04 Şubat 2021, Perşembe 11:59:46

AFA yeni uçağını filoya dahil etti

Türkiye’ nin önde gelen Uçuş okullarından olan Atlantik Uçuş Akademisi, Fabrika çıkışlı bir adet Diamond DA40-NG tipi hava aracını daha filosuna dahil etti.
  • eğitimi euro ile verirseniz daha çokk öğrenci beklersiniz
  • Hayirli olsun ama pilotluk bitti
  • buyuk katki tebrikler

Türkiye’ nin önde gelen Uçuş okullarından olan Atlantik Uçuş Akademisi, Fabrika çıkışlı bir adet Diamond DA40-NG tipi hava aracını daha filosuna dahil etti. TC-EOZ tescil işareti ile filoya dahil olan 5. Diamond DA40-NG tipi uçak ile AFA toplam Fabirka çıkışlı uçak sayısını 23’ e çıkarmış oldu. Önümüzdeki ay filoya dahil olacak olan yine Fabrika çıkışlı ve son Teknoloji ile üretilen 2 adet Diamond DA20-C1 tipi uçağı filosuna dahil edecek olan AFA, toplam 25 adet Diamond Aircraft üretimi tek tip ve Glass Cockpit filosu ile Türkiye’ nin en genç tek tip filosuna sahil tek uçuş akademisi olarak yoluna devam etmektedir.

Garmin 1000 Nxi gelişmiş Cockpit seçeneği ile pilotlarla buluşan DA40-NG serisi, Diamond Aircraft’ ın tercih edilen uçaklarından biri olarak dünyanın farklı yerlerinde birçok Onaylı Eğitim Organizasyonu tarafından kullanılıyor. Daha önce iki entegre filosunun eğitimini Diamond DA40-NG filosu ile başarıyla tamamlayan AFA, Öğrencilerine gelişmiş Teknoloji ürünlerini sunarak, profesyonel pilotluğa giden yolda onlara öncülük ediyor.

Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’ nda eğitimlerini sürdürmekte olan Atlantik Uçuş Akademisi, TC-EOZ tescilli uçak ile birlikte toplam 5 adet Diamond DA40-NG, 3 adet Diamond DA42-NG, ve 15 adet Diamond DA20-C1 uçağı ile eğitim faaliyetlerine devam ediyor. EASA-145 ve SHY-145 Bakım Organizasyonu ile kendi bakımlarını Tekirdağ Çorlu Havalimanı’ nda bulunan Hangar’ ında yapan Atlantik Uçuş Akademisi’ nin Edremit Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ nda da bir adet Hangar’ ı bulunuyor.

Pegasus Havayolları, İstanbul Okan Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Atılım Üniversitesi’ nin eğitim çözüm ortağı olan AFA, gelecek dönemde farklı yatırımlar ile Türk Sivil Havacılığı’ na katkı sağlamaya devam edecek.

 

AFA yeni uçağını filoya dahil etti