19 Ağustos 2011, Cuma 08:34:53

ACUN ILICALI KİMİN JETİNİ SATIN ALDI?

Show TV ile aylık 9 milyon dolarlık anlaşma yaptığı konuşulan, lüks otomobilleri, motosikletleri ve tekneleriyle dikkat çeken Acun Ilıcalı, 7 milyon dolara yakın bir fiyata Limak Holding’in patronu, Fenerbahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir’in 9 kişilik Cessna Citation XLS uçağını satın aldı.
  • İşssiz ama torpilli olan 2 pilot daha girerse en azından bizlere yer açılır heralde :))
  • Geyiği bırakın da bilen birisi varsa yazsın şuraya, bu uçak evvelinden Gözen Air tarafından kiraya verilirdi, şimdi kim kiralayacak?
  • ahahahaha bak güldüm annem
  • kimse zengine karşı değil bu biline amma espiriyi anlamayana da gülünee.
  • zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış löl
  • aylık maaşından biraz daha az paraya satın almış , benim emekli maaşım 810 TL demek 750 TL ye falan bende bir uçak alabilirim.
  • Acun abiyi tebrik ederim yeni uçagiyla-oyuncagiyla , hayirli yolculuklar dilerim . Vikipedyaya göre 1995 yılında bir kot dükkânı açarak ticarete atılmış; fakat iflas etmiştir...Nerden nere =D
Son dönemde Show TV ile yaptığı anlaşma ve boşanma davasıyla gündemde olan ünlü yapımcı Acun Ilıcalı da uçağı olanlar kervanına katıldı. Show TV ile aylık 9 milyon dolarlık anlaşma yaptığı konuşulan, lüks otomobilleri, motorsikletleri ve tekneleriyle dikkat çeken Acun Ilıcalı, 7 milyon dolara yakın bir fiyata Limak Holding’in patronu, Fenerbahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir’in 9 kişilik Cessna Citation XLS uçağını satın aldı. Özdemir ise artık Falcon tipi yeni uçağıyla seyahat etmeye başladı.

Limak Holding’in iştiraklerinden Limak Havacılık bünyesindeki 2007 model Cessna Citiation XLS model uçak, hem hava taksi hizmeti veriyor hem de grup bünyesindeki uçuşlarda kullanılıyordu. Kendisi de koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Ilıcalı’nın Limak Havacılık’a ait Cessna Citiation XLS’e yaklaşık 7 milyon dolar verdiği, satış işleminin de gerçekleştiği ancak henüz Sivil Havacılık’tan tescil işleminin yapılmadığı belirtiliyor.

Tekne ve araba tutkunu
Acun Ilıcalı, kazandığı para kadar harcamalarıyla da dikkat çeken bir isim... Ferrari, Bentley Mulsanne, Aston Martin, BMW, Range Rover marka araçları olan Ilıcalı, basına yansıyan haberlere göre 1 milyon dolara Searay 479 tekne, 650 bin dolara da 1.575 beygir gücünde Donzi marka süret teknesi satın aldı. Eşi Zeynep Ilıcalı ile boşanma davasıyla sık sık gündeme gelen Ilıcalı’nın serveti boşanma dilekçesine de yansıdı.

Dilekçedeki iddiaya göre Ilıcalı’nın mal varlığının değeri 50 milyon lirayı buluyor. Yine dilekçedeki iddiaya göre Ilıcalı’nın malvarlığı listesinde Miami’de 2, Bahamalar’da 1, İstanbul’da 3, Bodrum’da ise 1 evin yanısıra Ferrari, Range Rover ve BMW marka otomobiller bulunuyor.

9 KİŞİLİK KAPASİTESİ VAR
Acun Ilıcalı’nın aldığı Cessna Citation XLS model uçağın 9 kişilik kapasitesi var. İki bin deniz mili mesafeye kadar uçabilen ve Limak Holding tarafından genellikle yurtiçi uçuşlarda kullanılan uçağın, başka işadamları da yurtdışı uçuşlarında da kiralanıyor. Stand-up kabin yani ayakta durmaya olanak sağlayan uçağın içinde DVD ve CD sistemlerinin yanı sıra yemek servisi için açılır-kapanır masalar da bulunuyor.

Ticarette iflas etti televizyonda parladı
Ailesi Erzurumlu olan Acun Ilıcalı, Edirne’de doğdu. Kadıköy Maarif Koleji orta bölümünü ve Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi’nin İngilizce öğretmenliği bölümünü kazandı, ama okumadı.

1995 yılında bir kot dükkânı açarak ticarete atıldı, kısa sürede iflas etti. Bir arkadaşı vasıtasıyla futbol dünyasına geçiş yaptı. Beşiktaş muhabiriyken futbolcularla samimi olup özel röportajlar yapmayı başarınca yıldızı parladı, Şansal Büyüka’nın ekibine transfer oldu.

Televole adlı spor magazin programı içerisinde kendine ait bir bölüm sunmaya ve bu bölüm dahilinde dünyayı dolaşmaya başladı. ‘Acun Firarda’ adıyla program yaparak 100’ün üzerinde ülkeyi gezdi. 2005’te Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurdu

Fear Factor, Survivor Kızlar-Erkekler, Survivor Türkiye-Yunanistan, Survivor Aslanlar-Kanaryalar, Var mısın Yok musun, Devler Ligi, Yetenek Sizsiniz, Yok Böyle Dans, Survivor Ünlüler-Gönüllüler programlarının yapımcısı, jürisi ve sunucusu olan Ilıcalı’nın Emre Belözoğlu, Arda Turan gibi futbolcularla yaptığı Play Station maçlarını da bilmeyen kalmadı.

(Vatan)
ACUN ILICALI KİMİN JETİNİ SATIN ALDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 12 yıl önce
İşssiz ama torpilli olan 2 pilot daha girerse en azından bizlere yer açılır heralde :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Geyiği bırakın da bilen birisi varsa yazsın şuraya, bu uçak evvelinden Gözen Air tarafından kiraya verilirdi, şimdi kim kiralayacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
ahahahaha bak güldüm annem

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
kimse zengine karşı değil bu biline amma espiriyi anlamayana da gülünee.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış löl

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
aylık maaşından biraz daha az paraya satın almış , benim emekli maaşım 810 TL demek 750 TL ye falan bende bir uçak alabilirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Acun abiyi tebrik ederim yeni uçagiyla-oyuncagiyla , hayirli yolculuklar dilerim . Vikipedyaya göre 1995 yılında bir kot dükkânı açarak ticarete atılmış; fakat iflas etmiştir...Nerden nere =D

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000