29 Mart 2013, Cuma 08:22:52

ABD'YE HAYALET UÇAK TEPKİSİ!

ABD'nin Güney Kore'ye nükleer yeteneğe sahip iki uçak göndermesi Kuzey Kore'yi kızdırdı.
  • Kuzey Kore tarafından sürekli yapılan kışkırtmaların bir yenisi. Kuzey Kore halkını bu şekilde besliyor ve rejimini bu şekilde koruyor. Aslında Kore savaşından sonra aralarında bir barış anlaşması yapılmamış olduğu için ABD ve Kuzey Kore halen savaş halindeler.

Kuzey Kore'den, ABD'nin Güney Kore'ye nükleer yeteneğe sahip iki B-2 hayalet bombardıman uçağı göndermesine tehdit içerikli yanıt geldi.

Kore Merkezi Haber Ajansı'na dayandırılan haberde, Kuzey Kore'nin genç lideri Kim Jong Un yaptığı açıklamada "mevcut durumun gözönünde bulundurarak ülkesinin roket gücünün ABD'li emperyalistlere hesap sormak için zaten hazır olduğunu" belirtti.

Kim, ABD'nin nükleer yeteneğe sahip iki B-2 hayalet bombardıman uçağı göndermesinden sonra Kuzey Kore için ABD düşmanlığının "tehdit ve şantaj aşamasının ötesine geçerek pervasız bir döneme girmiştir" ifadelerini kullandı.

Devlet Televizyonu ise üst düzey bir generalin olası bir saldırı karşısında "ABD'ye, Güney Kore, Guam ve Hawaii'ye saldırmak için askeri roketlerin hazır bekletilmesi için çalışmalar yapıldığını" kaydetti.

Bu arada genç lider Kim'in acil bir toplantı düzenleme çağrısında bulunduğu belirtildi.

Dün, radara yakalanmama özelliği bulunan B-2 hayalet bombardıman uçakları, ABD'nin Missouri kentindeki üssünden havalanarak, Güney Kore ada silsilesine mühimmat bıraktıktan sonra tekrar ABD'ye dönmüştü.

Ayrıca, Başkent Pyongyang'daki Kim Il Sung Meydanı'nda askerlerin ve öğrencilerin resmi tören geçişine katılan binlerce vatandaş ABD aleyhine sloganlar attı.

ABD'YE HAYALET UÇAK TEPKİSİ!

Facebook Yorum

Yorumlar

Kışkırtma ~ 9 yıl önce
Kuzey Kore tarafından sürekli yapılan kışkırtmaların bir yenisi. Kuzey Kore halkını bu şekilde besliyor ve rejimini bu şekilde koruyor. Aslında Kore savaşından sonra aralarında bir barış anlaşması yapılmamış olduğu için ABD ve Kuzey Kore halen savaş halindeler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000