07 Ocak 2013, Pazartesi 16:36:03

AÇILIŞI YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ!

Almanya'nın başkenti Berli'ndeki Berlin-Brandenburg Havalimanı'nın açılış tarihinin beşinci defa ertelenmesi Eyalet Başbakanı Klaus Wowereit'ı zor durumda bırakıyor...
  • dünyanın hıc bır ulkesınde bızdekı kadar kısa surede hv lım yapılmaz. bızm zıhnıyetımıze gore onemlı olan pıst vede yapılaşma oldumu al sana hava lımanı..sonunda noluyr ya su basıyr yada sıs basıyr yada elektronık bazı sıstemler eksık kalıyor vede donem donem aksamalar oluyr hızmet verılemıyor ..demekkı hv lım yapmak marıfet olarak gorulmemelı onemlı olan ıhtıyac duyulan yorelere gereklı ön araştrmalar yapıldıktan ve gereklı ıstatıstıkı verıler elde edıldıkten sonra belırlı bır takvıme gore aceleye getırılmeden yapılması, hem yore ınsanlarının hemde ulkemız acısından daha yararlı olacaktır.
  • Esenboga havalimani 3. Pist kamulastirma uzerine yilan hikayesi tanimam. Birakin Almanya'yi. 2006 senesinden beri tapularda kamulastirma serhi var, 1 arpa boyu yol gidemediler, ne yaptiklari da halen belli degil. Dhmi ve Dlh'ya beceriksizlik odulu vermek gerek. Plansiz programsiz, rant odakli bakanligin akil almaz sacma sapan islerine en guzel ornektir. Bakanligin bircok projesi 2007 yilindan beri 1 TL yatirim odenekleri ile gecistiriliyor. Alman'in tirnagi olalim once, bos konusmayalim.
  • Türk müteahhitlere vermiyorlar böyle işleri ondan sonra tabi ertelenir, batı avrupa'da havalimanı yapacağımız günler yakındır....

Bild gazetesinde yer alan habere göre Berlin-Brandenburg Havalimanı Şirketi (FBB) Ekim 2013'de bitmesi planlanan havalimanı çalışmalarının en erken 2014 yılında sona ereceği belirtti. Şimdiye kadar 4,3 milyar Euro'ya mal olan havalimanı açılış tarihi daha önceleri de olduğu gibi yangın koruma sistemindeki arızadan dolayı ertelenecek.

Aynı zamanda havalimanının Denetim Kurulu Başkanı olan Wowereit üzerindeki baskıları eyaletten olduğu gibi federal düzeyden de artıyor. Bazı kaynaklar Wowereit'ın Aralık 2012'de havalimanı inşaatının tamamlanmayacağından haberdar olduğu ve bunu gerekli mercilerle paylaşmadığını iddia ediyor. Wowereit gibi Brandenburg eyalet Başbakanı ve Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı Matthias Platzeck de zor durumda.

Berlin eyalet meclisindeki muhalefet partilerinin yanı sıra Wowereit'ı Yeşiller Partisi Federal Siyasetçi Jürgen Trittin de eleştirdi. Yeşillerin Berlin Eyaleti Meclis Grubu Başkanı Ramona Pop da Wowereit hakkında gensoru vereceklerini açıkladı. Pop, özel oturum talep ettiklerini belirterek, "Wowereit şehir üzerinde büyük bir yük haline gelmiştir. İstifa etmesini bekliyoruz." dedi. BER havalimanı Araştırma Komisyonu Korsan Partili Martin Delius da siyasi sonuçlar talep etti. Denetim Kurulunda yapısal değişikliklere işaret eden Delius, "Wowereit bu krizin üstesinden gelecek durumda değil. Talep edilen özel oturumda Wowereit açık konuşmalı." diye konuştu.

GABRİEL: WOWEREİT'IN İSTİFASI İÇİN SEBEP YOK

Yoğun baskı altında olan Wowereit'a parti Genel Başkanı Sigmar Gabriel'den destek geldi. Wowereit'ın istifa etmesi için bir sebep olmadığını ileri süren Gabriel, "Teknikerler ertelemeyi gerekli görüyorsa, denetim kurulu başkanı olarak Wowereti ne yapabilir ki?" dedi. Gabriel ayrıca Wowereit'a soğukkanlı olma tavsiyesinde bulundu. Yangın koruma sistemindeki arızalardan dolayı havalimanı açılış tarihi iki yıl içinde üç defa ertelenmişti. (Bugün)

AÇILIŞI YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ!

Yorumlar

erdınc durmazer ~ 11 yıl önce
dünyanın hıc bır ulkesınde bızdekı kadar kısa surede hv lım yapılmaz. bızm zıhnıyetımıze gore onemlı olan pıst vede yapılaşma oldumu al sana hava lımanı..sonunda noluyr ya su basıyr yada sıs basıyr yada elektronık bazı sıstemler eksık kalıyor vede donem donem aksamalar oluyr hızmet verılemıyor ..demekkı hv lım yapmak marıfet olarak gorulmemelı onemlı olan ıhtıyac duyulan yorelere gereklı ön araştrmalar yapıldıktan ve gereklı ıstatıstıkı verıler elde edıldıkten sonra belırlı bır takvıme gore aceleye getırılmeden yapılması, hem yore ınsanlarının hemde ulkemız acısından daha yararlı olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yilan hikayesini uzaklarda aramayin ~ 11 yıl önce
Esenboga havalimani 3. Pist kamulastirma uzerine yilan hikayesi tanimam. Birakin Almanya'yi. 2006 senesinden beri tapularda kamulastirma serhi var, 1 arpa boyu yol gidemediler, ne yaptiklari da halen belli degil. Dhmi ve Dlh'ya beceriksizlik odulu vermek gerek. Plansiz programsiz, rant odakli bakanligin akil almaz sacma sapan islerine en guzel ornektir. Bakanligin bircok projesi 2007 yilindan beri 1 TL yatirim odenekleri ile gecistiriliyor. Alman'in tirnagi olalim once, bos konusmayalim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
troll ~ 11 yıl önce
Türk müteahhitlere vermiyorlar böyle işleri ondan sonra tabi ertelenir, batı avrupa'da havalimanı yapacağımız günler yakındır....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000