20 Temmuz 2016, Çarşamba 13:09:06

Aeroflot Türkiye satışlarını durdurdu

Rus Aeroflot Havayolları, Türkiye’ye uçak biletlerinin satışını durdurdu.
  • Biçare demokrasi, Karanlıkta körebe. Parti, bölücü âlet, Batıdan bize hibe. Gel de ey gerçek parti, Partiyi batır dibe! Her türlü sahteliği Yıkmak sana vecibe! Bu işi ne temizler, Hangi ok, hangi ateş, Hangi söz, hangi hutbe? Bir nesil bekliyoruz, Büyük nizama gebe. Nedir o nizam, nedir? Boyun eğmektir Rabbe! Milliyet ruha bağlı; Kıymet sadece kalbe. Fatih'te erimiştir, Cengiz Han ve Kurt Cebe. Davet gücü İslâmda Komünisti edebe. Her şey, her şey İslâmda; Ferde ve kavme rütbe. Bizde, kutsi emanet; Biz de yarın galebe! Gün geldi, saat çaldı; İşte yol, koş takibe! Yetmez mi esaretin; Ey Türkoğlu, davran be! (1975)
  • Köy boş, karakol izbe... Bir çatışma, boğuşma; Şeytan uğrunda cezbe. Karışmış gazetede Necaset mürekkebe. Ne bulduk, parti parti. Eyledik de tecrübe? Bir kısmı İbn-i Sebe. Gerçeğe aykırılık; Uygunsuzluk mezhebe... İslâm, gidip gelen top, Bir hizipten bir hizbe. Hak yolunda bir lider; Memur, hakkı tahribe. Düne kadar dışdandı, Şimdi de içten darbe. Diyanet işleri ki, Uymaz farza, vacibe. İlminde gaiblerin Haşyet duymaz gaibe. Yeni bir mamul eşya; Fetvaları şaibe. Bu muydu Büyük Doğu, Kırk yıllık muhasebe? Deli olsa yanaşmaz İşlerini tasvibe! Ya sanayi masalı; Derya rolünde habbe? Saksı içinde çınar; Görülmemiş acibe... Nefes almadan vermek... Sor bu işi tabibe! İş arayan bir millet; Diyar diyar göçebe... Şerefli Ortak Pazar; Ona aş, sana küsbe! İçyüzü bu dâvanın, Köle olmak salibe... Dünkü sultan bugün kul, Tâ meşrıktan mağrıbe. Rüşvetle maaşa zam, Enflasyonla debdebe. Yüz lira ona iner, Daha inmeden cebe. Gidere tâbi gelir; Dibi sökülmüş heybe. "Doğa"da buldukları, Zelzele ve seylâbe.
  • Dostumuz (!)Amerika Başkanı 4 ncü gün, Düşmanımız Putin 2 nci gün Aradı Cumhurbaşkanını !! Bilgi ve Cehalet Üniversite ya da kariyerle ya tamamen değişmiyor. Necip Fazıl Üstat ne güzel demiş.. MEYDAN ŞİİRİ Tek istikamet, Kabe; Ve tek örnek, Sahabe... Böyle yükseldi sütun, Böyle kuruldu kubbe. Derken nuru kararttı. Yobazda kara cübbe. Tuzağa düştü arslan; Sorguç takıldı kelbe. Vatan, yüzelli yıldır, Mânâda bir harabe. Artık iman ve ahlâk, Türbedarsız bir türbe. Ne hâtıra maziden, Ne isim, ne kitabe... Düşmek, yükselmek oldu; Uçurum da mertebe... Ağla ey koca tarih Bu acıklı nasibe! Nerdesin ulvî fikir, Çilekeş murakabe? Sahte devrimler boyu Tarihî muhasebe? Bağlıdır bu felâket, Tek tipe, tek sebebe. Bir tip, mücerret model; Batı ajanı kahbe! Sürüyü teslim eden, Avrupalı celebe... Hale bak, şu hale bak; Eve, yurda, mektebe! Baba oğlundan mahcup, Hocasından talebe... Bizde profesör derler. Kitap yüklü merkebe. Lisan diye, hırlayış; Kültür diye, alfabe... Pazar müflis, kent deli,
  • gelme
  • Fetonun durumu putiti rarahatsiz etti sanirim
  • Ayin 25 inde rusya uzerinden transit Turkiye ye gelicem simdi aeroflotun ucusu iptalmi ?

Rus Aeroflot Havayolları, Türkiye’ye uçak biletlerinin satışını durdurdu.

Havayolları’ndan gelen açıklamada, “16 Temmuz 2016 tahinde Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı (Rosaviatsiya) Rus vatandaşlarının Türkiye’ye gidişini yasakladığından dolayı Aeroflot Havayolları, İstanbul ve Antalya’ya bilet satışını durduruyor. Rosaviatsiya yasağı kalktıktan sonra bilet satışı yeniden yapılacak” denildi.

Açıklamada Rusya’dan Türkiye’ye yabancı devletlerin vatandaşlarının engelsiz uçabilecekleri belirtildi.

Rosaviatsiya, 16 Temmuz tarihinde aldığı kararla güvenlik durumu netleşene kadar Türkiye'ye Rus hava yollarının sefer yapmasının yasaklandığı duyurdu.

Bu kararın "federal düzeyde" alındığı ve Rusya vatandaşlarının güvenliğini koruma amaçlı olduğu açıklandı. (QHA)

Aeroflot Türkiye satışlarını durdurdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

ercan ~ 4 yıl önce
Biçare demokrasi, Karanlıkta körebe. Parti, bölücü âlet, Batıdan bize hibe. Gel de ey gerçek parti, Partiyi batır dibe! Her türlü sahteliği Yıkmak sana vecibe! Bu işi ne temizler, Hangi ok, hangi ateş, Hangi söz, hangi hutbe? Bir nesil bekliyoruz, Büyük nizama gebe. Nedir o nizam, nedir? Boyun eğmektir Rabbe! Milliyet ruha bağlı; Kıymet sadece kalbe. Fatih'te erimiştir, Cengiz Han ve Kurt Cebe. Davet gücü İslâmda Komünisti edebe. Her şey, her şey İslâmda; Ferde ve kavme rütbe. Bizde, kutsi emanet; Biz de yarın galebe! Gün geldi, saat çaldı; İşte yol, koş takibe! Yetmez mi esaretin; Ey Türkoğlu, davran be! (1975)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ercan ~ 4 yıl önce
Köy boş, karakol izbe... Bir çatışma, boğuşma; Şeytan uğrunda cezbe. Karışmış gazetede Necaset mürekkebe. Ne bulduk, parti parti. Eyledik de tecrübe? Bir kısmı İbn-i Sebe. Gerçeğe aykırılık; Uygunsuzluk mezhebe... İslâm, gidip gelen top, Bir hizipten bir hizbe. Hak yolunda bir lider; Memur, hakkı tahribe. Düne kadar dışdandı, Şimdi de içten darbe. Diyanet işleri ki, Uymaz farza, vacibe. İlminde gaiblerin Haşyet duymaz gaibe. Yeni bir mamul eşya; Fetvaları şaibe. Bu muydu Büyük Doğu, Kırk yıllık muhasebe? Deli olsa yanaşmaz İşlerini tasvibe! Ya sanayi masalı; Derya rolünde habbe? Saksı içinde çınar; Görülmemiş acibe... Nefes almadan vermek... Sor bu işi tabibe! İş arayan bir millet; Diyar diyar göçebe... Şerefli Ortak Pazar; Ona aş, sana küsbe! İçyüzü bu dâvanın, Köle olmak salibe... Dünkü sultan bugün kul, Tâ meşrıktan mağrıbe. Rüşvetle maaşa zam, Enflasyonla debdebe. Yüz lira ona iner, Daha inmeden cebe. Gidere tâbi gelir; Dibi sökülmüş heybe. "Doğa"da buldukları, Zelzele ve seylâbe.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ercan ~ 4 yıl önce
Dostumuz (!)Amerika Başkanı 4 ncü gün, Düşmanımız Putin 2 nci gün Aradı Cumhurbaşkanını !! Bilgi ve Cehalet Üniversite ya da kariyerle ya tamamen değişmiyor. Necip Fazıl Üstat ne güzel demiş.. MEYDAN ŞİİRİ Tek istikamet, Kabe; Ve tek örnek, Sahabe... Böyle yükseldi sütun, Böyle kuruldu kubbe. Derken nuru kararttı. Yobazda kara cübbe. Tuzağa düştü arslan; Sorguç takıldı kelbe. Vatan, yüzelli yıldır, Mânâda bir harabe. Artık iman ve ahlâk, Türbedarsız bir türbe. Ne hâtıra maziden, Ne isim, ne kitabe... Düşmek, yükselmek oldu; Uçurum da mertebe... Ağla ey koca tarih Bu acıklı nasibe! Nerdesin ulvî fikir, Çilekeş murakabe? Sahte devrimler boyu Tarihî muhasebe? Bağlıdır bu felâket, Tek tipe, tek sebebe. Bir tip, mücerret model; Batı ajanı kahbe! Sürüyü teslim eden, Avrupalı celebe... Hale bak, şu hale bak; Eve, yurda, mektebe! Baba oğlundan mahcup, Hocasından talebe... Bizde profesör derler. Kitap yüklü merkebe. Lisan diye, hırlayış; Kültür diye, alfabe... Pazar müflis, kent deli,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gelme ~ 4 yıl önce
gelme

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Memuristan ~ 4 yıl önce
Fetonun durumu putiti rarahatsiz etti sanirim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neco ~ 4 yıl önce
Ayin 25 inde rusya uzerinden transit Turkiye ye gelicem simdi aeroflotun ucusu iptalmi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000