17 Nisan 2018, Salı 09:15:28

Air France grevle boğuşuyor

Fransız ulusal havayolu şirketi Air France'da devam eden kademeli grev nedeniyle şirketin uzun mesafe uçuşlarının yüzde 45'inin iptal edildiği açıklandı.
  • avrupa bitti iflaz iflaz iflaz
  • concorde faciasindan sonra bir turlu 2 yakaniz bir araya gelmedi

Fransız ulusal havayolu şirketi Air France'da grev nedeniyle uzun mesafe uçuşların yüzde 45'inin iptal edildiği duyuruldu.

Air France yönetiminin yazılı açıklamasında, sendika yönetimlerinin bugün ve çarşamba günü için grev kararı aldığı hatırlatılarak "Uzun mesafeli uçuşların yüzde 45'inin, Paris çıkışlı orta mesafeli uçuşların yüzde 35'inin ve iç hat seferlerinin yüzde 20'sinin iptal edileceği" belirtildi.

Greve katılım oranının düşmesinin beklendiği ifade edilen açıklamada, seferlerde düzensizlik ve gecikmelerin de olabileceği bilgisi verildi.

7 günde 170 milyon avro zarar etmişti

Air France'da pilotlar, kabin ve yer hizmetleri çalışanlarının üyesi olduğu 11 sendika tarafından, çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve ücretlere yüzde 6 artış talebiyle 22 Şubat, 23 ve 30 Mart, 3, 7, 10 ve 11 Nisan'da düzenlenen grevler kademeli olarak sürdürülüyor.

Cuma günü şirket yönetimiyle bir araya gelen sendika temsilcileri, görüşmeden sonuç alınamadığını belirterek bugün ve çarşamba günü ayrıca 23 ve 24 Nisan günlerinde greve gidileceğini açıklamıştı.

Air France yönetimi, 7 günlük grevin şirkete 170 milyon avro zarar ettirdiğini açıklamıştı.

Air France grevle boğuşuyor

Facebook Yorum

Yorumlar

evropaaa ~ 4 yıl önce
avrupa bitti iflaz iflaz iflaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
istavroz cikar ~ 4 yıl önce
concorde faciasindan sonra bir turlu 2 yakaniz bir araya gelmedi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mu ha ha ~ 4 yıl önce
Yine de seni 10 a katlarlar. Jem ticari hem insani anlamda

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000