02 Mart 2023, Perşembe 15:46:14

Ahmet Bolat'tan THY Personeline Müjde

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, açıklanan rekor kar sonrasında personele "başarı ödülü" ile ilgili sürpriz bir duyuru yaptı. Bolat, ödemenin Mart ayında yapılacağını ifade etti.
  • AİR CLİNİC- AİR PARK- 5M gibi şirketlere bir şey verilmedİ verildiysede bizlere ödenmedi.. Lütfen müjde diye haber ettiğiniz ve ya kar payı vereceğiniz vakit, hangi şirketlere verileceğini de yazınız AHMET BOLAT bey. Bizlerinde bir beklentisi olmasın, ümit etmeyelim ve hayal kurmayalım ama cevapsız bırakılmasın bu durum. Çok fazla insanı kapsıyor bu çünkü. Sizden şikayetçi değiliz Ahmet BOLAT bey paylaşmayı seviyorsunuz tek isteğimiz hangi FİRMALAR’a vereceğinizi öğrenmek... Sevgiler.
  • Böyle güzel haberler prim ve ödül gibi ödemeler yapılacağı duyuruluyor ancak hangi firmalar alacak belli değil bence firmalar liste yapılıp ondan sonra açıklama yapılması lazım ki insanlar beklenti içinde olmasın umut içinde olmasın insanları ayırmamak lazım sonuçta herkes bu zencirin bir halkasıdır.
  • Airpak herzamanki gibi üvey evlat en pis işi yapan bizler ama neden se hiçbir hakkımız yok havalimanında insanı şartlar altında çalışmak istiyoruz en azından soyunma odamızı düzeltebilirsiniz çatıdan sular damlıyor...
  • bir maas diye bekledigimiz ikramiye 7 bin tl 20 gun bu aydan calismisligim var bana 5 bin yatmis. varmi benim gibi 10 gun raporlu olupta ikramiyesinden kesilen ?
  • Hani ikramiye nerde bu para doco,nun eline geçtiyse vay halimize
  • bu ikramiyeler airclinic çalışanlarına da verilmeli bizlerinde hakkı var.
  • Sayın Ahmet Polat bey taşeron firmaları arasında yer alan airclinic firmasında 4 yıldır çalışmaktayım.yıllardır hiç ikramiye yatmadı geçen bi ikramiye açıklaması oldu oda eksik yattı sizleri de sürekli takip ediyoruz sizler de açıklama yaparken tüm taşeron firmalarımız alıcaktır diyorsunuz fakat bizlere yatan bir ikramiye olmuyor bu hafta da ikramiye yatmış fakat bize bi ödenek ödenmedi lütfen bu konu ile desteklerinizi yapmanızı istiyoruz bizlerde hep beraber aynı çatı altında çalışmaktayız ve yoğunluklarda aksaklıklarda her zaman beraber çalıştık fakat bizlerde bu vermiş olduğumuz emekler için bizlerde ikramiye almak istiyoruz bu konuda bize destek çıkarsanız bir sürü kişinin duasını almış olucaksınız.bu konuda sizlerin destkelerinizi bekler bilgilerinize arz ederim.
  • AHMET BEY PARALAR NEREDE? MARTTA YATACAK DENİLDİ KIMSEDEN SES ÇIKMIYOR HERKES SUSUYOR.! HERKESE EMRİ VER BAŞKANLIĞINI YAP HERKES TARİHİ BELİRLESİN PRİM PARALARINI YATIRSIN ARTIK.! NİSANDA DEĞIL MARTTA OLACAK DEDİN MART BİTTİ NEREDEYSE HABERİN OLA BAŞKAAAAAN.!!!
  • Sayın Ahmet Bolat bey geçen seferde kar payı verilmişti sonra ne oldu ise Airpaka onbin TL verildi ve yine ayrım yapılmasın istiyorum artık insanların kadro umudu var yapın bu işi bitsin artık bu çilemiz..
  • sizi hatırlarsa adam gibi adam. İyi de yapmazsa adamlığı eksilecek mi?

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, açıklanan rekor kar sonrasında personele "başarı ödülü" ile ilgili sürpriz bir duyuru yaptı. Bolat, ödemenin Mart ayında yapılacağını ifade etti.

THY, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) dün gönderdiği bildirim 2022 yılına ait mali sonuçları duyurmuştu. KAP'a yapılan açıklamaya göre bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi 47 milyar TL'nin üzerinde bir kar elde etti. 

Açıklanan mali sonuçların ardından THY Yönetim Kurulu Başkanı Bolat, personele yürütülen faaliyetler hakkında bir mesaj yayınlarken "başarı ödülü" ile ilgili de önemli bir karar alındığını ifade etti. Bolat, daha önce Nisan ayında hesaplara yatırmasını planladıklar primin Mart ayı hesaplara yatırılacağını belirtti.

İşte Ahmet Bolat'ın o açıklamasının tamamı:

"Değerli Mesai Arkadaşlarım,

Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutlamaya hazırlandığımız 2023 yılının Şubat ayında, üst üste yaşanan depremlerle sarsıldık. Bir yandan yitirdiğimiz canlara üzülürken bir yandan da Milli Bayrak Taşıyıcı Havayolu markası olmanın sorumluluğuyla yaraların sarılması için tüm imkânlarımızı seferber ettik. 400'üncü uçağımızı katmaya hazırlandığımız filomuzu ve 129 ülkeye yayılan uçuş ağımızı hem arama kurtarma ve insani yardım çalışmalarına hem de tahliye uçuşlarına tahsis ettik. Depremlerin yaşandığı 6 Şubat tarihinden bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz 2400'ün üzerinde uçuş ile ülkemizden ve dünyanın dört bir yanından 433 bin gönüllü ve arama kurtarma ekibini ve 16 bin ton yardım malzemesini bölgeye ulaştırdık, 430 bin vatandaşımızı da tahliye ettik. AFAD'a yaptığımız 2 milyar TL nakdi bağışın yanında, 1000 adet konutun bölgede inşası için Çevre, Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanlığıyla çalışmalara başladık. Depremden etkilenen 1000 ailemizden birer kişiyi de istihdam ederek 1000 kişiyi Türk Hava Yolları ailesine katacağız.

Depremler sonrasında milletçe gösterilen birlik ve beraberlik ve uluslararası dayanışma ise acımızı bir nebze de olsa hafifletti, yaraların hızla sarılmasına yönelik gayret bizleri umutlandırdı. 75 binden fazla fertten oluşan büyük Türk Hava Yolları ailesini oluşturan sizlerin hem deprem bölgesinden tahliyeler hem de yardımlar noktasında gösterdiğiniz hassasiyet ve özveri ise hepimizi gururlandırdı ve bizlere güç verdi. Yaraların sarılması için organize oldunuz, maddi ve manevi olarak her türlü çabayı gösterdiniz, yardımlar gönderdiniz. Allah hepinizden razı olsun.

Dün kamuoyu ile paylaştığımız 2022 verilerine göre 90 yıllık köklü tarihimizin en yüksek kârına ulaştık. Yaşanan küresel zorluklar karşısında yönetim ve çalışan olarak gösterdiğimiz birlik ve dayanışma, planlamada gösterdiğimiz başarı ve operasyonel çevikliğimizle birleşince sektörün küçüldüğü bu dönemde üst üste altı çeyrekte net kâr elde ettik, son üç yıldır Avrupa'nın en fazla uçan network taşıyıcısı olduk. Tarihimizdeki her başarı gibi bu başarının sahibi olan siz değerli arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.

Değerli Arkadaşlar,

Birlik ve beraberlik ruhumuzun en güzel örneklerini yaşadığımız bu zor günlerde sizlere daha önce "başarı ödülü" olarak sözünü verdiğimiz ve Nisan ayında hesaplarınıza yatırılacak olan üçüncü maaşı Mart ayında ödeme kararı almış bulunuyoruz. Ortaklığımızın en değerli varlığı olan siz çalışanlarımıza zor günlerin üstesinden hep birlikte gelme azminizin karşılığını bir nebze de olsa verebilmek gayesiyle aldığımız bu kararın hayırlı olmasını diliyorum. Bereketini görün. Bu vesile ile gösterdiğiniz üstün gayret ve dayanışma için sizlere bir kez daha şükranlarımı sunuyor, büyük Türk Hava Yolları ailesi olarak bağrından çıktığımız milletimizin yanında olmaya her koşulda devam edeceğimizi ifade ediyorum.

Saygılarımla,
Prof. Dr. Ahmet Bolat Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı"


©AirportHaber.com
 

Ahmet Bolat'tan THY Personeline Müjde

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (317)

TAŞERON ~ 4 gün önce
AİR CLİNİC- AİR PARK- 5M gibi şirketlere bir şey verilmedİ verildiysede bizlere ödenmedi.. Lütfen müjde diye haber ettiğiniz ve ya kar payı vereceğiniz vakit, hangi şirketlere verileceğini de yazınız AHMET BOLAT bey. Bizlerinde bir beklentisi olmasın, ümit etmeyelim ve hayal kurmayalım ama cevapsız bırakılmasın bu durum. Çok fazla insanı kapsıyor bu çünkü. Sizden şikayetçi değiliz Ahmet BOLAT bey paylaşmayı seviyorsunuz tek isteğimiz hangi FİRMALAR’a vereceğinizi öğrenmek... Sevgiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
taşoren. ~ 5 gün önce
Böyle güzel haberler prim ve ödül gibi ödemeler yapılacağı duyuruluyor ancak hangi firmalar alacak belli değil bence firmalar liste yapılıp ondan sonra açıklama yapılması lazım ki insanlar beklenti içinde olmasın umut içinde olmasın insanları ayırmamak lazım sonuçta herkes bu zencirin bir halkasıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airpak ~ 6 gün önce
Airpak herzamanki gibi üvey evlat en pis işi yapan bizler ama neden se hiçbir hakkımız yok havalimanında insanı şartlar altında çalışmak istiyoruz en azından soyunma odamızı düzeltebilirsiniz çatıdan sular damlıyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
5M ~ 7 gün önce
bir maas diye bekledigimiz ikramiye 7 bin tl 20 gun bu aydan calismisligim var bana 5 bin yatmis. varmi benim gibi 10 gun raporlu olupta ikramiyesinden kesilen ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doco ~ 8 gün önce
Hani ikramiye nerde bu para doco,nun eline geçtiyse vay halimize

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ONUR ~ 9 gün önce
bu ikramiyeler airclinic çalışanlarına da verilmeli bizlerinde hakkı var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ONUR ~ 9 gün önce
Sayın Ahmet Polat bey taşeron firmaları arasında yer alan airclinic firmasında 4 yıldır çalışmaktayım.yıllardır hiç ikramiye yatmadı geçen bi ikramiye açıklaması oldu oda eksik yattı sizleri de sürekli takip ediyoruz sizler de açıklama yaparken tüm taşeron firmalarımız alıcaktır diyorsunuz fakat bizlere yatan bir ikramiye olmuyor bu hafta da ikramiye yatmış fakat bize bi ödenek ödenmedi lütfen bu konu ile desteklerinizi yapmanızı istiyoruz bizlerde hep beraber aynı çatı altında çalışmaktayız ve yoğunluklarda aksaklıklarda her zaman beraber çalıştık fakat bizlerde bu vermiş olduğumuz emekler için bizlerde ikramiye almak istiyoruz bu konuda bize destek çıkarsanız bir sürü kişinin duasını almış olucaksınız.bu konuda sizlerin destkelerinizi bekler bilgilerinize arz ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abc ~ 8 gün önce
Arkadaşlar söylenen "prim" THY kar payından THY iştiraklerine ve THY personellerine dağıtılıyor. Yani, "havalimanında çalışıyorum, bana neden prim yatmadı?" düşüncesi, algısı ne şekilde oluştu gerçekten anlamak güç.
DO CO ~ 10 gün önce
AHMET BEY PARALAR NEREDE? MARTTA YATACAK DENİLDİ KIMSEDEN SES ÇIKMIYOR HERKES SUSUYOR.! HERKESE EMRİ VER BAŞKANLIĞINI YAP HERKES TARİHİ BELİRLESİN PRİM PARALARINI YATIRSIN ARTIK.! NİSANDA DEĞIL MARTTA OLACAK DEDİN MART BİTTİ NEREDEYSE HABERİN OLA BAŞKAAAAAN.!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airpak ~ 12 gün önce
Sayın Ahmet Bolat bey geçen seferde kar payı verilmişti sonra ne oldu ise Airpaka onbin TL verildi ve yine ayrım yapılmasın istiyorum artık insanların kadro umudu var yapın bu işi bitsin artık bu çilemiz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
5m ~ 7 gün önce
merak etme sizden farkimiz yok zaten verilenler kesildi. simdiki verilende bir maas velan degl
TGS Çalışanına ~ 12 gün önce
sizi hatırlarsa adam gibi adam. İyi de yapmazsa adamlığı eksilecek mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000