09 Mart 2023, Perşembe 17:31:15

"Adana Havalimanı'nın kıymeti bir kez daha ortaya çıktı"

Kapatılmak istenen Adana Havalimanı’nın bölge için ne kadar önemli olduğunun depremle bir kez daha ortaya çıktığını kaydeden CHP Milletvekili Burhanettin Bulut, Çukurova Üniversitesi için de tedbir alınmasını istedi.
  • Kapatmayı düşünen karanlık zihniyet 2 ay sonra yolcu. Ve burası asla kapanmayacak. Çukurova havalimanı için ne söz verdilerse artık ceplerinden öderler. Bitti artık israf devri. Neymiş çukurova havalimanıymış? Ne faydası olacak? Ne işe yarayacak? Kimler zengin olacaktı? Hangi sözler verildi. Geçmiş olsun. Çukuruva belki drone kullanananlar için bir işe yarar veya fuar vs
  • Orasını kapatmayı planlıyanlar yolcu yakında. Kapatılmayacak. Belki çukurova kapatılır ama burası asla. Hayal kurmayın
  • Kesinlikle açık kalmalı. Çukurova yıllar sonra kargo terminali olarak belki işe yarar. Geliyor kılıçdar geliyor
  • Geçici görevli gittim deprem sebebi ile. Öncelikle yeterli Park pozisyonu yok, ilçe terminali gibi biryer. İncirlik olmasa yardımların 5 te 1 i belki anca ulaşırdı. Birgün 2 adet 747 yerdeydi , içhatda da 3-4 sefer vardı TK nın 330f e yer veremediler , pistin yanına paralel yanaştırdılar , maindeck için highloader toprak zeminden yanaşmaya çalıştı , tabiki olmadı. WB lerden bir tanesi gitti , uçağı oraya çektirdik. İşin özü , yeni havalimanı olsaydı ,ne incirlikte okadar insan eziyet çekecekti , ne de operasyon iki havalimanına bölünecekti. Bugün itibari ile halen incirlikte devam ediyor yardım uçakları.
  • Fay hattına bakın deprem riski var vesayre bu zihniyet bizim başımızın hep yere bakmasını istiyor. Deprem bizi yıldıramaz bizim başımız hep yukarda olacak inşaAllah İHA SİHAlar uçmaya devam edecek
  • Havaalanı başka yerde açın Ama havaalanı kapatılamaz hükümet değişirse İstanbul Atatürk havaalanı da açılmalıdır açılacaktır.
  • 40 km yakınına havaalanı yaptırmayacaktınız.bundan sonra yapacak birsey kalmadı maalesef. ..Birde Şakirpaşa havaalanın ismi değişeli çok oldu. .
  • Kimse dert etmesin. Nasılsa geliyor gelmekte olan. Dolayısıyla adana havalimanı kalıyor. Çıkurovada artık millet bahçesi falan olur.
  • Taşınacak başka çaresi yok
Kapatılmak istenen Adana Havalimanı’nın bölge için ne kadar önemli olduğunun depremle bir kez daha ortaya çıktığını kaydeden CHP Milletvekili Burhanettin Bulut, Çukurova Üniversitesi için de tedbir alınmasını istedi.
 
CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, depremde lojistik üs görevini yerine getiren Adana Şakirpaşa Havalimanı’nı ve deprem sonrası taşınan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ni Genel Kurul kürsüsüne taşıdı. Kapatılmak istenen Şakirpaşa Havalimanı’nın bölge için ne kadar önemli olduğunun depremle bir kez daha ortaya çıktığını kaydeden Bulut, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin binasının çok uzun süredir zayıf olduğunun bilindiğini ancak güçlendirmek için hiçbir şey yapılmadığını bildirdi. Depremde birçok ildeki kamu binalarının da yerle bir olduğuna dikkat çeken Bulut, “AKP zihniyetinin bizi getirdiği durum şirketlere teslimiyettir” dedi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen kamu alacaklarına yapılandırma getiren yasa teklifinde söz aldı.  Deprem felaketinin üzerinden bir ay geçtiğini, acıların sarılmaya çalışıldığını, Türkiye'nin dört bir yanından da yardım yapıldığını belirten Bulut, deprem sonrası ve öncesindeki ihmallere yönelik sert eleştirilerde bulundu. TBMM çatısının hesap sorma, aynı zamanda iktidarın yaptıklarını deşifre etme yeri olduğunu kaydeden Bulut, şöyle devam etti:

HAVALİMANININ KIYMETİNİ DEPREMDE BİR KEZ DAHA GÖRDÜK

"Adana Havalimanı deprem zamanı resmen bölge havalimanı oldu. Çünkü diğer depremde hasar gören havalimanları çalışmayınca tüm yardımlar Adana Havalimanı'na geldi. Adana Havalimanı'na sadece ülkemizden değil, dünyanın her tarafından yardımlar geldi oradan deprem bölgesine taşımak yine bizlere düştü ama Adana Havalimanı'nın ne kadar kıymetli olduğunu o gün yine gördük. Fakat yine aynı zihniyet yani şirketlere itibarlarını teslim eden zihniyet Adana Havalimanı'nı kapatacak ve uzun zamandır bu konuşuluyor ve kapatma gerekçeleri de yine bir şirketin yaptığı ve yüklenici şirketin yöneticisinin "Adana Havalimanı kapatılması gerekiyor." diye ifade bile kullanıp, gazetelerde bunu boy boy ilan etmesine rağmen Adana Havalimanı yine kapatılacak. Niye? Tarsus'ta yapılan, bir şirketin yaptığı havalimanına teslim edilecek.

İKTİDAR SÖZCÜLERİ NEDEN TEK KELİME ETMİYOR?

Hadi siz devletin itibarını şirketlere devlettiniz; peki, Adanalılık ruhu nerede? Adana en fazla milletvekilini iktidar partisine veriyor yani AK Parti'ye veriyor, 5 milletvekili var. O partinin içerisinde Adana'dan, Adanalılardan aldığı oylarla bakanlık yapan insanlar var. Bunların hiçbiri Süleyman Kozuva'nın açıkladığı "Adana Havalimanı kapatılacak." açıklamasına "Sen kimsin kardeşim, bunu nasıl söylersin?" bile diyemediler, kapatmaya itiraz bile edemediler, ağızlarını açamadılar. "İtibar" dediğiniz yaptıklarınızdır, "itibar" dediğiniz kişiliğinizdir; yoksa "itibar, itibar" diye şirketlere teslim ederseniz ancak ve ancak bugünkü yolsuzluğa, bugünkü yoksulluğa burada sıradaki bulunanlar olarak ortak olursunuz.”

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ İÇİN TEDBİR ALINMADI

"Burada itibar, "millî ve yerli" diye ifade eden iktidarın itibarının hediyelerden gelen ya da bir ay bile kalmayacağı yerlere milyarlarca para aktarması olarak kalmış ama asıl itibar şudur: Örneğin, Adana'da Çukurova Üniversitesi Hastanesi var; elli yıllık bir hastane, binlerce hekim yetiştirdi, bölgenin en önemli hastalıklarının tedavisi o hastanede yapılıyor. Uzun zamandır o bina, Çukurova Üniversitesinin bulunduğu bina hasarlı; bunu herkes biliyor, yıllardır da konuşuluyor ancak yapılmadı. Ne zaman boşaltıldı? Depremde tehlike arz ediyor diye depremden hemen sonra. Hâlbuki, o yöneticiler daha önceden oranın tedbirini almış olsalardı, hani "itibar" dediklerini şehir hastanesinde, başka şirketlerin yaptığı yerlerde aramasalardı, itibarı üniversite, itibarı hastanelerimiz olarak görmüş olsalardı o hastaneleri yaparlardı.”

DEPREMDE KAMU HASTANELERİ DE YIKILDI

Ya da işte "Şimdi hesap sorma zamanı" diyoruz ya, her yerde müteahhitlerin adı konuşuluyor ama AFAD'ın yıkılan binasının hesabı kimseye sorulmuyor. Olağanüstü dönemlerde, afet dönemlerinde müdahale etmesi gereken AFAD’ın binası Hatay'da yıkılmış durumda. Hatay Devlet Hastanesi yıkılmış durumda. 2007 yılında TOKİ tarafından yapılmış ama onun hâlâ hiçbir tarafta konuşması olmuyor ya da yine aynı şekilde Kızılay. Kızılay, sürekli laf söylediği Ahbapa insanların titreyerek, donarak öldüğü dönemde AFAD'ın Başkanı demesi lazım ki ya kardeşim ben sana bu çadırı niye satayım, bu benim görevim, madem yardım topluyorsunuz, bana yardım yapılmıyor sana yardım yapılıyor, benim imkânlarım dışında siz bulun çadırınızı, insanlara yardım edin diyeceğine bir tüccar edasıyla Ahbapı böyle iyi bir müşteri, ballı bir müşteri olarak görüp çadırları ona satabiliyor. Böylesi bir anlayışın, böylesi bir AKP zihniyetinin bizi getirdiği durum şirketlere teslimiyettir."
"Adana Havalimanı'nın kıymeti bir kez daha ortaya çıktı"

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Yallah ~ 12 ay önce
Kapatmayı düşünen karanlık zihniyet 2 ay sonra yolcu. Ve burası asla kapanmayacak. Çukurova havalimanı için ne söz verdilerse artık ceplerinden öderler. Bitti artık israf devri. Neymiş çukurova havalimanıymış? Ne faydası olacak? Ne işe yarayacak? Kimler zengin olacaktı? Hangi sözler verildi. Geçmiş olsun. Çukuruva belki drone kullanananlar için bir işe yarar veya fuar vs

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ADA ~ 12 ay önce
Orasını kapatmayı planlıyanlar yolcu yakında. Kapatılmayacak. Belki çukurova kapatılır ama burası asla. Hayal kurmayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adana ~ 12 ay önce
Kesinlikle açık kalmalı. Çukurova yıllar sonra kargo terminali olarak belki işe yarar. Geliyor kılıçdar geliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS ~ 12 ay önce
Sen rüyanda gorursun
TK ~ 12 ay önce
Geçici görevli gittim deprem sebebi ile. Öncelikle yeterli Park pozisyonu yok, ilçe terminali gibi biryer. İncirlik olmasa yardımların 5 te 1 i belki anca ulaşırdı. Birgün 2 adet 747 yerdeydi , içhatda da 3-4 sefer vardı TK nın 330f e yer veremediler , pistin yanına paralel yanaştırdılar , maindeck için highloader toprak zeminden yanaşmaya çalıştı , tabiki olmadı. WB lerden bir tanesi gitti , uçağı oraya çektirdik. İşin özü , yeni havalimanı olsaydı ,ne incirlikte okadar insan eziyet çekecekti , ne de operasyon iki havalimanına bölünecekti. Bugün itibari ile halen incirlikte devam ediyor yardım uçakları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Malcolm ~ 12 ay önce
Tecrübe ne kadar acaba
İlçe ~ 12 ay önce
Yahu hem bilgin yok hem tecrüben yok. Nasıl bir yazı böyle. Kaç yıldır sektördesin kaç meydan gördün ki böyle bir yorum yaptın. Neyse herhalde sende mayıs ayında yolcu olacaklardansın belli oluyor. Ama bu kadar korkmana gerek yoktu
emekçi ~ 12 ay önce
yardımların incirlik e gitmesinin ne zoru var, orası türkiyenin bir havalimanı değil mi, özel bir şirketin çukurovanın ortasına dikeceği bir havalimanına döviz kazandırmak daha mı iyi olurdu, adana havalimanında 20-30 park yerinin ne kadar verimli kullanıldığını bilmeden konuşuyorsunuz, incirlik tabiki de kullanılacak, 2.5 milyonluk adananın tabiki de havalimanı olacak, gerekirse yeniden yapılacak, imar rantı engellenecek ama adana havalimanına sahip çıkacak dhmi paylaştı, depremden sonra ilk hafta 7bin trafiğin 5bini adanaya indi diye, bu rakam gerçekte daha fazla, adana havalimanı tam bir lojistik üs haline geldi, keşke diğer havalimanları da adana gibi planlansaydı
Don’t look down ~ 12 ay önce
Fay hattına bakın deprem riski var vesayre bu zihniyet bizim başımızın hep yere bakmasını istiyor. Deprem bizi yıldıramaz bizim başımız hep yukarda olacak inşaAllah İHA SİHAlar uçmaya devam edecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dont ~ 12 ay önce
Siz suriyeli misiniz? Hem Türkçe bozuk. Hem ne anlatmak istediğin belli değil. Neden yorum yaptın? Amaç neydi? Başlık ise ingilizce.
Havacılık cinayeti ~ 12 ay önce
Havaalanı başka yerde açın Ama havaalanı kapatılamaz hükümet değişirse İstanbul Atatürk havaalanı da açılmalıdır açılacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Plt.. ~ 12 ay önce
40 km yakınına havaalanı yaptırmayacaktınız.bundan sonra yapacak birsey kalmadı maalesef. ..Birde Şakirpaşa havaalanın ismi değişeli çok oldu. .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çukur ~ 12 ay önce
Kimse dert etmesin. Nasılsa geliyor gelmekte olan. Dolayısıyla adana havalimanı kalıyor. Çıkurovada artık millet bahçesi falan olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bekle ~ 12 ay önce
Görürsün
Korsanpilot ~ 12 ay önce
Tabii aynisini atatürk havalimani içinde demistiniz, sunu olmayan beyninize sokun bu ülke asla bir daha çapulculara teslim edilmeyecek hiç bir sekilde nokta….
Korsanpilot ~ 12 ay önce
Sen git önce Türkçe öğren sonra yorum yaz. Arapçan iyidir mutlaka ama burası Türkiye cumhuriyeti. Yani sen fazlasın burada
TGS ADANA ~ 12 ay önce
Taşınacak başka çaresi yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 12 ay önce
Siz zaten siyasi bir şirketsiniz. Thy nin arka bahçesi olsun diye kuruldu. Yakında kapatırlar bu işlere havaş bakar. Hem de daha iyi yapar
TGS ~ 12 ay önce
Yapmazsa adam değiller

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000