09 Kasım 2018, Cuma 16:19:59

Air Astana yeni şirket kurdu

Air Astana, 2019'un ilk yarısında düşük maliyetli havayolu şirketinin operasyonlarına başlayacağını duyurdu.
  • Bravo!
  • herkes lowcost olmaya mahkum

Air Astana, 2019'un ilk yarısında düşük maliyetli havayolu şirketinin operasyonlarına başlayacağını duyurdu. 

Air Astana'nın kurduğu FlyArystan açıklaması şöyle:

Havayolu FlyArystan olarak anılacak. Tamamı 180 koltuktan oluşan ekonomi sınıfıyla Airbus A320 tipi uçaklarla işletecek. Easyjet, Indigo, Cebu Pacific ve Air Asia gibi çok başarılı havayollarının örneklerini izleyerek klasik bir LCC modelini çalıştıracak. Düşük ücretler sunacak - Air Astana'nın günümüzde sunduğunun yaklaşık yarısı - çoğunlukla iç hatlar - ancak orta vadede bölgesel uluslararası rotalara yayılması bekleniyor.

Başlangıçta 4 uçağı işletecek ve filosu 2022'ye kadar en az 15 uçağa yükselecek. FlyArystan, gelecek aylarda duyurulacak olan Kazakistan'daki çeşitli rota ve uçak üsleri ile faaliyet gösterecek.

FlyArystan’ın yönetim ekibi, Air Astana’nın son 16 yıldır havayolunun gelişimine katkı sağlayan üst düzey yerel yöneticilerinden oluşturuldu. Ekip, Cebu Pacific ve Virgin Blue'da 15 yıldan fazla kıdemli LCC yönetim deneyimi bulunan İngiliz-Avustralyalı Tim Jordan tarafından yönetilecek.

FlyArystan, Air Astana'nın hizmetlerinden çok farklı servis prosedürleri ile düşük maliyetli bir havayolu olmasına rağmen, Air Astana'nın bir bölümü olarak havayolu güvenliğinin veya güvenilirlik standartlarının bozulmayacağının altını çizmekte. Air Astana'nın tabi olduğu tüm güvenlik standartları ve düzenleyici süreçler FlyArystan'a otomatik olarak uygulanacaktır. Son olarak, Air Astana ile aynı şekilde her zamanki gibi, proje tamamen kendi kendini finanse edecektir. FlyArystan, hissedarlardan sermaye, herhangi bir devlet sübvansiyonu veya herhangi bir dış mali destek gerektirmeyecektir.

Air Astana'nın Başkan ve CEO'su Peter Foster “FlyArystan çok ciddi düşünce ve iç iş planlamasının bir sonucudur ve hızla değişen yerel ve bölgesel havayolu iş ortamının bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Air Astana'nın orta ve uzun vadeli beklentileri için iyi olacak ve umuyoruz ki, Kazakistan'a seyahat eden herkese ,iç ve bölgesel hatlarda önemli ölçüde daha ucuz olan uçaklardan yararlanmak çok hoş gelecek ”dedi.

Air Astana yeni şirket kurdu

Facebook Yorum

Yorumlar

Kzr ~ 4 ay önce
Bravo!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
birgun ~ 4 ay önce
herkes lowcost olmaya mahkum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000