24 Haziran 2017, Cumartesi 14:51:48

AHL'de bayram yoğunluğu

Ramazan Bayramı tatilinde uçakla seyahat etmek isteyenler, Atatürk Havalimanı'nda yolcu yoğunluğu oluşturdu.
  • Havalimanı gittiğiniz vakit , orada bulunan görevli güvenlik personelinden, yer hizmeti veren şirket çalışanlarına kadar kimsenin işini yapmasına engel davranışta bulunmayın. Onlar siz tatile gidebilin diye bu bayram günü ailesiyle vakit geçirmek yerine çalışmak zorunda kalmış, sizi tanımayan ve sadece işlerini yapmakla görevli insanlardır. Tatilciler bu konuda biraz daha duyarlı olurlarsa şu her sene yaşadığımız bayram yoğunluğunu daha kolay atlatırız. Herkese iyi tatiller, iyi bayramlar.

Ramazan Bayramı tatilinde uçakla seyahat etmek isteyenler, Atatürk Havalimanı'nda yolcu yoğunluğu oluşturdu.

Arife gününde iç ve dış hatlarda seyahat için hava ulaşımını tercih eden yolcular, sabah saatlerinden itibaren havalimanına gelmeye başladı.

Özellikle pasaport kontrol noktalarında yoğunluk meydana geldi. Yurt dışına çıkmak isteyen gri ve yeşil pasaport sahipleri ile KKTC'ye gidiş işlemleri için oluşturulan bankoda sıra oluştu.

Araçlarıyla terminale gelmek isteyen yolcular nedeniyle Atatürk Havalimanı girişinde zaman zaman trafik meydana geldi.

Havalimanının açık ve kapalı otoparkında tatilcilerin araçlarını bırakması nedeniyle doluluk yaşandı.

Yolcuların artan bilet taleplerini karşılamak için harekete geçen özel havayolu şirketleri mevcut uçuşlarına ek olarak 228 tarifeli sefer daha düzenledi.

Terminale "erken gelin" uyarısı

Öte yandan Türk Hava Yolları (THY), resmi internet sitesinden bayram öncesi oluşabilecek yoğunluğa karşı olumsuz durumlar yaşanmaması için iç hatlarda en az 2 saat, dış hatlarda da en az 3 saat önce yolcuların havalimanlarında olmaları gerektiğini duyurdu. Yolculardan terminale gelmeden önce mobil uygulamadan veya internet sitesinden "check-in" işlemlerini gerçekleştirmeleri ve biniş kartlarını bastırmaları istendi.AHL'de bayram yoğunluğu

Facebook Yorum

Yorumlar

Bayram ~ 5 yıl önce
Havalimanı gittiğiniz vakit , orada bulunan görevli güvenlik personelinden, yer hizmeti veren şirket çalışanlarına kadar kimsenin işini yapmasına engel davranışta bulunmayın. Onlar siz tatile gidebilin diye bu bayram günü ailesiyle vakit geçirmek yerine çalışmak zorunda kalmış, sizi tanımayan ve sadece işlerini yapmakla görevli insanlardır. Tatilciler bu konuda biraz daha duyarlı olurlarsa şu her sene yaşadığımız bayram yoğunluğunu daha kolay atlatırız. Herkese iyi tatiller, iyi bayramlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bayram ~ 5 yıl önce
Helâl kardeşim ağzına yüreğine sağlık, hiçbir çalışan seyahat eden yolcunun kaprisini çekmek zorunda değil yolcularda hakkına riayet edip kurallara uyarsa yolcuda görecek zaten o tatlı güler yüzü herkeze iyi bayramlar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000