08 Mayıs 2017, Pazartesi 11:40:54

ABD'den flaş karar!

Laptop yasağı tüm Avrupa ülkelerinden ABD’ye yapılacak uçuşlarda uygulanmaya başlanıyor.
  • Avrupa gordun mu şimdi sıra sende trump coştu ama ıngiliz atlari bu haberi duyunca koştu neyse ıngilizler muaf kalır muhtemelen neyse amerikan an gelenlere de uygulaniyor umariz bu yasakta uçak zaten ayaklı tekerlekli bomba düştü mu sanki patlamiyor
  • Avrupa için gereksiz, arap ülkeleri, müslümanlar yeterli..
  • BİLGİSAYARLARI DEV SATIS REKORLARI KIRIYOR BARI SUNLAR DEL OLMASAYDI ULKELERI SOMURMEK ICIN ONCE ZORLA SONRADA STOKLARI BOSALT PARLARI TOPLA
  • Bulgurcu
  • hadi diyelim laptop a bomba koydular , kabinde patlarsa uçak sıkıntı yaşar da bagajda patlarsa ne olacak ? O noktayı anlayamıyorum. Ya kötülüğü toptan nasıl yok edeceğiz ?
  • Simdiye kadar sorun cikmadi. Niye böyle bir yasak koyuluyor yaaaaaaa. ABD nin baska isi yok böyle gereksiz yasaksalar ile ugrasmakta.
  • Ahada şimdi kaydı size biz hazırız
  • ABD Avrupayı kıskanıyor besbelli. İngiltere'de Avrupa'nın İrlandalısı oluyor böylece.
  • Simdi onlar dusunsun biz haziriz;)
  • Eden Bulur. THY'yi köşeye sıkıştırmak ne demekmiş anlasınlar. Bayrak taşıyıcıya avantaj sağlar umarım bu karar. Avrupa da alsın nasibini.

Avrupa Komisyonu, Avrupa'daki havalimanlarından ABD'ye yapılacak uçuşlarda elektronik yasağı uygulanmasının başlayacağını bildirerek gerekli hazırlıkların yapılması talimatını verdi.

ABD'nin aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 8 ülkeden yapılan doğrudan uçuşlarda başlattığı yasakta, yolcular kabine cep telefonundan büyük elektronik alet alamıyor. Bu yasağı ABD'nin ardından İngiltere de uygulamaya başlamıştı. Avrupa Komisyonunu'nun ACI olarak bilinen Uluslararası Havalimanları Komisyonu'na verdiği bilgiye göre, yasağın önümüzdeki haftalarda başlaması planlanıyor. Detayların 11 Mayıs'ta yapılacak Avrupa Komisyonu havacılık güvenliği toplantısında belli olacağı öğrenildi.

YASAK 22 MART'TA BAŞLADI

ABD güvenlik birimleri, uçaklara diz üstü bilgisayar içine yerleştirilecek patlayıcı ile terör saldırısı yapılacağı istihbaratı üzerine 22 Mart'ta aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 8 Müslüman ülkeden ABD'ye doğrudan yapılan uçuşlara elektronik yasağı uygulaması başlattı. Ertesi gün bu karar İngiltere tarafından da uygulamaya konuldu. Yasakta, yolcular cep telefonlarından büyük diz üstü bilgisayar, tablet ve diğer elektronik cihazları bavullarına koyarak uçak altındaki kargoya veriyor.

Büyük tartışma getiren yasağın artan risk nedeniyle tüm Avrupa'dan yapılan uçuşlara da uygulanmaya başlayacak. Örneğin Frankfurt'tan New York'a, Paris'ten Los Angeles'a veya Londra'dan Washington'a uçacak bir yolcu uçağında yolcular elektronik yasağına uymak zorunda kalacak. Bu yasak Avrupa içi veya Türkiye'den İngiltere dışındaki diğer Avrupa Birliği üyesi ülkelere yapılan uçuşlar için geçerli değil.

Henüz yasağın tarihi belli olmamasına rağmen havalimanları ve havayolu şirketleri, bu hatlarda uçacak yolcularına bilgilendirmede bulunacak. Terminallerde yolculara yasak hakkında bilgi verilecek.

YOLCULAR AVRUPALI AKTARMALI UÇUYORDU

22 Mart'ta başlayan yasağın ardından bazı Türk yolcular İstanbul'dan doğrudan uçmak yerine Avrupa'da bir kente gidip olarak aktarmalı uçmayı ve laptoplarını yanında taşıyordu. Bu yasağın devreye girmesi ile Türk Hava Yolları'nın bu yolcuları yeniden kazanması bekleniyor. Yasak sonrasında THY geçtiğimiz gün başlattığı uygulama ile ABD uçuşlarında business class yolcularına kabinde laptop dağıtmaya başlamıştı.

HİNDİSTAN'DAN TEPKİ

Yasağa en büyük tepkiyi gösterenlerin başında Hintli yazılımcılar geliyor. Ülkeleri dışında yaşayan Hintliler, seyahatleri sırasında dizüstü bilgisayarlarına kargo vermediklerini ve uçakta çalıştıklarını bildirerek yasağa tepki gösterdi. (Hürriyet)

ABD'den flaş karar!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Macera dolu amerika ~ 5 yıl önce
Avrupa gordun mu şimdi sıra sende trump coştu ama ıngiliz atlari bu haberi duyunca koştu neyse ıngilizler muaf kalır muhtemelen neyse amerikan an gelenlere de uygulaniyor umariz bu yasakta uçak zaten ayaklı tekerlekli bomba düştü mu sanki patlamiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avrupa? ~ 5 yıl önce
Avrupa için gereksiz, arap ülkeleri, müslümanlar yeterli..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DEL SATIS ~ 5 yıl önce
BİLGİSAYARLARI DEV SATIS REKORLARI KIRIYOR BARI SUNLAR DEL OLMASAYDI ULKELERI SOMURMEK ICIN ONCE ZORLA SONRADA STOKLARI BOSALT PARLARI TOPLA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bülent ~ 5 yıl önce
Bulgurcu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ilginç ~ 5 yıl önce
hadi diyelim laptop a bomba koydular , kabinde patlarsa uçak sıkıntı yaşar da bagajda patlarsa ne olacak ? O noktayı anlayamıyorum. Ya kötülüğü toptan nasıl yok edeceğiz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandas ~ 5 yıl önce
Simdiye kadar sorun cikmadi. Niye böyle bir yasak koyuluyor yaaaaaaa. ABD nin baska isi yok böyle gereksiz yasaksalar ile ugrasmakta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tr 38 ~ 5 yıl önce
Ahada şimdi kaydı size biz hazırız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tüh ~ 5 yıl önce
ABD Avrupayı kıskanıyor besbelli. İngiltere'de Avrupa'nın İrlandalısı oluyor böylece.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yildizli km 1 ~ 5 yıl önce
Simdi onlar dusunsun biz haziriz;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot Baba ~ 5 yıl önce
Eden Bulur. THY'yi köşeye sıkıştırmak ne demekmiş anlasınlar. Bayrak taşıyıcıya avantaj sağlar umarım bu karar. Avrupa da alsın nasibini.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000