş 110 yeni koltuk bulunacak. Her koltuk, deri döşemeye ve "artırılmış konfor ve sürdürülebilirlik" için ergonomik köpük dolguya sahip olacak.

Koltuklar, üç inç kadar geriye yaslanabilme özelliğine sahip olup, 46 cm genişliğinde oturma alanı, tepsi masası, optimize edilmiş saklama alanı, rahat çıkarılabilir kol dayama yerleri ve bir ceket askısına sahip olacak. Ayarlanabilir kanatlara sahip yükseklik ayarlı baş dayama yeri ile de ekstra konfor sunulacak.

Müşterilerin göz hizasında konumlandırılan koltuklar, her koltuğun arkalığına entegre edilmiş ribbed, kaymaz yüzeyli bir akıllı telefon veya tablet tutucu ile donatılmış olacak. Her koltukta, müşterilerin dizüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere kişisel cihazlarını şarj etmelerine olanak tanıyan USB A ve C portları bulunacak. Ayrıca, ekstra konfor için çift bardak tutucu da mevcut olacak.

Business class müşterileri, uçağın ön kısmında yeni bir mobil perde ayırıcı ile oturacak ve Ocak 2025'ten itibaren her business class yolcusunun yanında boş bir koltuk bulunacak.

Embraer 190 kabini, Air France’ın Airbus A220 filosunda olduğu gibi, mavi tonlarında Air France’ın imza renklerini taşıyacak, beyazın güçlü bir şekilde vurgulanması ile ışık ve kontrast sağlanacak ve kırmızı dokunuşlar, havayolunun mükemmelliğini ve uzmanlığını yansıtacak.

Her koltuk, gri nakış ipliği ile vurgulanan simetrik bir dikiş deseni ile kaplanacak, bu da maksimum konfor için döşemeli bir etki yaratacak. Baş dayama yerinde şirketin ticari markası olan nakış bulunacak ve bu nakış aynı zamanda uçağın arka kabin duvarlarını da süsleyecek. Ayrıca, halı, Paris'in Haussmann tarzı dairelerinin sembolik dünyasını yansıtan geleneksel süsleme balık sırtı desenini yeniden yorumlayacak.

Yeni koltuk tasarımları için Air France, yüksek kaliteli seyahat segmentinde uzmanlaşmış tasarımcı Andrea Mocellin ile birlikte çalışan Fransız üretici Expliseat ile işbirliği yaptı. Karbon fiber ve titanyumdan yapılmış koltuk yapısı, "ultra hafif, sağlam ve geri dönüştürülmüş bileşenler ve mümkün olduğunca az plastik içerecek" şekilde tanımlandı.

Air France, her yeni koltuğun şu anda hizmette olanlardan %30 daha hafif olduğunu ve bu durumun uçakların toplam ağırlığını azaltarak yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını düşürdüğünü belirtiyor. Şirketin taleplerine göre özel olarak tasarlanan yeni koltuklar, Fransa'nın Angers kentinde üretiliyor. Embraer 190'ların yenileme programı, 2024 yazı sonrası HOP!'un Clermont-Ferrand'daki bakım sahasında başlayacak.

Air France 'HOP!'un yeni kabin tasarımlarını tanıttı

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000