11 Nisan 2017, Salı 10:32:36

ACI çağrıyı yaptı; 'Acil olarak sonlanmalı'

Tüm dünyada 1940 havalimanını temsil eden Dünya Havalimanları Konseyi ACI, TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener'in girişimiyle uçaklarda elektronik cihaz yasağının acil olarak sonlanması çağrısında bulundu.
  • He Sanicim He sen boş işlerle uğraşıcağına havalimanımda ne güvenlik eksikliği gördünüzde bu uygulamaya gittiniz diye sor, sorgula, birak şirin görünme ayaklarını.
  • Kabin yasağını kaldırmaya gerek yok united ua3411 seferindeki rezaleti emirates qatar thy viral de tutsun yeter https://m.youtube.com/watch?v=2ECjP8FRFco
  • Trump Tırsmıştır şimdi, nede olsa Trump ve Tırsmak çok benziyor birbirine. Bir de Triumph var ama bunu konumuzla bir alakası yok.

Tüm dünyada 1940 havalimanını temsil eden Dünya Havalimanları Konseyi ACI, TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener'in girişimiyle uçaklarda elektronik cihaz yasağının acil olarak sonlanması çağrısında bulundu.

Katar'ın başkenti Doha'da toplanan ACI Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, kabin bagajlarını tarayacak teknolojiler ve ek güvenlik önlemleriyle sorunun hızlı bir şekilde çözülebileceği vurgulandı. Açıklamada "ACI Yönetim Kurulu, İstanbul Atatürk Havalimanı tarafından yapılan bu yöndeki önerilerin neden değerlendirilmediğini anlamakta zorlanmaktadır" denildi.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener 2014 yılından bu yana Avrupa kıtasını temsilen ACI World Yönetim Kurulu'nda yer alıyor. ABD ve Britanya tarafından, İstanbul'un da aralarında olduğu bazı havalimanlarından bu ülkelere gerçekleşecek uçuşlarda kabine cep telefonundan büyük elektronik cihazların alınması yasaklanmıştı.

Şener, bu uygulamanın ticari bir karar olduğunu, Türk Hava Yolları (THY) ve Körfez bölgesindeki havayollarının büyümesini engellemeye yönelik bir girişim olduğunu, konuyu ACI Yönetim Kurulu'na da taşıyacağını belirtmişti.

ACI Yönetim Kurulu'nun yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"ABD ve Britanya tarafından kısa süre önce bazı havalimanlarından yapılan uçuşlarda kabine elektronik eşyaların alınmasına getirilen yasak, sektörün var olan güvenlik ikliminde karşılaştığı zorlukları bir kez daha gündeme getirdi. Havalimanları, hükümetler ve sektörel paydaşlarla birlikte güvenliği en öncelikli konu olarak görmekte ve yükselen bir tehdit belirlendiğinde uygun önlemeleri hızla almanın gerekli olduğunu bilmektedir. Bununla birlikte, alınacak güvenlik önlemleri konusunda hükümetler arasında ve sektör paydaşlarıyla bilgi paylaşılması ve koordinasyon sağlanması uygulamanın sağlıklı olması açısından vazgeçilmez önemdedir. Özellikle, güvenlik önlemlerinin uygulanmasındaki tutarsızlıklar istenen sonuçların alınmasına engel olabilir ve tehdidin sadece başka lokasyonlara kaymasına neden olabilir. Önümüzdeki durumda da, yolcuların kafa karışıklığı yaşamasına ve sadece havayolları için değil havalimanları için de ticari etkilere yol açabilir.

"Kararı inceleyen ACI Yönetim Kurulu alternatif önlemlerin acilen değerlendirilmesi çağrısında bulundu. Kısa dönemde bu önlemler, uçağa giden kapılarda ek patlayıcı tespit sistemlerinin kurulması ve/veya kabin bagajlarını tarayacak en son teknolojilerin kullanılması olabilir. Bu çerçevede ACI Yönetim Kurulu, İstanbul Atatürk Havalimanı tarafından yapılan bu yöndeki önerilerin neden değerlendirilmediğini anlamakta zorlanmaktadır.”

1991’de kurulan ACI, 176 ülkedeki 1940 havalimanını temsil ediyor.

ACI çağrıyı yaptı; 'Acil olarak sonlanmalı'

Facebook Yorum

Yorumlar

Boş işler ~ 5 yıl önce
He Sanicim He sen boş işlerle uğraşıcağına havalimanımda ne güvenlik eksikliği gördünüzde bu uygulamaya gittiniz diye sor, sorgula, birak şirin görünme ayaklarını.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin yasağı ~ 5 yıl önce
Kabin yasağını kaldırmaya gerek yok united ua3411 seferindeki rezaleti emirates qatar thy viral de tutsun yeter https://m.youtube.com/watch?v=2ECjP8FRFco

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Usa Presidentency ~ 5 yıl önce
Trump Tırsmıştır şimdi, nede olsa Trump ve Tırsmak çok benziyor birbirine. Bir de Triumph var ama bunu konumuzla bir alakası yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000